Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

5008 - zkušenosti


MilhausF

Recommended Posts

2 MilhausF: řešeno je to uživatelsky velmi přívětivě - na střeše jsou zakrytované čepy (kryty jsou trvale přidělané ke karoserii pomocí pantíku, ne vyndavací - tudíž náchylné ke ztracení a nebo špatnému vracení na původní místo), na které se příčníky přidělají - prý bez nářadí - jdu si pro příčníky příští týden, takže jsem to zatím netestoval - dám vědět...

jl

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Že jsem tak smělý, dnes jsem se defakto přidal s radostí do vašich řad. Rozhodl jsem se koupit novou káru. Vybíral a testoval jsem dlouho mezi mnohými auty a musím říci, že při mých požadavcích mne nejvíce zaujal, nebo spíše nadhchl Peugeot 5008. Tak jsem dnes objednal a zaplatil zálohu na 5008 PREMIUM PACK 2.0HDI AUT6 - NERA. Má to akorát jeden háček. Budu si muset tak 2 až 3 měsíce počkat :D Jsem si tam toho trochu moc navymýšlel. Nicméně budu s radostí hltat jakoukoliv novou informaci a zkušenost s vašimi vozidly tohoto typu. Zatím je to tady moooc zajímavé čtení. Zdravím všechny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jjxing, gratuluji k výběru a ať to čekání uběhne rychle. Sám jsem na ní čekal dva měsíce a bylo to na palici, těšil jsem se jak malé děcko.:papa:D Jéje, koukám, že jsi z Kravař, to je kousek.

[upravil dne 25/5/10 elton]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec. No vlastně jo, do Krnova kousek. Tak jak mi jí dovezou, jestli se tedy dočkám :D tak budeme chtít udělat pár výletů, zvláště pak holky, když uvidí tu možnost sledovat TV z opěrek za jízdy, tak tam budou chtít jezdit pořád. Takže se třeba projedem na Krnov a proberem zkušenosti. Nicméně jak říkáš. Těším se jak malý kluk, tak jsem sám zvědav, jak to zvládnu na něj čekat. Aspoň se do salonu občas stavím jim tu jejich krasavici provětrat ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z Ludgeřovic. Příjemně mne překvapili cenou a přístupem. A mám to nejblíže, tak to bude pro mne nejjednodušší. Jezdím kolem nich skoro každý den tak se mne nezbaví :D . DOufám tedy, že autíčko bude dost spolehlivé, ať tam nemusím často jezdit. Nemám na to čas ani nervy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl jsem se ještě zeptat, jaký je JBL sound oproti standardnímu? Nikde jsem neměl možnost si jej poslechnout, ale jelikož jsem trochu blázen přes hudbu, tak jsem si jej objednal. Ale značku JBL znám dobře ještě z dřívějšího působení a bylo to vždycky to nej, ať už v autě nebo třeba jako repro doma a pod. Takže jak to podle tebe hraje? ;) A už jsi využil parkovací asistent pro zajetí mezi auta? Jak to funguje?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

design inside vol II:

tady v té části budu tlumočit názory spíš svojí Zuzky, já pro tohle nejsem s ohledem na moji rozměrnost příliš směrodatný figurant..:bojim

sedačky - pohodlné - měkkost tak akorát, slušné boční vedení - ani absence bederní opěrky není rozhodně na překážku - je vidět, že pokud se sedačky udělají pořádně, není třeba je \"vylepšovat\" dalšími vymoženostmi - uvítal bych snad delší sedák, ale v porovnání s konkurencí jsou parametry srovnatelné... Přední sedla mají i příjemně vysoké opěradla a skvělé jsou naklápěcí hlavové opěrky - praktické a pohodlné... Na loketní opěrky se snadno zvyká, jen trochu překážejí při zapínání pásů a dost překážejí při \"lovu\" popelníku či kafe - podle toho, co si dáte do držáčku dozadu za ně... Neodpustím si jedno rýpnutí - když si u spolujezdce posunu sedačku na zadní doraz, tak se pravým ramenem tlačím o vystouplý B-sloupek - to je daň za široký středový tunel, kvůli kterému jsou sedačky posunuté hodně k bočním okýnkům - navíc i B-sloupek vystupuje do prostoru vozu víc, než bývá obvyklé... Ale jedinci s jinou konstitucí si toho nejspíš vůbec nevšimnou a i já jsem to vyřešil jednoduše - posunul jsem si sedačku o pár zubů dopředu - na nohy mám místa pořád dost a rameno se už netlačí...

