Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

omw super 100


cendaflek

Recommended Posts

je videt, ze si ten odkaz ktory som dal na vlakno o 100 oktanu necital, tam je odpoved aj na tvoju otazku. nevadi.. skopirujem asi to najdolezitejsie, co mna osobne odradilo od 100 oktanu....

Uzivatel C.J.

Tak to je VELKÝ omyl.. Vysooktanový benzín je určený pouze pro motory, které na něj jsou stavěny ! Mají větší kompresní poměr a na méně oktanový by prostě kvůli samozápalům nejely. Je pravda že VPower Racing apd. mají další aditiva, ale ty mají i při 95oktanovém VPoweu.. Takže nemíchat hrušky s jabkama, že vysokoktasnový benzín má automaticky něco navíc proti 95okt. Jestliže je předepsané palivo BA95 tak se používat BA98 nedoporuřuje, hlavně proto, že víceoktanový benzín ma vyšší zápalnou teplotu a v běžném motoru nedojde k dokonalému prohoření směsi a směs ještě dohořuje ve výfukovém potrubí a dlouhodobější používání může vézt k odrovnání lambda sondy a propálení katalyzátoru..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Urcite to nemoze poskodit motor, len ak by si ho uz nemal dobry predtym

Původně zaslal: cendaflek

dobrá rum a whisky a co pořádná odpověď na mou otázku? nemůže to nějak poškodit motor? podle tý vaší whisky je to jako že šok pro motor ale jestli to jako ublíží nebo ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim ze to je tym ze niektore paliva sa dobre nezmiesaju a vznikaju zrazeniny alebo bublinky. Uz som to zazil. Preto neodporucam kombinovat paliva roznych znaciek, pretoze v kazdom 100okt sa pouziva ine aditivum. To aditivum je sice dobre ak sa pouziva stale rovnake ale nekombinovat. Pokial ti to casom nezmizne nalej do nadrze cistic paliva somax ten sa mi osvedcil.

Původně zaslal: hudy

no ja mam trosku jiny problem!celou dobu jezdim na power 95 a obcas jsem dal power racing.Pred novym rokem jsem mel jet do jiznich Cech a zkusil jsem OMW 100/plnou/.no pred Prahou se mi rozsvitilo Antipollution fault a nechtelo to vubec reagovat na plyn,zastavil jsem a pak to jelo normalne,i kdyz svitila diagnostika motoru a pp hlaska antip.fault!celou dovolenou to same.pak jsem vyjel nadrz a dal opet 95 power a uz zadna hlaska!!ale jak jsem se docetl,ze ta hlaska muze byt katalyzator nebo Lambda,diky prave palivu!a ted navic mi za studena obcas zdecha motor,kdyz prijizdim na krizovatku,vyradim,tak uplne spadnou otacky a chcipne to!takze jen doufam,ze jsem si diky OMW 100 neodpalil Lambda sondu!Verte,ze nechci hanit toto palivoa verim,ze to tim neni,ale podle udalosti na to vypada:grr

[upravil dne 16/1/08 hudy]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm to ze 100okt benzin sa zapaluje pri vyzsej teplote je mi jasne, z toho plynie aj to ze nezapaluje sam ak je motor zakarbonovany ale az ked treba, takze nesuhlasim s tym ze sa nemoze bez nasledkov pouzivat na motory s predpisanym len 95okt-ani motory na 95okt a menej nepocitaju pri spravnej funkcii so samozapalom-samovznietenim paliva t.j. zazihovy motor nie je vznetovy.

Preto sa idealny benzin (cim viac oktanov tym sa viac blizi k idealnemu benzinu)ma zapalit az od iskry sviecky a ziadnemu motoru nerobi dobre detonacne spalovanie a to uz nehovorim o tom ze dobry benzin tym ze cas zazihu je presne vtedy ked ma sposobuje lepsie vyuzitie energie v palive a tym lepsiu ucinnost motoru.

A potom dlzka vstreku(bohatost zmesi) je riadena lambda sondou tak ze lambda mera mnozstvo kysliku vo vyfukovych plynoch a ak je mnozstvo kysliku vyzsie ako ma byt , tak je zmes chudobna a naopak, takze pokial je v riadeni motoru vsetko ok, nemoze sa stat tebou popisany pripad. Logicky ak by bola smes priliz bohata nedohorela by dostatocne v motore, tak by RJ na zaklade signalu z lambdy -male mnozstvo kysliku znizila bohatost skratenim doby vstreku.

Ak je benzin prilis nekvalitny - malo oktanov aby motor neklepal koli detonacnemu spalovaniu ma RJ cidlo klepania a na zaklade jeho signalu ak motor klepe znizi predstih zapalovania.

V v opačnom pripade ak je benzin kvalitnejsi ako ma motor neklepe ani pri vacsom predstihu a tym pracuje spolahlivejsie a RJ nie je nutena na dosiahnutie rovnakeho vykonu vstrekovat tak vela paliva ako na nizsich oktanoch, tym sa spotreba pri rovnakej jazde ako z horsim benzinom znizi-z toho plynie ze s kvalitnejsim benzinom katalizator nie je tak namahany ako s menej kvalitnym benzinom - nedochadza v takej vysokej miere k dodatocnemu spalovaniu mimo motora.

