Přejít na obsah

janou

Uživatel
  • Počet příspěvků

    1 042
  • Registrace

Vše od uživatele janou

  1. janou

    407 SW zadni brzdice+ABS problem

    Ja som ich len skrutkoval pri povolenom odvzdušnovacom šrobe(hodne silou). Ten venec na Abs som pozeral keď som vymieňal ložisko je to gumový kružok ,ktorý nemá zuby a je hladký.
  2. janou

    vymena počitača na 406 hdi

    Každý počitač ma imobilizer.
  3. janou

    vymena počitača na 406 hdi

    Pokiaľ sedia čísla ,tak len nenaštartuješ.
  4. janou

    Zadne ložisko 1.6 hdi

    Ložisko mam vymenené, cena 102E.Ćo sa týka snímača ABS - priamo na ložisku je gumová obruč ( asi so zubami).Demontáž a montáž cca 1,5 hod.
    • 10
  5. janou

    Zadne ložisko 1.6 hdi

    No osobne som to nedaval dole (nemam lis), Keď mechanik vylisovával predné musel povyťiahnuť čidlo (bolo ploché), bolo dosť natesno k ložisku zo strany plastovej krytky. Na 406 sú zuby na poloosi ,no na 407 som si neni istý.
    • 10
  6. janou

    Zadne ložisko 1.6 hdi

    Mal som dole koleso ,aj krytku ložiska .Ložisko je suché a ma vôlu , no na to čidlo som sa nejak nedíval.Napadlo ma to až keď som písal otazku . Zostalo mi ložisko zo 406 a to má po obvode zuby.Predné lozisko ich tiež nemá , je to skryté pod plastovou krytkou samotného ložiska.
    • 10
  7. janou

    vstrekovače pre Hdi 2,0 79 Kw

    Máš protokol o kontrole?Niekedy ich stačí vyčistiť. Dával som si ich kontrolovať v Piešťanoch .Vyčistili a skontrolovali na mašine . Všetky su OK.Po tejto kontrole išla dole i spotreba.Teraz chodím za 6,0 -6,2.Pokiaľ si ich nedával kontrolovať neponáhľaj sa s výmenou.Cena za jeden bola cca 30E.
    • 6
  8. janou

    Zadne ložisko 1.6 hdi

    Ďakujem.
    • 10
  9. janou

    Zadne ložisko 1.6 hdi

    Jasne že stačí.Ďakujem. Ešte vedieť typ , označenie a ako je to so snímačom abs.
    • 10
  10. Prosím nemá niekto možnosť zavesiť mi tu obrazok na vymenu zadného ložiska? Najskôr som vymieňal ľave predné , no už je vadné i ľavé zadné .Na 406 som to robil (je tam podložka proti aretacii), ale na 407 je to nejak inak. Dakujem [upravil dne 2.9.2009 janou]
    • 10
  11. janou

    vstreky

    Na ktorom ?
  12. Poznam v Dubnici manika ktorý mi robil čip a preprogramovanie imobilizeru.Šikovný autoelektrikar je aj vo Veselom pri PN. Osobne si skontroluj na Rj koľko máš konektorov , potom by tam malo biť nejaké označenie ako EDC15 , pripadne niečo podobne . Potom ešte to označenie var. Tieto dve označenia by mali nsedieť ostatne by nemali biť podstatné.
  13. Moja ma tri konektory a označenie \"EDC15 VAR :D9C7C vyr číslo 0234100354 ENMV 02\"
  14. Mam celu rj z 406 mod 2002 2.0 Hdi. Zostala mi ked som zohnal novú , tú som dal načipovať dodatočne bolo auto predané.Stačí keď daš preprogramovať imobilizer v rj.Posli cislo rj pozriem či su zhodne dam ju za 150E
  15. Netreba ani štartovař. Pokiaľ je vadná tak , ma vôľu a hrkoce keď ju pokýveš. stojí cca130E .Pokiaľ sa to pres... , s remenicou treba meniť i kryt rozvodov (mne sa roztopil).
  16. Riadiaca jednotka sa da opraviť i keď boli strelene bagy.
  17. janou

    Dymenie

    VIF na benzinach Jurki ,alebo Fuel Pn.
    • 23
  18. janou

    Fap filter

    Je to kratka hadica medzi turbom a plastovou časťou (zmiešavač??? snimač tlaku neviem ako to presne nazvať) Hadica je dlhá cca8 cm.
    • 21
  19. janou

    Fap filter

    Je to v podstate vyradenie intercoleru za pomoci dvoch klapiek( myslím 2 a 3).
    • 21
  20. janou

    Fap filter

    Na obrázku by to mala biť pozicia \"1\"
    • 21
  21. janou

    Fap filter

    Ani nevieš ako si ma potešil. Na tej 307 mám len 36 000Km. Je neskutočne živá proti mojej 407. Inak nádoba na fap filter tam je, ale čo je v nej???Keď bude čas pozriem ci je aj nádobka na aditivum.Možno by bolo zaujímavé porovnať programy, len okolo Pn neviem či sa tomu niekto venuje
    • 21
  22. janou

    Fap filter

    Hodil som ho do 307 , ale aj:VF33E9HYB84313191
    • 21
  23. janou

    Fap filter

    Na 407 baypas mam , na 307 nie . Obe 1.6Hdi
    • 21
  24. janou

    Fap filter

    To Přema : o tej baypasovej hadici to platí aj na 307 1.6 80kw , pretože na nej ju nemám.8/2005 .Ďakujem.
    • 21
  25. janou

    2.0HDi x 1,6 HDi

    Turbo sa menilo tiež ,ale výsledok bol rovnaký. Mám ho v rezerve. Podľa diagnostiky dáva o 5% menši tlak ako má pri nízkych otáčkach.Formou výmeny na SK stojí cca 430Eur. demontáž a montáž cca2 hodiny.Treba sa spýtať známych prečo ho menili a či im výmena pomohla --- mne nie.
    • 89
×
×
  • Vytvořit...