Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vysoký tlak turba


Budhas

Recommended Posts

Tak mas asi v prdeli ten podtlakovy ventil ktery ovlada to tahlo.Teda pokud jsem dobre pochopil ze v sani to rucne nezadrhava a zadrhav jakby to tahlo.

Nebo mozna ne ventil ale ta tycka vede do takoveho jakby zasobniku na tlak a od toho jde az hadicka na ten ventil.

[upravil dne 16.4.10 bubakkaja]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mi mechanik od Peugeota konečně vysvětlil, jak to všechno funguje, tak už v tom mám tak nějak jasno....mám špatný ten ventil, co ovládá tou tyčkou klapky....jelikož je z největší pravděpodobností ta membrána diravá, tak zmenšuje podtlak, který je potřeba k ovládání tlaku turba, které se tím také reguluje...reguluje kolik stlačeného vzduchu má jít okolo, tedy množství a tlak......

Řešení: Zaslepit hadičku, ve které je podtlak u ventilu, na kterém je připojenej konektor. Zamezí prý skákání motoru do nouzového režimu....A pak časem koupit nový ventil s tou tyčkou.. http://www.vmsperformance.com/catalog/images/products/img-155-0-large.jpg ... Měl by stát do tisíce korun...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mě je problém v tom,že mi tím špatným ventilem uniká podtlak,který je prej potřeba i na nějaký obtokový ventil,který právě reguluje tlak turba.Nikoliv ta klapka. Motor má 8 sacích kanálů a ty klapky jsou na polovině z nich,takže na každým válci uzavírají a otevírají přísun vzduchu pro jeden sací ventil.Takže to na tlak turba nemá vliv.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: pagot

HakTac :moudrej nejspise jsi ,protoze pokud ta klapka v beranech \"swirl\"nechodi nebo chodi spatne hazi to chybu VYSOKY TLAK TURBA s tim ze to jede na houno

pokud servismen prijde na to ze klapka v beranech sani \"swirl \" ovladana tahlem prez kloubek z podlakoveho ventilu nechodi nebo chodi spatne -derava mebrana ,mel by to cele vymenit ,protoze to stoji max 1000kc komplet - ventil - tahlo -kloubek , a neplanovat picoviny ...

primo na turbu je podobne potlakove zarizeni , taky tam je nejakej mebranovej ventil ovladanej elektroventilem , ale soucastka je to jina...

[upravil dne 17.4.10 pagot]

Já samozdřejmě plánuju výměnu v co nejbližší době,protože nestojí za to si kvůli tisícovce zkur. něco jinýho.

Ale i ten podtlak řízenej elektroventilem je na stejným podlaku jako ta s tou tyčkou,tudíž je to na sobě závislý?

Co se týče toho mechoše,tak jen radil jak zamezit vyskakování motoru do nouzáku a samozdřejmě doporučoval výměnu.I proto,že je to součástka to tisícovky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem od toho čekal, že půjde za plynem čím vyšší otáčky tím by měl více tahat, ale asi se mýlím...nejlepší pocit mám od 2000 ot/min do 2800 ot/min ... není to málo..??Ale je to pocitově...má na to vliv ten podtlakovej ventil..??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem od toho čekal, že půjde za plynem čím vyšší otáčky tím by měl více tahat, ale asi se mýlím...nejlepší pocit mám od 2000 ot/min do 2800 ot/min ... není to málo..??Ale je to pocitově...má na to vliv ten podtlakovej ventil..??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Budhas

Já jsem od toho čekal, že půjde za plynem čím vyšší otáčky tím by měl více tahat, ale asi se mýlím...nejlepší pocit mám od 2000 ot/min do 2800 ot/min ... není to málo..??Ale je to pocitově...má na to vliv ten podtlakovej ventil..??

od 1900-4700 jde motor do otacek hodne zive , oproti tdi me to daleko vice 2.2hdi pripomina benzin a nemam cip

jen dodam ze swirl mam novy , cely ,ne jenom ten plastovej kloubek ale i ovladani , sani pretesnene vcetne intercooleru , pozadovane hodnoty tlaku turba odpovidaj ,egr okruh jsem cistil taky ,vaha vzduchu taky nova

[upravil dne 18.4.10 pagot]

[upravil dne 18.4.10 pagot]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se dneska dostal k tomu abych se podíval jak mne chodí ta \"tyčka\". Když jsem to zkoušel rukou, tak bych řekl, že to jde poměrně plynule bez zadrhávání.

Když nastartuju motor a koukám jak se to chová, tak jakmile motor vytočím do otáček, tak se mi ta tyčka zatáhne naplno a při spadnutí otáček se vrátí na původní polohu. Když jsem zkoušel přidávat a pouštět plyn, tak mi ta tyčka cukaně skákala sem tam, chaoticky.

Musí ta tyčka chodit plynule podle otáček? Postupně se otvírat...a zavírat?

Díky za info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na 406ke som to menil asi pred tyzdnom, pri pridani plynu sa uplne zatiahne, pri ubrati sa vrati,

skusal som pomaly pridavat plyn ale od urcitych odacok sa zase naplno zasunula, nikdy nechodi plynulo do medzipoloh, bud je vytiahnuta alebo uplne zatiahnuta

( kolega na C5-ke 2.2hdi ma to tiahlo oplne odpojene a auto mu nehadze do nudzoveho rezimu ani ziadne ine problemy :myslim)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako na to jsem se tady ptal už dřív a bubakkaja mi sliboval, že se na to koukne, jak mu to chodí a nějak se už neozval....Mě to nedovírá...když se na to dívám od levého předního kola, tak by to mělo být zavřené v pravo a otevřené vlevo...a pokud by to mělo bejt zavřené, tak by to mělo bejt na dorazu pokud se nemýlím....co se tíče plynulosti, tak mi ještě nikdo nezodpověděl...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...