Jump to content
  • Current Donation Goals

307 Hdi ach ty vibrace

Tomáš

Recommended Posts

Zdravím potreboval bych poradit. Jsem po výmene setrvacniku a spojky vč. převodového oleje. Motor se stále klepe a jsou citit vibrace. Pred vymenou to byla katastrofa ale porad tam neco je tzn. videl bych to na silentblok otazka je ktery? Poradte na ktery se zaměrit. Je tam slyset jakysi drobny zvuk.... staci kdyz se o motor opru a zatlacim smerem od svetel a ustane to. Take je to slyset pri zastavovani(brzdeni) opacny smer naporu na ulozeni. Dle service boxu je toho na 1.6hdi vic nez dost ale netusim ktery silentblok odchazi. Najeto mam 117tis r.v. 2005.

Diky za rady a tipy

mám síce 406 a nevím už jak přesne je to u 307, ale vyměnil by jsem nejspíš při pohledu na motor na levo silentblok tzv. ojničku a pod ním by měl být takovej váleček, ten bych prohlédnul zda není prasknutej a vymenil by jsem i ten. dobíhal totiž nedostatky ojničky takže může být i von chycenej. ale když se nemýlim cinkáni většinou delala tá ojnička. přidávam i obrázek 307 kde jsou umístení silentbloky motorů

[upravil dne 7/9/10 Ericce]

post-0-14109612686021_thumb.jpg

nenašel jsem jak to vypadá na 307 1.6 HDI, ale na 406 je to takhle. žlutě vyznačená je tá ojnička, pod ní červeně je ten váleček. dodatečnbe vyznačeno pak zelene je silentblok na převodovce a modře je spodní silentblok motorů teoreticky může být i ten ko, tak bych ho také pro jistotu skontroloval. nachádzi se na spodku motorů a spáji motor z nápravnici

[upravil dne 7/9/10 Ericce]

post-0-14109612686238_thumb.png