HakTac Odesláno 22. duben 2010 Odesláno 22. duben 2010 Jo jo, příští týden dávám nové tlumiče, takk ždy to bude odstrojený, rovnou vyhodím cooler a sudám turbo, mrknu se co s ním a kdyžtak zajedu pro nové. Citovat
HakTac Odesláno 22. duben 2010 Odesláno 22. duben 2010 swirl opravdu otvírá a zavírá, ale ten cooler je fakt dost od oleje. Citovat
Budhas Odesláno 22. duben 2010 Autor Odesláno 22. duben 2010 Po 30ti km mi zhasla kontrolka chyby. A naskočila mi znovu v tom samem kopci při sedmdesatce.To je divný.Vyměnim podtlakovej ventil co kloubkem ovládá swirl a uvidím co dál. Citovat
HakTac Odesláno 22. duben 2010 Odesláno 22. duben 2010 Kontrokla ti zhasne, když je to přechodná chyba pourčité době....když je to trvalá, tak jen pomocí diagnostiky. Při 70tce do kopce? to se mi nestalo. Mě se to děje na dálnici při konstatní rychlosti nad 110km/h kdy po cca 15 vteřinách se mi auto hodí do nouzáku. Citovat
Budhas Odesláno 23. duben 2010 Autor Odesláno 23. duben 2010 Tak jsem to hodil na MultiDiag a ejhle,přečetl všechno a už tam žádná závada vysoký tlak turba není.Bylo mi porazeno,že se s tím mám projet dlouhou dobu při 4000 ot/že to bývá zakarbonované turbo a těma otáčkama a velkou teplotou se to spálí.Je to sice duševně nepříjemný takhle to rvát,ale asi to pomohlo,ale sledovat to budu dál samozdřejmě.Ale pám přicpaný FAP Citovat
techynal Odesláno 23. duben 2010 Odesláno 23. duben 2010 Budhas: Myslim teraz vsetobecne, nie len turbo. Neskoci to v tvojom pripade tak, ako ked som mal ja upchaty FAP, nudzovy rezim mi resetli cez diagnostiku a ked som odisiel z origo servisu Peugeot, tak po par km mi zase naskocil nudzovy rezim? Citovat
HakTac Odesláno 23. duben 2010 Odesláno 23. duben 2010 Dle mého vysoký tlak atd. je jen díky ucpanému FAPu nebo jeho ucpávání...nic víc. Tedy v mém případě to vypadá žeza to může turbo, které tahá olej do vzduchového oběhu, který se dostává i do FAPu a ten zanáší. Citovat
Budhas Odesláno 24. duben 2010 Autor Odesláno 24. duben 2010 Takže nechat odstranit ten zkurvenej FAP a bude klid. Citovat
Bjukemen Odesláno 21. červenec 2010 Odesláno 21. červenec 2010 ..no nejdem zakladať novu temu napišem sem mam 406 2.2 hdi a robí mi to podobné veci jednoducho to pada do nudzaku ako som zistil nefunguje mi el. ventil na ovladanie turba a tych dvoch klapiek v saní...tak som skusil vyneiť podtlak z druheho ventilu a zase to pada do nuzdzoveho.....ale koli tomu by nemal motor padať do nudzoveho..diag pisala niečo z EGR,zly žhavič,snimač tlkau... ..inak k tomu turbu v 2.2 je variabilne nie obtokove ako niekto pisal a ked naštartuješ motor ma sa tyčke presunuť z jednej polohy do druhej aby v nizkych ot. bol dostatočny tlak..ked sa nepresunie tak nebude davať dosť tlaku... ..ps: na čo služi na tomto motore to sanie z tymy klapkamy,kedže mi nejde podtlak a je to napojene z toho isteho ako turbo chyba bude možno tam... Citovat
