Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zkušenosti s 206CC


ajsik

Recommended Posts

  • O 2 týdny později...

Potřebuju poradit,,zháníme do auta větrnou clonu na zadní sedačky. Nevíte náhodu někdo o někom kdo by ji prodával nebo kde by se dala sehnat - nechci novou od Peugeotu - je drahá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: sapikuv

Potřebuju poradit,,zháníme do auta větrnou clonu na zadní sedačky. Nevíte náhodu někdo o někom kdo by ji prodával nebo kde by se dala sehnat - nechci novou od Peugeotu - je drahá.

Děsně moc nedostatkový zboží. V bazaru obávám se prakticky nesehnatelný. Leda mít štěstí a narazit na bouračku, ale vzhledem k relativně malýmu počtu těchhle aut v ČR a ještě menšímu počtu vybavenejch protiprůvanovou clonou docela nadlidskej úkol. Zkouším se po ní dívat od doby co auto mám, ale už sem pomalu smířenej s nákupem origo nový u Peugeotu. Jedna z prvních očekávanejch investic na jaře :)

Něco málo sem našel na e-bay, ale sám nevím jestli bych se odvážil někomu poslat prachy předem a doufat že to dorazí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Supr,dík za radu.To je blbý, tak nějak sem doufala že se nám podaří sehnat přes inzerát. Do auta máme naplánovaných ještě hodně investic takže se hodí každá kačka a dávat za tu clonu 10 táců se mám nechce :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, tomu rozumím, deset litrů za pár trubek a kus čehosi mi přijde taky docela ranec. Ale jestli to opravdu funguje tak skvěle jak všichni tvrdí, určitě se to vyplatí :super

Na tom e-bayi sem viděl i nějaký neorigo výrobky, cena byla podstatně jinde (po přepočtu i kolem 3000), ale taky bylo na první pohled poznat že je to made in doma...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K cemu je vubec dobry ten windshield ? :-) jezdim od jara s 307cc a windshield jsem slozil jen doma na chodbe - do auta jsem ho ani nezkousel davat. Predchazejici majitel vozu mi ho predal v nerozbalene krabici.

Pri jizde se stazenou strechou na ridice a spolujezdce vepredu nefouka. Lidi sedici vzadu maji pri vice jak 70 km/h hodne rozevlate vlasy :-) Kazdopadne nasazenim windshieldu prijdete o dve mista vzadu uplne a u ridice se asi nema co zmenit :-)

Cemu to ma presne branit ? Vetru foukajicimu proti smeru jizdy ?

[upravil dne 4.11.2007 martin1]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Martin1: Jak rychle většinou jezdíš bez střechy?

V rychlostech někde kolem 80 km/h fouká příjemnej vánek, ale 130 na dálnici už není nic moc. Mě to nevadí, já mám sestřih do kabria jak dělanej, ale když vezu někoho s delšíma vlasama, nemá z toho úplně radost :D

Když je teplo není problém, ale při chladnějším počasí to už taky není úplně ono. Zepředu nefouká, z boku od vytaženýho okýnka taky není zima, ale jak se vzduch po přelítnutí rámu čelního skla víří, vrací se prostředkem auta a docela mě táhne na pravý rameno.

Co si od toho slibuju:

- uklidění víření vzduchu pi vyšších rychlostech

- bezproblémové jezdění při nižších teplotách

Ztráta zadních sedaček je poslední věc co mě trápí. Oba uvedený případy, kdy si myslím že to bude výborná věc zároveň vylučujou použití zadních sedaček. Vzít někoho dozadu na dálnici? To by mu utrhlo hlavu :D Leda by si lehnul a to může i pod větrnou clonu ;)

Navíc předpokládám že to bude relativně snadno sundávácí a pokud se to vejde do kufru, není vůbec žádnej problém.

Jo, kdybys znal někoho komu leží ta clona zabalená doma na 206, dej vědět, beru hned :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jé já chci taky clonu od Ježíška:papa Tak sme včera jeli podruhé se stáhnutou střechou - v noci v jednu hodinu navlíklí v zimních budnách ale supr. Ale zajímalo by mě, co si onás mysleli ti, co nás potkali a jeli za náma:nevim,,Už aby bylo léto a my si mohli užívat kabrouška :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MirasCC

@Martin1: Jak rychle většinou jezdíš bez střechy?

