Jump to content

john.abruzzi

Uživatel
 • Content Count

  11
 • Joined

 • Last visited

  Never

About john.abruzzi

 • ID člena
  8348
 • Rank
  Mám víc než 10 odpovědí :-)

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. To, že to nejede nemusí znamenat, že nefunguje turbo. V případě, že se objeví chyba, auto se přepne do nouzového režimu a max. otáčky jsou omezeny, takže auto nejede víc jak tuším 80km/h. EGR je slabé místo u většiny dieslů, u 307 je ještě navíc docela drahej.
 2. Při této hlášce se jedná většinou o FAP filtr, neboli filtr pevných částic. Ten je třeba po určitých intervalech vyčistit (popř. vyměnit, což je ale dost drahé) a doplnit aditivum Eolys. Může se ale jednat i o závadu, dost často odchází snímač diferenčního tlaku, který je u 307 pod baterkou. Může to být i snímač teploty právě u FAPu. Je třeba zajet na diagnostiku a sledovat, který parametr je mimo toleranci nebo má nesprávný průběh.
 3. john.abruzzi

  307 vibrace

  V případě, že je auto v záruce, je to celkem jednoduché. Zajdi do servisu, sepište reklamační protokol, když ti auto budou předávat, trvej na zkušební jízdě. Pokud bude závada trvat, auto buď nepřebírej nebo trvej na záznamu do reklamačního protokolu. Pokud nejsou schopni závadu opakovaně opravit máš nárok na nové zboží nebo odstoupení od kupní smlouvy. Tak to říká občanský zákoník, pokud si soukromá osoba, tak se kupní smlouva uzavírala právě podle něj. V německu se to skutečně takhle dělá a u nás vím o několika případech také. Je třeba vystupovat sebejistě a záruku nejlépe uplatňovat v salonu, kde si auto koupil. Když auto neopraví do 30 dnů, můžeš odstoupit od smlouvy tak jako tak. Pokud ti auto vrací s tím, že nemouhou přijít na závadu, nedá se to považovat za vyřízení reklamace a lhůta 30 dnů běží od prvního nahlášení závady.
 4. Jestli je to 2006, tak je ještě v záruce ne? Ať to v servisu dají dokupy, není co řešit. Záruka je platná v celé Evropě.
 5. Rezistory jsou na levé straně, tzn. ze strany řidiče. Tady je stručný návod, alespoň to, co si pamatuji: 1. vyndat filcový kryt zespodu pod volantem (zajištěn plastovými čudlíky) 2. vyndat plastový kryt pod volantem (viz P.S.) 3. V knize doporučují demontovat sloupek řízení, já jsem to nedělal 4. Odpojit konektor od motoru větráku (je vzadu napravo) 5. otočením větráku po směru ručiček (může tam být pojistný šroub, u mne nebyl) odjistit motor 6. Nalézt knihu od Jaroslava Foglara a zjistit jak se vyndaval ten ježek s klece. V případě, že jste demontovali sl. řízení, knihu nepotřebujete) 6.1. dal jsem si cigáro na uklidnění :grra pak se vrátil k práci 7.Když je motor venku (viz kniha od JF), zaujměte jogínskou polohu a rukou nahmatejte v otvoru po motoru rezistory. Jejich otočením je uvolníte a můžete povytáhnout ven i s kabeláží. Ovšem nelze ty vytáhnout tak, aby se k tomu mohlo. Takže tak nějak poslepu odjistit konektor a vyndat rezistory. 8. Prohlédnout rezistory. Pokud vše vypadá OK, lze ohmetrem změřit jestli jednotlivé okruhy nejsou přerušeny. 9. Opět tak nějak po slepu a jednou rukou znovu zastrčit rezistory do konektoru. 10. Vrátit konektory zpět a otočením zajistit v rouře ventilace. 11. Vrátit motor zpět (opět si připomenout jak to bylo s tím ježkem) a otočením zajistit . 12. Nasunout konektor na větrák 13. Zkusit jestli to funguje 14. vrátit plastové kryty 15. vrátit filcový dekl 16. Další cigáro tentokrát za odměnu... protože to fungovalo. P.S. nedoporučuji ty kryty sundavat, když auto stálo přes noc v zimě a všechny ty plastové úchytky jsou zmrzlé a křehké. Já jsem dvě ulomil.
 6. john.abruzzi

  FAP filtr

  EGR ventil vrací nespálené "saze" zpět do sání k opětovnému spálení kvůli snížení emisí. EGR se právě těmi sazemi často zanese a zůstává stále otevřený nebo zavřený. Pokud je stále otevřený může se motor dusit protože má málo vzduchu. Odpojením se tomuto předejde, ovšem za cenu zvýšení emisí a to i tak, že neprojde přes TK. Odpojení také není možné u všech aut, protože někde to bývá hlídáno snímačem podtlaku nebo nějak jinak a odpojením vyhodnotí ŘJ chybu a přepne se do nouzového režimu, ve kterém auto sotva jede. S EGR jsou obecně problémy u všech značek, většinou u dieselových motorů. Myslím, že se jednoznačně vyplatí jej vyměnit a nebo vyčistit /pokud je u HDI rozebíratelný/. Myslím, že stojí tak od 1.300,- do 2.500,-.
 7. Tak jsem se do toho taky dal. Vyndat větrák je skutečně něco jako ježek v kleci . Nicméně jde to i bez demontáže sloupku řízení. Poslepu a v jogínské poloze jsem nahmatal ty rezistory a odpojil od konektoru . Rezistory byly evidentně v pořádku, i po proměření. Tak jsem si řekl, že to tam vrátím a zkusím se podívat na přepínač. Po namontování jsem si řekl, že to ještě vyzkouším ..... no a ono to funguje i na druhý stupeň . Takže pravděpodobně špatný kontakt v konektoru rezistorů.
 8. Měl jsem stejný problém a dělalo to pouze při rozjezdu... 3x to píplo a někdy problikla hláška na displeji. Jednou jsem to stihnul a byla to hláška o nízké hladině chladiva. Tak jsem ho dolil a je klid.
 9. O víkendu jdu na to, uvidíme . Budu fotit, takže pokud se to povede, dám to sem.
 10. taky se mi netočí dvojka. Tak jsem to rozebral a pokoušel se najít "odporník", který u většiny aut bývá v trubici sání vzduchu pod palubkou (protože ty odpory jsou chlazené tím vzduchem). Už jsem to jednou měnil u Zafiry. Mělo by to být popsáno v knize "Jak na to". V obchodě jsem se díval, ale měli tam pouze na 206 a tam je to přístupné od motoru pod předním sklem. Což podle mě není případ 307. Dostal jsem se do stejné fáze jako na té fotce, ale je tam tak málo místa, že to lze jen těžko hledat. Chce to jít najisto. Proto bych chtěl požádat jestli by někdo, kdo má výše zmíněnou knihu, sem nemohl dát stručný návod "Kudy tudy k těm odporům".
×
×
 • Create New...