Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Za tepla nechce naštartovať


lucky83

Recommended Posts

čaute všetci,

potreboval by som poradiť, mám peugeot 406, 2,0 HDi, 2001, 80 kw, RHZ motor, a mám problém ak je auto zohriate naštartovať, ráno alebo prvá jazda počas dňa chytí bez problémov, akonáhle sa zohreje motor a auto vypnem, opätovne ho neviem naštartovať, väčšínou na štvrtý al. piaty pokus, aj keď postojí pol hodiny, bol som dnes u kamoša v servise, napíchli sme ho a čerpadlo má tlak 300 bar, vstreky na prepadoch sú výborné, pri odpojení čidla teploty vody auto naštartovalo, tak som vymenil čidlo, ale robí to stále. Za studena chytí, akonáhle sa zohreje chytá po dlhom točení na 4 až 5 krát. Vyzerá to, že je to v nejakom čidle.. dajte typy čo ešte skontrolovať, čerpadlo v nádrži pekne počuť ako ťahá...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi niekto poradiť... sranda je tá, že sa u nás ochladilo a teraz auto štartuje v pohode, dnes som mal ísť do servisu, no neviem im ukázať problém... ak je vonku horúco a auto nahriate, nechce naštartovať... teraz ide... asi je meteosenzitívne.... no rád by som zistil čo je príčinou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Takže po tretej dia pri treťom mechanikovi zistený klesajúci tlak pri štartovaní cca 130-120 bar, tak mi povedali, že buď regulator tlaku paliva, al. vysokotlake čerpadlo, tak som šiel do regulatora (keďže je lacnejší ako čerpadlo), hoci mi nevedeli zaručiť že to pomôže... po výmene auto ide, s tým že starý regulator mi dali s ulomenou špičkou, že sa v tom niekto hrabal a ulomil ju, a že mi opravili aj hadicky kt. sa rozpadli pri asi egr ventile... stretol sa niekto s ulomenou špičkou na regulatore...lebo auto mám asi 8 rokov a pochybujem aby niekto šupal do regulatora... keďže mi auto spravujú max 2 ľudia

IMG_20180916_111045.jpg

IMG_20180916_111118.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...