Jump to content

škubání motoru

Guest Malinkej88

Recommended Posts

Guest Malinkej88

Mám Peugeot 407SW r.v.2006 1,6HDI 8O/kw, když je motor v tahu tak nejčastěji kolem 2tis. otáček cukne, ale není to pravidlem. Je to takové trhnutí, jako když mi nestříkne nafta do motoru. Ihned po cuknutí ale zase všechno jede bez problémů. Na palubce se nic neukáže. Diagnostika psala EGR, tak jsem ho vyměnil a už nepíše nic, takže to asi nemělo moc společnýho, protože je to pořád stejný. Vyměnil jsem i vzduchový a palivový filtr, také nepomohlo. Nenapadá někoho nějaká možná příčina? Občas to udělá 1x za 100km a jindy třeba 5x za 1km.

[upravil dne 14/10/11 08:15 od Malinkej88]

• 2 months later...
Guest Malinkej88

Bohužel to vyřešené nemám, nikdo mi tu neporadil a tak jsem zkusil vyměnit palivový filtr a začal jsem lít adetivum do nafty. Pořád to škubalo a najednou to přestalo. Najel jsem cca. tis. km a v pohodě, ale teď znovu to samé. Mám podezření, že mi to nějakou hadičkou občas přisaje trochu vzduchu a ty bublinky občas prostě zlobí, až budu mít více času, zkusím to najít a napsat, ale jinak netuším co jiného by to mohlo být.

Guest Malinkej88

Za studena mi to neudělalo ani jednou, vždy jen s teplím motorem. Mám udělaný FapOff, takže čidlo před to být nemůže a diagnostika mi nic o váze vzduchu nehlásí, tak myslím, že ta také ne.