Zadní sedla jsou kompromisem v tom smyslu, že se jedná o tři stejná sedadla a ne princip dva a půl sedadlo, proto nejsou nejširší - ale protože jsou určená na převoz ratolestí a ty jsou posazené ještě na dětské autosedačce, tak to neřeším, spíš ocením to, že se snadno namontují vedle sebe tři autosedačky a to dokonce na ISO-FIX na všech třech pozicích... Navíc - ani tak nejsou nepohodlná - sice kratší opěrky, ale zase jdou dostatečně vytáhnout hlavové opěrky... Navíc sedíte trochu víš než přední řada a tak máte i ze zadní lajny slušný přehled o dění vpředu... Třetí řadu sedadel bych nevyužil, tak je nemáme a proto nemohu sloužit... Místo nich jsou v podlaze dva oddělené úložné boxy překryté skládací podlážkou s překvapivě slušnou pevností... Tento přidaný úložný prostor si nemohu vynachválit - je tam veškerý \"herberk\", který se mi jinak motal v autě - nákupní tašky, deštníky, trojúhelník s lékárničkou, pelech pro psy, krycí plachta do kufru atd... Boží...Navíc při velmi jednoduchém složení kteréhokoliv ze sedadel ve druhé řadě se na jejich zádech rozloží také taková krycí deska, která zakryje vzniklou díru a vytvoří rovnou plochu bez hrany - praktické pro převážení např. kola a lyží - a navíc se při sklopení všech tří sedel v autě poměrně pohodlně vyspí dva lidi!!

Moc mi baví vzadu baterka v místě osvětlení kufru - dokonce má i stojánek - aby jste viděli na opravu pneumatiky v noci a nemuseli slintat na baterku v puse ve snaze mít dvě ruce k dispozici (pokud tedy nejste takový ignorant jako já a baterku v autě vůbec máte:nevim)

Kufr má optimální hloubku a šířku, příjemná je nízká nakládací hrana a v podstatě svislé zadní okno, díky kterému se dá prostor kufru využít do posledního litru... Máme i síť pro uchycení vysokého nákladu - síť nesahá od podlahy po strop - je pouze nad horní hranou opěradel ke stropu - k podlaze je uchycená dvěma popruhy, ve stropě i v podlaze jsou pro její přichycení připravená \"oka\" - škoda, že není rolovací jako u C4GP... Cena mi přijde vysoká - 4.tis. - ale na druhou stranu je síť velmi pevná a působí důvěryhodným a spolehlivým dojmem... Používáme ji pro dva účely - převoz pytlů s psím krmením často až po strop (podnikání) a samotných čtyřnohých strávníků (zábava) - ti Vám potom nedýchají na krk při jízdě - a to se počítá... Síť se dá uchytit jak za druhou, tak za první řadu sedadel (při sklopení druhé řady)...

Ještě k úložným boxům místo třetí řady sedadel - je tam šikovně uchycené i nářadí pro opravu defektů, pro případné mechanické uvolnění elektrické parkovací brzdy!! a jsou tam dokonce u zajišťovací klíny pod kola - pokud by selhala elektronika a nefungovala by parkovací brzda... To mi fakt dostalo - když jsem se to dočetl v návodu, tak jsem v noci v průtrži mračen běžel kouknout do kufru, jestli se mi to nezdá... A nezdá... :potlesk

Navíc máme namontováno tažné zařízení - co k tomu dodat - prostě, naše auto má koule! (tedy jen kouli)... :P Doplněk za cca 8,5.tis - pevná montáž - sundavací přijde tak na cca 12.tis... Pod ním schovaná dojezdová rezerva - omezený dojezd, omezená rychlost, ale alespoň nějaká - sadám na lepení jsem nepřišel na chuť... Ale to už jsem zase outside...

Vraťme se za volant - trochu mi vadí/překáží ten masivní středový tunel - tečka... Mojí ženě nevadí/nepřekáží vůbec - tečka... Nemůžu tvrdit, že si nenajdu za volantem pohodlnou polohu, jen po nějaké době si začnu uvědomovat, že se pravým kolenem opírám... A to mi vadí... Moje Zuzka se ho ani netkne (když sama nechce) - rozdíl je prostý - jí boční vedení na sedáku udržuje pravou nohu dost daleko od tunelu, já se svou váhou každý sedák rozsednu a tak se v mém případě nedá o bočním vedení sedáků vůbec mluvit - proto se můžu/musím opírat... Tečka... Tohle si každý musí otestovat sám...

