Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

predne hmlovky od vyroby


faget1

Recommended Posts

takže výsledokm doterajšieho sondovania a pomoci HonzaZ ktorý zverejnil mi dvoveryhodnu schemu, je že v poistkove skrinke BM34 ktorá sa nachadza v motorovom priestore chýba relatko R11 ktore spína hmlovky takže diagnosticky to je funkčne len posledný člen chýba inak všetko ok relatko tam ide 51ND10 - W1 už ho len zohnat a patrične domontovať a dufam konečne sa predne hmlovky rozsvietia zatial ma to stalo 10€ za aktivaciu +diagnostiku +aktivovanie automatickeho zapnutia svetiel takže myslim super výsledok zatim :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevedel som kde je pretože to nejde rozobrat je to komplet ale meranim som našiel aj poziciu relatka už ho len zohnat a nejak dostat na miesto pozicia relatka je hned vedla poistky č.:6 mohol som to nafotit ale ked to budem rozoberat znovu ked zoženem relatko tak urobimaj foto;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

tak a mame to spojazdnene funguje to docela fajn takjže konečne hmlovkujem a spokojnost je že to fachči pak sa už može riešit či dat hmlovky do narazniku alebo nie hlavne že to ide jak to ma ist :) prikladam nejake foto jak na to keby dakto chcel spojazndovat hmlovky hodne zdaru nieje to tak tažke stači mala elektrotechnicka zručnost :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kedže poistkova skrinka je komplet zaletovana a zaliata nechcem som ju celkom rozletovavať tak som zvolil taktiku že relatko upravim tak aby bolo zabezpeťčene proti vonkajšim vplivom a dopojit ho na konkretne piny BM34 teda poistkovej skrinky v časti motora..

Foto upravy relatka použil som očislovane kabliky na predlženie a puzdro na solenoidny ventil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzberieme z motorovej časti poistkovu skrinku BM34 odpojenim všetkých konektorou aj zo spodu je pripojenie dalšich kablou len na cvaknutie. maličkim skrutkovačom roztvorime skrinku čim sa dostaneme k plošnemu spoju dalšie rozoberanie by som nedoporučoval nakolko je to všetko zletovane spolu a zaliate nejakym sajrajtom ktorý by sme poškodily izolačne schopnosti a tým teda možne problemy preto som aj zvolil riešenie relatka naletovat mimo skrinku. Nezabudneme v konečnej faze pridat poistku číslo 6 t.j. 15A ktorá isti hmnlovky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a ešte som hcel dodat že takto upravene rele možeme už umiestnit kdekolvek v priestore poistkovej skrinky bo myslim že ma minimalne IP 44 da sa skovat aj dolu pod skrinku a nieje vobec nič vidno... dalši krok aktivacia hmloviek v samotnom BSI ked niekoho poznate uropbi vam to za par € :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...