N3R3Z Odesláno 27. červenec 2009 Odesláno 27. červenec 2009 a ještě mám jeden na trubkách co vedou do topení... je to za tím plastovým krytem nad karbecem (u mě ) Citovat
SV 24 Odesláno 28. červenec 2009 Autor Odesláno 28. červenec 2009 tak ten plastovy maly na topeni mam taky,ale na chladici nic nemam Pry kdyz se odvzdusnuje topeni mam mit motor zahrati na provozni teplotu a pak otevrit odvzdusnovak a cekat dokud z nej nepujde horksa voda.TAk sem to tak udelal a zadna voda z topeni mi nejde... Citovat
N3R3Z Odesláno 28. červenec 2009 Odesláno 28. červenec 2009 hmm, už nevím jak bych poradil... zas bych nerad plácal nesmysly, aby se něco ještě neposralo... zkoušel jsi otevřít ten odzvzdušňovák, a natočit motor? nechat ho třeba chvíli bublat, jestli z toho odzvdušňováku aspoň jde vzduch... pokud jo, tak by to mohlo být dobrý znamení... a kdyžtak ještě dolít trochu destilky Citovat
SV 24 Odesláno 28. červenec 2009 Autor Odesláno 28. červenec 2009 to sem tak nejka zkousel a zda se mi,ze vzduch z toho nejde... co to muze sakra stat kdyz tak v servise odvzdusnit?! Ale chtel sem si to udelat sam... Citovat
N3R3Z Odesláno 28. červenec 2009 Odesláno 28. červenec 2009 a zkoušel jsi ještě dolít vodu (destilku)? Citovat
SV 24 Odesláno 28. červenec 2009 Autor Odesláno 28. červenec 2009 ted cekam az vystydne a doliju jeste... ale je divne,ze topeni i pri 90 stupnich netopi moc horko... musi to byt zavzdusnene Citovat
N3R3Z Odesláno 28. červenec 2009 Odesláno 28. červenec 2009 tak jelikož ti z toho ventilu u těch hadic neteče voda, tak je jasný, že se nedostane horká voda z okruhu do výměníku v palubce... ještě je možnost, že bych zavolal známýmu, kterej mi to dělal, ale je teď na dovolené, nevím jak byl rád, že ho prudím s autama, beztak je rád, že od toho má na týden pokoj Citovat
SV 24 Odesláno 28. červenec 2009 Autor Odesláno 28. červenec 2009 nee toho neprud na dovolene!!! KDyz se mi tam ta voda nedostane tak co to znamena?! Termostat mam new a funguje-radsi sem ho zkousel Citovat
N3R3Z Odesláno 28. červenec 2009 Odesláno 28. červenec 2009 no to, že se nedostane voda do topení, není nějaká extra závada, až na to, že to nebude topit... horší je to, když se ti dostane vzduchová bublina do bloku, a někde se tam chytne... a jelikož vzduch moc nechladí, tak v tom místě můžou vznikat hodně velký teploty a může ti prasknout blok... takhle mi to bylo vysvětleno kdysi Citovat
SV 24 Odesláno 28. červenec 2009 Autor Odesláno 28. červenec 2009 a cim by to teda bylo,ze mi nejde voda do topeni?! Citovat
pastorek Odesláno 28. červenec 2009 Odesláno 28. červenec 2009 Len odvzdušňovať a dolievať vodu. Do kúrenia ide voda ešte pred termostatom tak ani nemusíš čakať na zohrietie. Keď kúrenie odvzdušňuješ ide odtiaľ vzduch? Citovat
SV 24 Odesláno 28. červenec 2009 Autor Odesláno 28. červenec 2009 zda se mi,ze ani ten vzduch od tam tud nejde... ZKusim to nechat dlouho a uvidm.TEd sem jel asi 45min v kolone a teplota nebyla vyzsi nez cca 92 stupnu tak to by nebylo nejhorsi ne?! Citovat
pastorek Odesláno 28. červenec 2009 Odesláno 28. červenec 2009 To by šlo, no to odvzdušnenie by sa malo urobiť. Skús ten ventilček otvoriť a skúsiť prepchať či nieje niečím zanesený. Citovat
N3R3Z Odesláno 28. červenec 2009 Odesláno 28. červenec 2009 no u mě má ten ventilek cca 4mm v průměru, to by bylo vidět, že je ucpanej... zkus pomačkat hadice, jestli v nich aspoň něco čvachtá, popřípadě zkus vodu dolít tím odzvdušňovákem, sice nevím, jak to tam tím malým otvorem dostaneš, ale třeba to pomůže Citovat
SV 24 Odesláno 29. červenec 2009 Autor Odesláno 29. červenec 2009 asi to ale bude fakt zavzdusnene.Z teploty 80 stupnu to na 90 vyleze behem par vterin a pak to je porad na tech 90... Citovat
pastorek Odesláno 29. červenec 2009 Odesláno 29. červenec 2009 Tak ti neostáva len nájsť na chladiacom okruhu ešte nejaký odvzdušňovák. Na niektorých motoroch je na telese termostatu a vyzerá ako kovová rúrka uzavretá skrutkou s vnútorným imbusom. Prípadne povoliť čidlo ktoré je na najvyššom bode. Citovat
SV 24 Odesláno 29. červenec 2009 Autor Odesláno 29. červenec 2009 tak sem se na to dnes vrhl se znamim a bylo to zavzdusnene... dostali sme tam jeste asi 2l vody a jeste sem si objednal nove vicko na chladoc.Mam tam pry neorigo a muze mi to blbnout... nema ani to tesneni.Ted sem s nim jel pres prahu v kolonach a teplota do 85 stupnu max.! Ta jeste jednou vsem diky za pomoc!!!! Snad uz budu mit klid! [upravil dne 29/7/09 SV 24] Citovat
N3R3Z Odesláno 29. červenec 2009 Odesláno 29. červenec 2009 super, hlavně že je vše v pohodě takže tě zase můžeme v klidu očekávat na sraze Citovat
SV 24 Odesláno 29. červenec 2009 Autor Odesláno 29. červenec 2009 jasan!!! Budu tam v plne sile a parade! Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.