Jump to content
  • Current Donation Goals

P206. motor HFZ ECU Magneti Marelli IAW80

magico

Recommended Posts

Hallo lidi.

Mám dva peugoty 206 1,1L a ani jeden nejde nastartova?. Do servisu mi jeden doviezli, druhy dotlacili s tým že im zhasnul motor 50 metrov predtym.

Na prvom bol v autorizovanom servise meneny IMO (z casu na cas zhasnul motor, tak pre istotu menili IMO :-)) s tym ze auto jazdilo dva tydne bez poruchy.

Terajsi stav vozidla : Cez Texu sa neda diagnostikova? ECU - Texa hlasi ze neexistuje spojenie s ECU (osciloskopom merane priamo na K-LINE ze sa pokusa Texa komunikova? s ECU,ale ECU neodpovedá. Napriek tomu však ECU normálne spína palivové relé, ovláda ventil voľnobehu.

Po hlbkovej kontrole ECU a všetkých prepojení na konektore ECU som sa rozhodol prepáli? FLASH. Mal som podozrenie na chybu CRC vo FLASH. Tak som tri razy preskušal prepalova? FLASH M28F512 s 100% funkčným programom z rovnakých vozidiel avšak funkčných ECU.

Nepomohlo ani to - Texa hlasi že ECU neexistuje..

Tak som auto odviezol na odtahovke k dalsiemu manikovi s tym ze nech sa teda on pozre na to.

Maník dal klúče do zapaľovania a nastartoval ako keby sa nic nestalo!!!! To uz som nechapal a povedal som mu nech skontroluje totalne vsetky konektory a zemne spoje. Kontroloval aj BSI modul.Nenasiel nic. Po odovzdani vozidla zakaznikovi je vsetko spat, vozidlo startuje len ked sa mu zachce. Pri normalnom starte TEXA najde ECU a normalne diagnostikuje.

Mate niekto takuto skusenost???

Ta druha 206 je svojim sposobom podobna.Zakaznik sa takisto stazuje na nepravidleny beh motora, vypinanie motora na krizovatke, nemoznost nastartovat. Tuto vsak Texa najde ECU a hlasi ze vsetky senzory sú odpojené (teplota vzduch -40, teplota chlad.kvapaliny -40 , atd.). Avsak ECU voubec nezopina rele palivoveho cerpadla a hlavne rele je zopnute hned po pripojeni baterie .

Pri hlbkovej kontrole ECU som skonstatoval ze je v poriadku. (kontroloval som koncové stupne, hradlá, stabilizátory, hodiny CPU, zbernice atď.)

VDAKA za kazdu odpoved.