Zdravím,
Podělím se o svou zkušenost a zároveň požádám zkušené o radu. Mám Peugeot Rifter, Long 1.2 PureTech 81 kW, uvedení do provozu myslím 11/2019, nájezd 56.000,- Km. V půlce června se projevil problém s tlakem motorového oleje při akceleraci. V autorizovaném servise zjištěn špatný řemen a ucpané sítko, jak je popisováno v tomto vlákně. Vše vyčištěno, vyměněn řemen a rozvody. Po asi 2 týdnech znovu opakovaně při akceleraci hlášena závada tlaku motorového oleje a auto zastavilo. Tentokrát mi v servise nejprve tvrdili, že se závada neopakuje, že jde o dočasnou závadu a chtěli mi auto vrátit s tím, že mám dojet, až se to projeví znovu. Když jsem jim řekl, že nehodlám čekat, až se mi to projeví znovu někde v zahraničí na dovolené, tak nakonec volali, že je to špatný elektromagnetický ventil olejového čerpadla a ten vyměnili. Auto nemám doma ani týden a závada se opakovala (závada tlaku motorového oleje). Dneska to v servise napíchli na diagnostiku a zjistili kód závady B1826 67, kdy se jedná o cituji „informace o tlaku oleje nižším než 0,5 bar“. Technik mi tvrdil, že podle něj je motor v pořádku a muselo dojít k podtočení motoru do nízkých otáček. S autem jela manželka, která mi tvrdí, že nic takového nestalo, že měla vyšláplou spojku, přejela retardér a pak se rozjížděla do mírného kopce. Od této poruchy do návštěvy servisu jsem najel asi 300 km a už se to neopakovalo. Nehledě na to, že před s autem jezdím skoro 4 roky a samozřejmě se párkrát stalo, že člověk zařadil špatnou rychlost např. u rozjezdu, ale nikdy se u toho nestalo, že by to hlásilo závadu tlaku motorového oleje. Zítra to v tom servise nechám odstavit oficiálně a v případě, že je vše v pořádku, budu chtít o tom protokol. Uvažuji i následné "kontrolní" kontrole jiným autorizovaným servisem, ale myslím, že to bych s už musel zaplatit sám (doteď bylo vše hrazeno z prodl. záruky). Zkoušel jsem jiný autorizovaný servis už při druhé a následně třetí poruše, ale tam mě vzít nechtěli se zdůvodněním, že pokud problém přetrvává, měl by jej napravit původní servis.
Už nevím, co si o tom myslet. Argumentovat technikovi moc nemůžu, nemám na to bohužel znalosti. Zdá se mi to až moc náhod v řadě za sebou a vše problémy s tlakem oleje. Měl jsem za to, že po prvním servise a výměně řemenu bude vše v pořádku. Psal jsem na podporu Peugeotu stížnost, tak uvidím, co mi dají vědět. Navíc o víkendu jsem chtěl jet do Francie (4.000+ km), tak nevím, zda si na cestu s takovým vozidlem troufnout.
Díky za odpovědi.