HakTac Odesláno 21. červenec 2010 Odesláno 21. červenec 2010 hoď sem číslo chybového hlášení z diagnostiky...napíšu ti kde a co hledat. Já měl vysoký tlak turba a chyba byla - špatné turbo - takže repase za 7500kč co se týká toho turba, tak variabilní je, jen se nenatáčí uvnitř ty lopatky rotoru, ale odtahuje se takový kloubouk a tím se otvírá a zavírá přístup lopatky rotoru. To udělá či umenší tlak turba. Nástup turba mam něco kolem 1200 otáček a turbo se automaticky neotevře naplno, vždy je vidět jak se táhlo pohybuje dle zatížení. Citovat
Bjukemen Odesláno 21. červenec 2010 Odesláno 21. červenec 2010 ..hmm no budemmusieť znova skočiť na diag. lebo som si neopisal tie chybove hlašky..mne zabera turbo asi od 1600 ot. tak citelnejšie ale vladze to ist aj nižšie.. ..no tak to je potom ina vec ked je toto turbo takto riešene je to zaujimave nebyva to tak často..či je to dobre alebo zle sa radšej nejdem vyjadrovať... ..inal moje auto ma aj dosť vyskoku spotrebu jazdim tak 30 mesto 70 okresky atd do 110 a priemerna sotreba je 6.9L a to je vela na 406 ..tak urobim diag a opišem tie chbove hlašky Citovat
HakTac Odesláno 21. červenec 2010 Odesláno 21. červenec 2010 já jsem se po vyčištění FAPu, váhy vzduchu, výměny filtrů, oleje dostal na 4,5 l při 120km/h na dálnici Průměr mam tak 6,7l. Mam 2.2 HDi, 17tky kola široký 225 Citovat
Bjukemen Odesláno 21. červenec 2010 Odesláno 21. červenec 2010 ..hmm no ja mam obyč. kolesa 215/55/16 Fap je preč aj kat olej vymeny aj pal. filter teraz ešte vymenim vzduch. filter..nejako sami to nezda.. ..ja pri snahe o najuspornejšiu jazdu dlžka trasy 39 km na začiatku som vynuloval pc som pri rychlosti do 95km/h urobil spotrebu 5.3 ale cela trasa je mierne z brehu takže niekde bude chyba..inak motor nedymi ani nekape olej nič..zaujmave al eje to podla mna vysoka spotreba.. ..hadam až sa vychitaju muchy tak pojde dole... Citovat
Budhas Odesláno 21. červenec 2010 Autor Odesláno 21. červenec 2010 Nevím,kam až bys to chtěl stlačit.Pak už podle mě trpí pohodlí a komfort z jízdy,když pořád koukáš na spotřebu.Já teď v létě jezdím za 7,9l/100km A do Chorvatska jsem jel za 5,4. Citovat
Bjukemen Odesláno 21. červenec 2010 Odesláno 21. červenec 2010 ..no jasne že bez nafty to nebude jazdiť ale borci maju priemer mimo mesta pri normalnej jazde 5,5 ta 6.9 a to je dosť roziel na to že jazdim sam.. Citovat
Budhas Odesláno 22. červenec 2010 Autor Odesláno 22. červenec 2010 Třeba je to nohou,nebo stylem jízdy. Citovat
HakTac Odesláno 22. červenec 2010 Odesláno 22. červenec 2010 Vyčisti lihem váhu vzduchu, půjde to dolu. Citovat
Bjukemen Odesláno 22. červenec 2010 Odesláno 22. červenec 2010 ..no neviem asi to zapalim...nohou to nebude lebo jazdiť som vedel na ostatnych autach usporne ale tu sa jednoducho neda ideš do 90 a priemer vyde 7 L tak to nieje možne... ..vahu som kukal je uplne čista ale fuknuť sprejom ju možem... Citovat
Bjukemen Odesláno 24. červenec 2010 Odesláno 24. červenec 2010 ..no tak ako ma fungovať ta regulacia na turbe..??..dnes som vymenil el. ventil už funguje a ked kamarat pridaval plyn a ja som kukal na tyčku tak ta pekne chodila plynulo len neviem či ma byť zasunuta alebo vysunuta ...ale proste funguje... Citovat
straki007 Odesláno 24. červenec 2010 Odesláno 24. červenec 2010 Nechce se mi cist cele vlakno. UZ JSTE NA TO PRISLI????? Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.