Tak to zhrniem: podla mojho nazoru s kvalitnejsim benzinom sa na aute urcenom na nizsie oktany nemoze nic poskodit prave naopak.

Původně zaslal: Raydowe

je videt, ze si ten odkaz ktory som dal na vlakno o 100 oktanu necital, tam je odpoved aj na tvoju otazku. nevadi.. skopirujem asi to najdolezitejsie, co mna osobne odradilo od 100 oktanu....

Uzivatel C.J.

Tak to je VELKÝ omyl.. Vysooktanový benzín je určený pouze pro motory, které na něj jsou stavěny ! Mají větší kompresní poměr a na méně oktanový by prostě kvůli samozápalům nejely. Je pravda že VPower Racing apd. mají další aditiva, ale ty mají i při 95oktanovém VPoweu.. Takže nemíchat hrušky s jabkama, že vysokoktasnový benzín má automaticky něco navíc proti 95okt. Jestliže je předepsané palivo BA95 tak se používat BA98 nedoporuřuje, hlavně proto, že víceoktanový benzín ma vyšší zápalnou teplotu a v běžném motoru nedojde k dokonalému prohoření směsi a směs ještě dohořuje ve výfukovém potrubí a dlouhodobější používání může vézt k odrovnání lambda sondy a propálení katalyzátoru..

[upravil dne 17/1/08 kamen22]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oktan ako jednotka ma maximalne cislo 100, znamena to kolko % liehu-metilalkoholu benzin obsahuje, takze v stutocnosti 100oktanove bezolovnate benziny predavane pre komercne pouzitie maju 99% liehu, nejake dalsie uhlovodiky a zostatok su aditiva, kedze lieh vysusuje je to tymi prisadami eliminovane v horsom pripade aj voda - skondenzovana vodna para ktora sa dostane do paliva pri prevoze alebo skladovacej nadrze a spina.

S tym bordelom sa to stava na urcitych pumpach a urcitych vyrobnych sarzach, bohuzial pri tych kvantach sa to ustrazit neda. Tento bordel sa drzi naspodu nadrze.

Původně zaslal: Raydowe

OK406 to sa tyka a aditiv. tie najdes aj pri 95 oktanoch.

Kamen22 jo.. znie to logicky, ale nejaky hacik tam urcite bude, lebo podla toho co pises, by si tam mohol kludne naliat aj 130 oktanovi benzin.

[upravil dne 17/1/08 kamen22]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mozem sa milit aj , ja som to cital v jednej kniske od slovnaftu , je pravda ze ta kniha je uz dob komancov

Původně zaslal: Raydowe

Kamen22 - stym si uz tak trochu dovolim nesuhlasit.. oktanove cislo je pomer izooktanom a heptanom. Pretekarske palivo ma castokrat udavane oktanove cislo vysie ako 100. maximum je myslim prave spom. 130. ale mozem sa mylit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Raydowe

ja som pred rokmi kupil 12 rocnu chivas regal kamaratovi. Vraj ju setri ked bude prilezitost, ze si ju dame spolu len mi dvaja. no uz ubehli asi dalsie 3 roky.. takze to bude vcelku maso.:))

Radši to vypijte hned, není na co čekat, whiska ve skle nezraje,jen v dubových sudech. Narozdíl od vína, to zraje i v láhvi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Raydowe

Kamen22 - stym si uz tak trochu dovolim nesuhlasit.. oktanove cislo je pomer izooktanom a heptanom. Pretekarske palivo ma castokrat udavane oktanove cislo vysie ako 100. maximum je myslim prave spom. 130. ale mozem sa mylit.

Oktanové číslo paliva je definováno jako objemové procento izooktanu (2,2,4 -trimethylpentanu) ve směsi s n-heptanem, vykazující ve zkušebním motoru stejnou odolnost vůči klepání jako zkoušené palivo. Intenzita klepání zkušebního motoru se hodnotí buď knockmetrem, či snímáním teploty pod svíčkou nebo i sluchem. Pro hodnocení antidetonační odolnosti benzínu byly zvoleny dva čisté uhlovodíky jako standardy. Čistý n-heptan, který vykazuje velmi malou odolnost vůči klepání, má OČ - O, zatímco izooktan (2,2,4-trimethylpentan) má odolnost velkou a jeho OČ = 100.

Řada benzínů typu Super nebo letecké benzíny, mají OČ vyšší jak 100, čili mají lepší antidetonační vlastnosti než čistý izooktan. Srovnávacím palivem pro ně je izooktan smíšený s předem vypočteným množstvím TEO nebo čistý triptan (= 2,2,3-trimethylbutan) smýšený s TEO, jehož OČ může být i 270. TEO=tetraethylolovo Pb(C2H5)4 ,je jedním z nejpoužívanějších antidetonátorů. To je malý úryvek z mojich zápisků z přednášek z paliv a maziv.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...