Přejít na obsah

paveltic

Nováček
  • Počet příspěvků

    4
  • Registrace

  • Poslední návštěva

Vše od uživatele paveltic

  1. To je problém, no. Jsem prakticky rozhodnutý Riftera po doservisování prodat a koupit jinou značku. Když jsem dělal průzkum trhu, tak jsem mimo motoru, co mám teď, v kategorii MPV (benzín) narazil více méně jen na motor 1.3 DIG-T Tekna (Nissan, Renault a Mercedes), VW Caddy (1,5 TSI) a Ford Tourneo (1.0 EcoBoost). Jsou to všechno podobné typy aut (rozměry apod.), tak si budu muset projít recenze a fóra, jak jsou na tom jednotlivé motory co se týče spolehlivosti - to pro mě bude nejdůležitější. Jinak zatím je mi nejsympatičtější Nissan Townstar, ale jak jsem říkal, bude záležet na motoru.
  2. Já jim taky nevěřím. To chování v servise je mírně řečeno nestandardní a určitě neprofesionální. Mám pocit, že něco zanedbali a teď se to snaží krýt. Už bych problém dávno řešil někde jinde, kdyby nebyl problém s tím, že mě v jiném servise vzít nechtěli. Dneska si vyžádám ještě protokol z té první opravy a uvažuji o tom, že na to nechám mrknout znalce, ať zkontroluje, zda byla oprava proveden tak, jak je deklarováno servisem. Pokud by tomu tak nebylo, tak už se budu bavit jen přes právníka... Ale *neumím psát slušně*.e mě to, člověk si koupí nové auto, aby se vyhnul alespoň prvních 100.000 km nějakým větším poruchám a nakonec s tím má víc problémů, než s ojetinou....
  3. Rád bych překontroloval, jestli byl dodžen postup. Ale jediné, info, co mám, je, že byla provedena oprava dle TSB: B17W0127Q0, včetně výměny rozvodů a motorového oleje. Nedostal jsem soupis dílů, které byly měněny (budu dodatečně žádat dneska) a ani nevím, jaký postup je v rámci tohoto TSB vyžadován. Bohužel nemám ani znalosti, abych toto ověřil. Jiný servis jsem zkoušel, ale ti mě nechtěli vzít se zdůvodněním, že pokud problém začala řešit konkurence, tak by jej měla dořešit. Prý by mohl být poté problém s tím, že kdyby v novém servise zjistili pochybení předchozího servsu, musel bych náklady na opravu vymáhat po tom původním servise. O výměně motoru mluvili již při druhém výskytu problému, ale nakonec vyměnili elektromagnetický ventil. Dnes tam vez auto počtvrté a budu požadovat výměnu motoru, tak uvidím, jak se k tomu postaví. Uvidím, co na to Peugeot - ještě se neozvali skrze mou stížnost, co jsem jim psal. Jediné, info, co mám, je, že byla provedena oprava dle TSB: B17W0127Q0, včetně výměny rozvodů a motorového oleje. Mechanik tvrdil, že bylo ucpané sítko...
  4. Zdravím, Podělím se o svou zkušenost a zároveň požádám zkušené o radu. Mám Peugeot Rifter, Long 1.2 PureTech 81 kW, uvedení do provozu myslím 11/2019, nájezd 56.000,- Km. V půlce června se projevil problém s tlakem motorového oleje při akceleraci. V autorizovaném servise zjištěn špatný řemen a ucpané sítko, jak je popisováno v tomto vlákně. Vše vyčištěno, vyměněn řemen a rozvody. Po asi 2 týdnech znovu opakovaně při akceleraci hlášena závada tlaku motorového oleje a auto zastavilo. Tentokrát mi v servise nejprve tvrdili, že se závada neopakuje, že jde o dočasnou závadu a chtěli mi auto vrátit s tím, že mám dojet, až se to projeví znovu. Když jsem jim řekl, že nehodlám čekat, až se mi to projeví znovu někde v zahraničí na dovolené, tak nakonec volali, že je to špatný elektromagnetický ventil olejového čerpadla a ten vyměnili. Auto nemám doma ani týden a závada se opakovala (závada tlaku motorového oleje). Dneska to v servise napíchli na diagnostiku a zjistili kód závady B1826 67, kdy se jedná o cituji „informace o tlaku oleje nižším než 0,5 bar“. Technik mi tvrdil, že podle něj je motor v pořádku a muselo dojít k podtočení motoru do nízkých otáček. S autem jela manželka, která mi tvrdí, že nic takového nestalo, že měla vyšláplou spojku, přejela retardér a pak se rozjížděla do mírného kopce. Od této poruchy do návštěvy servisu jsem najel asi 300 km a už se to neopakovalo. Nehledě na to, že před s autem jezdím skoro 4 roky a samozřejmě se párkrát stalo, že člověk zařadil špatnou rychlost např. u rozjezdu, ale nikdy se u toho nestalo, že by to hlásilo závadu tlaku motorového oleje. Zítra to v tom servise nechám odstavit oficiálně a v případě, že je vše v pořádku, budu chtít o tom protokol. Uvažuji i následné "kontrolní" kontrole jiným autorizovaným servisem, ale myslím, že to bych s už musel zaplatit sám (doteď bylo vše hrazeno z prodl. záruky). Zkoušel jsem jiný autorizovaný servis už při druhé a následně třetí poruše, ale tam mě vzít nechtěli se zdůvodněním, že pokud problém přetrvává, měl by jej napravit původní servis. Už nevím, co si o tom myslet. Argumentovat technikovi moc nemůžu, nemám na to bohužel znalosti. Zdá se mi to až moc náhod v řadě za sebou a vše problémy s tlakem oleje. Měl jsem za to, že po prvním servise a výměně řemenu bude vše v pořádku. Psal jsem na podporu Peugeotu stížnost, tak uvidím, co mi dají vědět. Navíc o víkendu jsem chtěl jet do Francie (4.000+ km), tak nevím, zda si na cestu s takovým vozidlem troufnout. Díky za odpovědi.
×
×
  • Vytvořit...