Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P106 posunute rychlosti


aughostino

Recommended Posts

Ahojte, este stale sa trapim v garazi zo 106 1.5d (rok 1998 40kw) s prevodovkou. Od kupy su tam posunute rychlosti, ked je paka v neutrali, tak paka je uplne vlavo a nedrzi sa pekne v strede. Myslel som, ze vymenou tyciek na prevodovke sa mi to podari opravit, ale nepomohlo to. Vyrobil som dokonca aj nastavovacie tycky, ale ani tak to nie je dobre. Vyzera to, ze ovladaci mechanizmus (volič) na prevodovke si nedrzi svoju polohu. Na obrazku oznacene sipkou. Existuje akysi aretovaci mechanizmus aby paka drzala pekne v strede? Alebo je uz kulisa tak vydrata, ze ju treba vymenit?

 

 

pin-vi.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je divný, pokud uděláš štelovací táhla, tak by to mělo jít v poho seřídit. Tohle jsem párkrát dělal u několika různých aut s tímto typem převodovky.... Jak je na tom ten uzel pod autem? Jde tam tyč od řadící páky a je tam na motorové přepážce taková páka na čepu a plastová koule, běhající v takovém čtvercovém uložení....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

praveze som to mal cele rozobrate, od interieru az k prevodovke, skusim to cele este raz rozobrat, ale stale mi to vychadza tak, ze ten volic na prevodovke, hore na obrazku oznaceny sipkou, by nemal byt stale v hornej polohe. ked je cca v strede svojej horizontalnej drahy, tak sa paka dostane pekne do stredu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...