V rychlostech někde kolem 80 km/h fouká příjemnej vánek, ale 130 na dálnici už není nic moc. Mě to nevadí, já mám sestřih do kabria jak dělanej, ale když vezu někoho s delšíma vlasama, nemá z toho úplně radost :D

Když je teplo není problém, ale při chladnějším počasí to už taky není úplně ono. Zepředu nefouká, z boku od vytaženýho okýnka taky není zima, ale jak se vzduch po přelítnutí rámu čelního skla víří, vrací se prostředkem auta a docela mě táhne na pravý rameno.

Co si od toho slibuju:

- uklidění víření vzduchu pi vyšších rychlostech

- bezproblémové jezdění při nižších teplotách

Ztráta zadních sedaček je poslední věc co mě trápí. Oba uvedený případy, kdy si myslím že to bude výborná věc zároveň vylučujou použití zadních sedaček. Vzít někoho dozadu na dálnici? To by mu utrhlo hlavu :D Leda by si lehnul a to může i pod větrnou clonu ;)

Navíc předpokládám že to bude relativně snadno sundávácí a pokud se to vejde do kufru, není vůbec žádnej problém.

Jo, kdybys znal někoho komu leží ta clona zabalená doma na 206, dej vědět, beru hned :super

Ve 130 na dalnici porad v 307cc neni problem. Ridic se spolujezdcem muze bez vetsich problemu mluvit :-)

S temi nizsimi teplotami - pujdu to dnes vyzkouset a dam vedet :-)

Jinak ten windshield je skladacka. Do kufru se bez problemu vleze. Ma 4 casti. Nejdrive se rozlozi na delku a pote se zvedne ta cast co stoji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska jsem najel asi 40km se sundanou strechou a windshieldem (venku 6 - 8°C) a musim rict, ze:

1) uz kdyz je windshield nainstalovan a neni zvednuty (takze jen zakryva zadni sedacky), omezi se zpetne proudeni studeneho vzduchu na zada a nohy ridice a spolujezdce

2) se zvednutym windshieldem a vytazenymi skly lze bez vetsich obtizi cestovat i v techto teplotach. Klimu jsem mel na 22°, auto fest topilo a vsechno teplo leti hned pryc, takze to neni zrovna moc setrne.

3) v lete jsem windshield vubec nepotreboval. Mozna pri jezdeni v noci pri nizsich teplotach by se hodil. To budu moct posoudit az pristi rok.

4) celkove je to tedy prakticka vec, ktera ale nestoji za 10.000 Kc :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@martin1: Díky za vyzkoušení!

Za tepla není problém nikdy, to si člověk rád užije vánku ve vlasech :) Ale ti dlouhovlasý si stěžujou že je to cuchá :)

Myslím že clona na 206 je jen dvojdílná, ale to nevím jistě, musel bych zkusit pohledat nějaký fotky.

Přesně to sem čekal, že by se s tím dalo jezdit i za chladnějších dní/nocí. Škoda že to stojí takový prachy, jinak by to byl velice užitečný doplněk. Ale což, stejně to asi pořídím ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MirasCC

Myslím že clona na 206 je jen dvojdílná, ale to nevím jistě, musel bych zkusit pohledat nějaký fotky.

Přesně to sem čekal, že by se s tím dalo jezdit i za chladnějších dní/nocí. Škoda že to stojí takový prachy, jinak by to byl velice užitečný doplněk. Ale což, stejně to asi pořídím ;)

ad dvoudilna - mozna jsem to spatne popsal. jsou to dva dily, ktere tvori plochu prekryvajici sedacky. a pak dva dily, ktere tvori samotnou stenu, kterou je mozne mit bud zvednutou nebo polozenou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nic takoveho jsem tam nenasel. Dnes jsem s tim frcel asi 150 km/h bez problemu. Ikdyz se to da sklopit celkem snadno, tak rychlost tomu asi vadit nebude. Mozna se stazenymi okynky by mohl byt tlak na stenu vetsi - to jsem nezkousel. Ale prinejhorsim se muze stat to, ze by tlak tu stenu slozil podobne jako to muzes udelat rucne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...