573v0 Odesláno 23. prosinec 2010 Odesláno 23. prosinec 2010 Zdravím, cestou domov som dlho stál v kolóne pred diaľnicou, pohyboval som sa po metrových úsekoch. Keď som sa konečne dostal na diaľnicu a chcem som použiť výjazd, zistil som, že mi nefunguje posilňovač bŕzd. Auto brzdí tak ako s vypnutým motorom. Zataľ som to len zbežne obzrel, brzdová kvapalina neuniká a samotný valec nie je viditeľne poškodený. Tipujem, že by to mohlo byť tou podtlakovou hadicou, čo vy na to? Na predchádzajúcom aute bola tá hadica pripojená priamo na klavu motora, ale tu je to pripojené na nejaký vývod zboku motora, môže sa niečo pokaziť aj tam? Jo aby som nezabudol...auto je 405ka 1,9D 47kW rv1990 kombi. Citovat
Benžík Odesláno 23. prosinec 2010 Odesláno 23. prosinec 2010 U benzínu je to připojený jen na podtlk v sání, ten se nemůže rozbít, může být děravá podlaková hadička. Nebo nějak skřípnutá a neprůchodná. Citovat
573v0 Odesláno 23. prosinec 2010 Autor Odesláno 23. prosinec 2010 No lenže ja mám akurát diesel Tam je to pripojené na čo? Citovat
Benžík Odesláno 23. prosinec 2010 Odesláno 23. prosinec 2010 Aha, koukam jsem, co máš v podpisu. U diesela je na hlavě podtlaková pumpa, podívej se na tu hadičku od ní. A jestli to někde nepřisává. Citovat
paťas!!! Odesláno 23. prosinec 2010 Odesláno 23. prosinec 2010 diesel ma \"vakuovou pumpu\" na hlave motoru.vetsinou pohani ji vacka Citovat
573v0 Odesláno 23. prosinec 2010 Autor Odesláno 23. prosinec 2010 Každá rada dobrá :-) Ešte by ma zaujímalo, akým spôsobom mám vytiahnúť tú hadicu z brzdového valca- stačí len silno ťahať alebo je na to nejaký pohyb aby som to nepokazil? A ešte jedna vec...tá podtlaková hadica má na sebe niečo ako ventil- je to taký šróbik priečne vsunutý doprostred hadice...má to tam byť alebo je to home-made práca? Citovat
Benžík Odesláno 23. prosinec 2010 Odesláno 23. prosinec 2010 Jako že je ucpaná - zaslepená tim šroubem? Možná to bylo ještě na připojení něčeho dalšího na podtlak, třeba egr ventil a teď je to odpojený. Citovat
573v0 Odesláno 23. prosinec 2010 Autor Odesláno 23. prosinec 2010 No to s tým ERG ventilom by mohlo dáva zmysel. Predchádzajúci majiteľ ho odpojil a ja som s tým už nič nerobil takže je to možné. Takže nič sa nestane, keď by som prípadne tú hadicu nahradil takou čo ten zaslepený vývod mať nebude. Citovat
Benžík Odesláno 23. prosinec 2010 Odesláno 23. prosinec 2010 Odpoj hadici u tý vakuovky, palcem zkus jestli to cucá, je to znát docela dost, pak to samý zkus na druhym konci hadice, u posilovače a poznáš, jestli je hadice špatná. Citovat
573v0 Odesláno 23. prosinec 2010 Autor Odesláno 23. prosinec 2010 No tak som odpojil hadicu a prstom vyskúšal či tam je nejaký podtlak...a nie je. Takže bude zrejme vadné celá tá pumpa. Vie miniekto popísať na kom princípe to funguje, prípadne čo všetko sa tam môže pokaziť? Počúval som, ale žiadne divné zvuky odtiaľ nevychádzajú, takže dúfam že sa to bude dať opraviť. Citovat
jardacek Odesláno 24. prosinec 2010 Odesláno 24. prosinec 2010 ahoj je tam gumová membrána, ta mohla prasknout a v tom víku jsou dvě zpětný klapky. jedna fouká dovnitř, druhá ven ,když do něktré z nich pusou foukneš tak by si z ní ale neměl nasát vzduch a naopak . jinak je špatná. jestli máš tu starou přes řemenici, u těch se trhají (upadnou) ojnice. Citovat
573v0 Odesláno 25. prosinec 2010 Autor Odesláno 25. prosinec 2010 No tak som sa dnes pustil do tej pumpy, celú som ju vytiahol von: Citovat
573v0 Odesláno 25. prosinec 2010 Autor Odesláno 25. prosinec 2010 A zistil som krutú pravdu...že hriadeľ je na vyhodenie: Citovat
573v0 Odesláno 25. prosinec 2010 Autor Odesláno 25. prosinec 2010 Druhá strana s piestom vyzerala takto: [Edited on 25/12/10 17:41 573v0] Citovat
573v0 Odesláno 25. prosinec 2010 Autor Odesláno 25. prosinec 2010 A prosím skúste mi niekto vysvetliť ako sa mohlo stať toto: [Edited on 25/12/10 17:43 573v0] Citovat
573v0 Odesláno 25. prosinec 2010 Autor Odesláno 25. prosinec 2010 Lebo fakt si to neviem vysvetliť....Takže keď to tak zhrniem, najlepšie bude poohliadnuť sa po celej tej pumpe niekde na vrakovisku. Prípadne ak by sa niekomu váľala doma kdesi tak dajte vedieť A skúste mi niekto presne napísať ako sa to volá nech viem čo si mám pýtať. Díky :-) Citovat
573v0 Odesláno 25. prosinec 2010 Autor Odesláno 25. prosinec 2010 Hej, olej tam bol ale bol pekne hustý. Citovat
573v0 Odesláno 25. prosinec 2010 Autor Odesláno 25. prosinec 2010 Ináč na automedikovi som našiel jedine toto: http://www.automedik.cz/autodily.html?path[]=11947&path[]=76061&path[]=76333&path[]=517628&path[]=569130&path[]=1284563&product=113765 , ale na obrázku to vyzerá úplne inak. Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.