Přejít na obsah

Aleš D.

Uživatel
  • Počet příspěvků

    3
  • Registrace

Vše od uživatele Aleš D.

  1. Aleš D.

    Katalyzátor Peugeot 301

    Ahoj. Přečti si můj příspěvek výše. A věř tomu, že to bude tím. To co ti řekli v Peugeotu je pravda. On je v háji katik, ale ne aktivní vnitřní část. Je to obalem. Stačí netěsnost či menší díra a lambda naměří nesmysl. Potom se to ohlásí. Ale když bys měnil ten katik, tak nové provedení které koupíš, už je přepracované a je vyřešen technický problém. V případě opravy toho původního se musí opravdu navíc vytvořit vzpěra mezi tělem katiku a potrubí. To samozřejmě nevylučuje možnost poškození aktivní části.
    • 28
  2. Aleš D.

    Katalyzátor Peugeot 301

    To bohuzel. Nefotil jsem. Ale na zavareni neni potreba foto a vystuhu je potreba udelat od hrany tela katu na vystupni potrubi. Ten material je tak mekky, ze vykyv motoru a vaha vyfuku to pomalu rozlame.
    • 28
  3. Aleš D.

    Katalyzátor Peugeot 301

    Ahoj. Napíši to sem. Když bude mít někdo tento problém a to s kilometry cca kolem 60 000 km, Tak věřte tomu, že se to netýká špatné funkce katíku jako takového a ve většině případů ani špatné lambdy. Skoro ve všech případech to je prasklý obal katalyzátoru. Zejména u 1.2 - a to pokaždé na spodní části samotného obalu. Je jen potřeba odstranit obal, nebojte je to hliník a je jen pertlovaný. Způsobeno je to jen levným provedením, nic víc. Stačí zavařit, ale pozor - je potřeba vytvořit chybějící vzpěru. ta kdyby byla, tak se toto nestává. Zejména u té 1.2 stačí do místa kde je na pozici hliníkového krycího obalu krycí volný obdelník, cca 4x6cm a v tomto místě navařit kus plechu jako vzpěru. Demontáž katíku z vozu zabere 10 minut. je tam krásný přístup.
×
×
  • Vytvořit...