dabomb Odesláno 21. srpen 2008 Autor Odesláno 21. srpen 2008 Původně zaslal: pastorek Původně zaslal: dabomb No TU mam.zkusím mrkout na todle.TO jsem ještě nezkoušěl,když nic ,tak jdu na tu palubovku. Dík všem za rady,snad to bude něčím takovým,jak píšete Písal si že preblikávajú naraz. Teplota vody, tlak oleja a stopka. V tom prípade je nepravdeodobné aby tie čidlá blbli naraz. Až po kontrolku v prístrojovke sú úplne nezávislé. jj problikavaj upe stejně.Takže spíš jít rovnou do palubovky myslíš... Citovat
vinorak Odesláno 21. srpen 2008 Odesláno 21. srpen 2008 ne:super budíky sem už viděl mockrát a můži klidně odpřísáhnout, že to takhle svítí. Co si tak vzpomínám, tak sem se taky divil, ale je to tak. Vím že při kostře na jednom čidle svítily všechny 3, jak teplota, tlak i stopka a u druhýho jenom to a stopka, ale musim chvíli dedukovat. čidlo na tlak je spojený s kostrou a když stoupne tlak oleje nad asi 0.5 tak zhasne. Kdežto na vysokou teplotu se spojí s kostrou až po překročení asi 105 stupňů. Takže když zapneš klíčky tak vysoká teplota vody svítí jenom na zkoušku a to díky jedný diodě, která je na přístrojovce. Takže problém je v drátu nebo čidle na nízký tlak:super no já si na to vzpoměl až teď jak sem tohle psal:D Citovat
pastorek Odesláno 21. srpen 2008 Odesláno 21. srpen 2008 Potom by to muselo vyť prepojené v prístrojovke. Dá sa to zistiť jednoducho. Pri naštartovanom motore odpoj konektor z čidla tlaku oleja. Ak sa rozsvietia všetky tri kontrolky tak si budeš istý. Konektor čidla vysokej teploty stačí oprieť o kostru (napríklad o hlavu motora) a nasimuluješ jeho zopnutie. Zase by to malo byť pri naštartovanom motore. Citovat
vinorak Odesláno 21. srpen 2008 Odesláno 21. srpen 2008 nejsou to zas tak složitý auta ale fakt bych řek, že je v háji čidlo na tlak oleje. A snad ne olejový čerpadlo:o Citovat
pastorek Odesláno 21. srpen 2008 Odesláno 21. srpen 2008 Původně zaslal: vinorak nejsou to zas tak složitý auta ale fakt bych řek, že je v háji čidlo na tlak oleje. A snad ne olejový čerpadlo:o Ešte aby to nebolo tak že mu to preblikuje iba pri prudkom prejazde zákrut a zhodou okolností má pred výmenou oleja tak ho nedolieva:D. Citovat
vinorak Odesláno 22. srpen 2008 Odesláno 22. srpen 2008 Původně zaslal: pastorek Původně zaslal: vinorak nejsou to zas tak složitý auta ale fakt bych řek, že je v háji čidlo na tlak oleje. A snad ne olejový čerpadlo:o Ešte aby to nebolo tak že mu to preblikuje iba pri prudkom prejazde zákrut a zhodou okolností má pred výmenou oleja tak ho nedolieva:D. jo jo tak to sem taky zažil:D Citovat
dabomb Odesláno 22. srpen 2008 Autor Odesláno 22. srpen 2008 no je fakt,že to začlo blikat asi 2 dny po tom co jsem čistil motor,takže je možné,že jsem tam s náky drátkem pohnul.Ja jsem strojař,ne alektrikář,proto se radši poptám odborníků.Zítra na to vlítnu a uvidím.Jestě teda jestli to bude v přístrojovce,jak se k tomu spoji co nejjednodušej dostat?? Citovat
dabomb Odesláno 22. srpen 2008 Autor Odesláno 22. srpen 2008 Původně zaslal: pastorek Původně zaslal: vinorak nejsou to zas tak složitý auta ale fakt bych řek, že je v háji čidlo na tlak oleje. A snad ne olejový čerpadlo:o Ešte aby to nebolo tak že mu to preblikuje iba pri prudkom prejazde zákrut a zhodou okolností má pred výmenou oleja tak ho nedolieva:D. nene olej mam ještě na nákých 5tisíc a neubýva.No a kontrolky problikávaj nezávisle na jízdě,můžu i stát se zaplým motorem a problikávaj..... Citovat
pastorek Odesláno 22. srpen 2008 Odesláno 22. srpen 2008 Původně zaslal: dabomb no je fakt,že to začlo blikat asi 2 dny po tom co jsem čistil motor,takže je možné,že jsem tam s náky drátkem pohnul.Ja jsem strojař,ne alektrikář,proto se radši poptám odborníků.Zítra na to vlítnu a uvidím.Jestě teda jestli to bude v přístrojovce,jak se k tomu spoji co nejjednodušej dostat?? Ak sa necítiš na elektriku tak iba skontroluj tie čidlá. Prístrojovku zver niekomu kto do toho vidí a má i merací prístroj. Citovat
