Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Recommended Posts

Odesláno

Preju dobry vecer,

prave jsem se vratil z vikendu a 15 km pred Prahou mi prestal tahnou motor.

Byl bych rad kdybyste mi nekdo poradil. Koukal jsem do prispevku, ale nenasel jsem to co potrebuji.

Mam 406 rv. 1999 prechodovy typ 2.0 HDi. 110 HP

vcera jsem menil olej 10W-40.

Zavada se projevila tak, ze v motoru neco luplo a hned to skoro netahlo. Po pridani plynu to cerne kouri.

z motoru se ozyva takovy spise dunivy zvuk.

nevim jestli s tim muzu jet do servisu nebo jak zacit.

predem diky za radu. Spostu veci si umim udelat sam, ale na tohle nestacim.

Aton

[upravil dne 30/3/08 Aton]

Odesláno
Původně zaslal: maximum

len tak strelim.. prasknuta hadica od turba nemoze byt??.. nebol by si prvy komu sa to stalo...

Jo jo taky bych to tak viděl už jse mi to stalo a měl jsem skoro stejný příznaky.....

Odesláno

ten zvuk jde jakoby odspoda zezadu tj. delici stena karoserie u ridice.

jak se pozna praskla hadice turba ?

Jak se pozna zasekla lopatka turba?

diky

Odesláno
Původně zaslal: Aton

ten zvuk jde jakoby odspoda zezadu tj. delici stena karoserie u ridice.

jak se pozna praskla hadice turba ?

Jak se pozna zasekla lopatka turba?

diky

No však tam vede hadice od turba,jedna vrchem a jedna spodek k intercooleru,sundej spodní kryt a at ti někdo šlape na plyn a uvidíš jestli někde fučí hadice nebo ne......jestli máš zaseklé turbo tak ti n ikde nic foukat nebude protože nabude mít co.......,

Odesláno

Je to na 99% prasklá hadice, jak to popisuješ, tak se to samé stalo mě. Byla to tentokrat ta spodní a poznáš to tak, že otevřeš kapotu, přidáš plyn a uvidíš, jestli to někde ufukuje. :papa

EDIT: pozdě. první byl Přema, ale plyn si může přidávat sám na potenciometru ;)

[upravil dne 30/3/08 MatrixChose]

Odesláno
Původně zaslal: Aton

diky

podivam se na to asi v utery.

A dam vedet.

Stejne je to parada tenhle klub a spousta kamaradu.

:)

Aton

heh.. jj super klub a kolko novych veci sa tu naucis..:)) to budes ziiirat...:)

Odesláno

Panove ,

MatrixChose a dalsi co jste mi vcera radili se zavadou motoru 406 HDi tak jste m e l i p r a v d u byla to praskla predni hadice turba. Provizorne jsem to omotal paskou a zkusil chod motoru. Chod je dobry, ale zdalo se mi, ze je protitlak z turba ven, takze to hadici \"sfoukne\" z prirub. Je to normalni?

A pak je uvnitr hadice olejovy povlak.

Dik za odpoved. Jionak jste fakt dobry na dalku urcit zavadu.

Aton

Odesláno

Olejový povlak je v pohodě to dělá všem,ale že ti to sfoukne z přirub to nevím...vyměn hadici a uvidíš ale připrav jsi tak cca 1700 za tu vrchní hadici,já ji taky měnil.....

Odesláno

Olej v poho, jak už říkal Přema. Ale sfoukávat by ji nemělo. Třeba už máš v háji ty sponky. Jinak ja kupoval na vraku jak tu horní tak i spodní z anglána po 500,- za kus a jsou skoro jako nový :super

Odesláno

Diky za info zkusim vrakoviste. Uz jsem mel nekolikrat dobre zkusenosti

v Kostomlatech je tam p. Brabec(602341984) a ma dobre ceny vzhledem k nekterym jinym a je s nim dohoda.

Aton

Odesláno
Původně zaslal: Aton

Diky za info zkusim vrakoviste. Uz jsem mel nekolikrat dobre zkusenosti

v Kostomlatech je tam p. Brabec(602341984) a ma dobre ceny vzhledem k nekterym jinym a je s nim dohoda.

Aton

Jinak ta spodní (nechci kecat), je tuším stejná jako u 2.1 TD. Ale nezaručuju na 100%. Stačí jen porovnat ;)

Odesláno

Tak uz to mam opraveno. Na vrakovisti nemeli tento typ tak jsem koupil hadici prislusne kvality v Gumexu a nastavil jsem starou hadici.

Dalsi veci co mne vrta hlavou jak zkontrolovat hladinu v k l i m a t i z a c i a popr. jak j i doplnit a c i m. Mam automaticke digitalni nastaveni teploty.:nevim

Byl bych rad pokud s tim mate zkusenosti nejakou radu.

Dik a hezky den

Aton :nevim

Odesláno

ak ti klima funguje v poho.. tzn. ze chladi, tak to neries.. ak sa ti zda, ze chladi malo, tak zabehni do neakeho servisu, kde plnia klimy a tam ti to spravia, mozes hned nechat aj vydezinfikovat klimu, ak je citit pach v aute pri spustenej klime...

Odesláno

Mas pravdu.

Posledni co v cem bych si chtel udelat jasno je jaky motorovy olej pouzit na vymenu (motor HDi 2.0 80 kW).

Kdyz jsem auto koupil (ze Spanelska) tak tam byl polosynteticky olej. Kdyz jsem se ptal

v prodejne oleju tak mi rikali, ze by tam mel plne synteticky a ze polosynt. davaji jen v teplejsich zemich.

tak nevim jak to udelat.

Dik za vase rady.

Aton:mrk

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...