Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Tak jsme byli v Číně


Recommended Posts

Ještě by mne zajímalo,kolik těch fotek můžu vložit,abych nezpůsobil nějaký kolaps pežotservru.Může mi admin k tomu dodat info?

Já zase na oplátku nabízím čínské speciality:štíry,brouky,chobotnice,larvy bource,vařené kraby - to byl smrad na poblití až 20m daleko,hvězdice,vepřové šašlyky...My jsme si dali nudle se zeleninou .Bylo to výborné,ale pak jsem prodejci ukazoval,zdali mi půjčí minimax,a on se smál,až se za břicho popadal!Bylo to ostré,ale chutné.

post-0-14109596353479_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Autobus byl samozřejmě klimatizovaný,ale na těch delších tratích nebyl asfalt superrovný,tak to trochu drncalo.Nemají kotoučky,ale policajti mají vedle cesty třeba školní lavici,tam náš řidič zašel a vyfasoval papír z časovým údajem.Pak jel,a když jel moc rychle,udělal před další kontrolou zastávku:na další kontrole totiž podle času vypočítají rychlost a už by ho sejmuli.

post-0-14109596354014_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale majů.A dokonce několik značek,včetně Budvaisru.Pivo měli na každém kroku v chladících pultech.Láhve byly sedmičky a stály 2,5Y až 6Y ;v plechovce 2Y až 3Y.V restauracích stála sedmička od 6Y a k těm jejich jídlům mi bodla.Rýže se zeleninou 15Y ale pořádná porce,a kuřecí prsa jako řízek+hranolky bylo z jídel nejdražší 27Y !1Y=3Kč.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kubis

Ale majů.A dokonce několik značek,včetně Budvaisru.Pivo měli na každém kroku v chladících pultech.Láhve byly sedmičky a stály 2,5Y až 6Y ;v plechovce 2Y až 3Y.V restauracích stála sedmička od 6Y a k těm jejich jídlům mi bodla.Rýže se zeleninou 15Y ale pořádná porce,a kuřecí prsa jako řízek+hranolky bylo z jídel nejdražší 27Y !1Y=3Kč.....

Díky ,už mužu jit spát:D:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jelikož císařové měli o sebe strach,obehnali si Zakázané město vodními příkopy.A také dlažba na náměstích je tak vrstvená,aby se nešlo ani podkopat.Na vnitřních náměstích nesměly být stromy,protože by to připomínalo znak pro neštěstí - čtverec uprostřed se stromem.Zakázané město mělo několik náměstí,tkzv. vnější a potom vnitřní.Do vnějších mohli státní úředníci a kněží,do vnitřního jen císař s rodinou + konkubíny.Ve vnitřní části je umístěno muzeum hodin,které byly darovány při státních návštěvách.Ve vodním paláci byl vystaven i první automobil v Číně.Ten dostala císařovna,ale nikdy v něm nejela,protože se neslušelo,aby někdo šel - nebo seděl před císařovnou.Většina objektů byla uzavřena kvůli rekonstrukci v rámci blížící se olympiády.

post-0-14109596367148_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...