dabomb Odesláno 23. srpen 2008 Autor Odesláno 23. srpen 2008 Tak jsem rozdělal palubovku,tam to nejspíš nebude,protože pod tím plastovým spojem nic zapadlého není a že by byl někde přepáleny taky nevypadá.Ale když sejmu to čidlo od oleje,tak se vypne motor-což je nespíš správně,takže to čidlo faká,ale ty dráty co kněmu jdou jsou v dost španým stavu.Takže asi musím spalšit druhe čidlo+někoho kdo mě to připojí.Co myslíte? Citovat
pastorek Odesláno 23. srpen 2008 Odesláno 23. srpen 2008 Původně zaslal: dabomb Tak jsem rozdělal palubovku,tam to nejspíš nebude,protože pod tím plastovým spojem nic zapadlého není a že by byl někde přepáleny taky nevypadá.Ale když sejmu to čidlo od oleje,tak se vypne motor-což je nespíš správně,takže to čidlo faká,ale ty dráty co kněmu jdou jsou v dost španým stavu.Takže asi musím spalšit druhe čidlo+někoho kdo mě to připojí.Co myslíte???? Skús najprv opraviť tie káble. Je to lacnejšie ako nové čidlo a aj tak to bude treba urobiť. Aké to máš presne auto. P 309 1,4 . Rok výroby? Typ motora? Citovat
dabomb Odesláno 23. srpen 2008 Autor Odesláno 23. srpen 2008 Původně zaslal: pastorek Původně zaslal: dabomb Tak jsem rozdělal palubovku,tam to nejspíš nebude,protože pod tím plastovým spojem nic zapadlého není a že by byl někde přepáleny taky nevypadá.Ale když sejmu to čidlo od oleje,tak se vypne motor-což je nespíš správně,takže to čidlo faká,ale ty dráty co kněmu jdou jsou v dost španým stavu.Takže asi musím spalšit druhe čidlo+někoho kdo mě to připojí.Co myslíte???? Skús najprv opraviť tie káble. Je to lacnejšie ako nové čidlo a aj tak to bude treba urobiť. Aké to máš presne auto. P 309 1,4 . Rok výroby? Typ motora? rok výroby 90.Typ GL.U toho motoru ma v techničáku 1FSON Citovat
pastorek Odesláno 23. srpen 2008 Odesláno 23. srpen 2008 Původně zaslal: dabomb Původně zaslal: pastorek Původně zaslal: dabomb Tak jsem rozdělal palubovku,tam to nejspíš nebude,protože pod tím plastovým spojem nic zapadlého není a že by byl někde přepáleny taky nevypadá.Ale když sejmu to čidlo od oleje,tak se vypne motor-což je nespíš správně,takže to čidlo faká,ale ty dráty co kněmu jdou jsou v dost španým stavu.Takže asi musím spalšit druhe čidlo+někoho kdo mě to připojí.Co myslíte???? Skús najprv opraviť tie káble. Je to lacnejšie ako nové čidlo a aj tak to bude treba urobiť. Aké to máš presne auto. P 309 1,4 . Rok výroby? Typ motora? rok výroby 90.Typ GL.U toho motoru ma v techničáku 1FSON Ohľadne motora si nenašiel niekde písmená K1D, KDY, KDZ ? To 1FSON mi nič nehovorí. Citovat
dabomb Odesláno 24. srpen 2008 Autor Odesláno 24. srpen 2008 Původně zaslal: pastorek Původně zaslal: dabomb Původně zaslal: pastorek Původně zaslal: dabomb Tak jsem rozdělal palubovku,tam to nejspíš nebude,protože pod tím plastovým spojem nic zapadlého není a že by byl někde přepáleny taky nevypadá.Ale když sejmu to čidlo od oleje,tak se vypne motor-což je nespíš správně,takže to čidlo faká,ale ty dráty co kněmu jdou jsou v dost španým stavu.Takže asi musím spalšit druhe čidlo+někoho kdo mě to připojí.Co myslíte???? Skús najprv opraviť tie káble. Je to lacnejšie ako nové čidlo a aj tak to bude treba urobiť. Aké to máš presne auto. P 309 1,4 . Rok výroby? Typ motora? rok výroby 90.Typ GL.U toho motoru ma v techničáku 1FSON Ohľadne motora si nenašiel niekde písmená K1D, KDY, KDZ ? To 1FSON mi nič nehovorí. V technicáku ne,ale mrknu ještě na štítek motoru co tam bude... Tak motor je to TU3M. A asi už mam po problému.Sundal jsem kryt nad tím olejovým čidlem a od toho olej čerpadla byl upadlý drátek..... Ted jsem to byl projet a snad už to bude dobré-nic neprodlikávalo....Dííík všem za rady:potlesk:potlesk [upravil dne 24.8.2008 dabomb] Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.