Automatická klimatizace - funguje bezvadně - skvěle si s tak velkým a navíc proskleným prostorem poradí - asi bych se bál základní výbavy s manuální klímou... Snadno obsluhovatelná a srozumitelná - spolehlivá automatika, jen mi chybí eco-mód ze starých autklím PSA - ale jak říkám, automatika funguje tak spolehlivě, že není třeba jí do toho \"kecat\" - udusit Vás rozhodně nenechá - je příjemné pozorovat, že když do auta zasvítí sluníčko, tak se její výkon okamžitě zvedne a když slunce skočí za mrak - bleskově se přizpůsobí... Navíc mi zaujal i design, vypadá zajímavě a ve spojení se středovým tunelem i reprezentativně... Příště by si snad jen zasloužila lepší designové sladění ostatních přístrojů - třeba rádio ve stejném duchu jako klimatizace by vypadalo výborně...

Už jsem se otřel o automatickou elektrickou brzdu - trochu jsem se jí bál, myslel jsem si, že se nedá používat jako brzda pro nouzové brzdění - ale dá... v tom případě jí navíc pomáhá ESP udržet správný směr a nepustí auto do smyku... Potěší funkcí regulovaného dávkování síly podle toho, jestli stojí auto do nebo z kopce - to pak sevře čelisti pevněji... Až doposud vše, co jste schopni řešit pohodlně manuálně s vlastním odhadem... Ale to automatické uvolňování při rozjezdu - to je rozmazlenost, na kterou si snadno zvykám... Už jsem to zažil u VW Prasat, ale tady mi to přijde ještě plynulejší - vydařený detail... Navíc spojení s asistencí rozjezdu do kopce je příjemné pro úplné nováčky či nejisté řidiče/čky...

A nakonec nepřijde ostrovní obyvatel Asie (modří už vědí:papa:papa), ale to nejlepší podle mojí Zuzky - dešťový senzor a elektrochromatické zrcátko...

Dešťák funguje spolehlivě, má ideálně nastavený poměr, kdy vyhodnotí vhodný okamžik pro setření skla... Jen se musí aktivovat po každém vypnutí motoru - je to opačná filozofie než např. u VW group - tak je senzor neustále ve střehu a stírá okamžitě po pár kapkách vody - tady musí vydat řidič pokyn: \"už začni stírat a nepřestávej, dokud bude pršet a nebo nevypnu motor\"... Co komu víc vyhovuje si musí každý vybrat sám - každopádně jsou oba principy v zásadě funkční... Já bych si nejspíš vybral princip VW - získal si mě možností regulovat intenzitu snímače ve čtyřech úrovních - ale na rovinu - to je jak s těmi sedačkami - když to nastavíte pořádně, není to potřeba vylepšovat dalšími \"vymoženostmi\" - a nastavit se to PSA povedlo... Nezažil jsem zatím \"suché\" setření, na které si občas někdo stěžuje...

Elektrochromatické zrcátko - součást Packu Viditelnost 2 - kdyby to auto nemělo volant, tak by ho Zuzka klidně chtěla, ale bez toho zrcátka určitě ne... Je to její úchylka - je to určitě příjemné, že mi nikdo \"nešajní\" zezadu do očí, ale zas tak moc bych to neprožíval... Příjemné to ale rozhodně je, o tom žádná... A i v tomto případě si nahnal P5008 kladné body - el. zrcátko se dá objednat už do střední úrovně výbavy Premium - u přímých konkurentů (C4GP a RGS) je dostupné na objednávku až do nejvyšších výbav...

Jsem tuhý - jdu spát... Pokračování příště... Jízdní dojmy...

jl

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No při výběru auta mne tato položka v příplatkové výbavě zaujala nejvíce. JBL je prostě moje srdeční záležitost a mám s nima jen tu nejlepší zkušenost. Kdyby tam bylo ozvučení od kohokoliv jiného, tak mne to nechává klidným, ale toto je fakt někde jinde. Vždyť i nejvěhlasnější Londýnský Club \"Ministry Of Sound\" je ozvučen technikou JBL a to je známka nejvyšší kvality. ;)

Jinak dnes mne v Peugeotu trochu zklamali, poněvadž mi bylo sděleno, že nelze připlatit za el. nastavení sedadla řidiče, pokud nechcete kůži. A tu opravdu do proskleného auta nechci. Tak tohle opravdu nechápu. No co už teď. Nemůžou být přece až tak dokonalí. :nevim Ale že jim to sdělili až z fabriky, to fakt čumím. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...