Přejít na obsah

L.U.K.A.S.S.S

Uživatel
  • Počet příspěvků

    65
  • Registrace

Vše od uživatele L.U.K.A.S.S.S

  1. Děkuji. Budu tedy postupovat tak, jak jste napsal. Hezký den přeji
    • 21
  2. Děkuji za vysvětlení. Nechám tedy vyměnit FAP. Prosím ještě o radu ohledně té teploty, nemáte zkušenost či radu? Děkuji moc
    • 21
  3. Pakliže by byl ucpaný FAP, tak nemá nic společného s druhou chybou, ne?
    • 21
  4. Zdravím přátelé. Prosím všechny, kdo měl problém a vyřešil jej na svém Peugeotu. Vozidlo: Peugeot 307 SW RV: 2004 Motor: 1.6 HDI 80 KW Přečtena fóra ve světě, Google, mechanici, přesto chyba nevyřešena, teď k chybě. Pri sešlápnutí plynu nad 2800 ot. se spustí výstražná kontrolka společně s upozorněním Antipolution Fault. Kontrolka zhasina po pár nastartování a zase se objevuje. Vozidlo bylo na diagnostice a vyjely chyby : P0422 (maximální počet zrušených regenerací) a P0238 ( obvod snímače plnění A turbo kompresoru-vysoký signál) Přes různé diagnostiky se nám nepovedlo udělat nucenou regeneraci, pokaždé chyba. Čím to prosím může být způsobeno? Navíc při začátku regenerace stoupá teplota viz obrázek nad 100 stupňů. Při jízdě jsem si taky všiml, že teplota lítá nahoru a dolů, což není normální. Dále k chybě P0238, zde může být více věcí, proto žádám o radu, na co se jako první podívat, zda se zde najde někdo, kdo to již řešil. Na autě je výměněna vodní pumpa, rozvody, filtry, oleje, termostat, snímače teplot, snímač teploty chladící kapaliny a X různých další věci. Děkuji předem všem za odpovědi a snad společně problém vyřešíme.
    • 21
  5. Ahoj. Ja nakonec nechal auto v servise na 14 dní. Závada nezjistena. Auto bylo na diagnostice, chyba nenalezena, Sahara byla testovaná samostatně, každý okruh se spustil. Automechanik se ptal, jestli se mi to jen nezdálo pac nevěřil, ze se to prehrivalo, když vše funguje. Pro jistotu vyměnil snímač teploty. Každopádně od té doby mi ručička vždy při jakékoliv teplotě v koloně leze na 90, po rozjezdu zase padá na 80. Pred problémem vždy byla na 80. Tak ze to už neřeším a buď se to uskvari anebo bude jezdit dále.
    • 29
  6. A ještě jeden dotaz, právě se mi rožla kontrolka, hledal jsem v manuálu, googlil ale nenašel, co to znamená? Vypadá to jako by byl deaktivovaný airbag, či něco takového.
    • 29
  7. Do servisu se dostanu až příští týden. Ještě mám pocit, že mi možná prasknul někde u motoru výfuk, dle zvuku. Tak mě napadá, jesli tím prasklým výfukem nemůže zvýšovat tak zajímavě teplotu.
    • 29
  8. No mi už to začlo házet vysokou teplotu ikdyž stojím v kolonách třeba 10 minut, nezbyde, než dát topení na max, pak se dá dojet. Zatím jsem na závadu nepřišel. Mám pocit, že se sahara spustí, jen když stojím, jakmile jedu, asi sahara nesepne.
    • 29
  9. Teď jsem Ti nahoře psal, že jsem to udělal jednou a naposled, v tu chvíli s obavama. Jasně že to je to nejhorší a znovu bych to už neudělal. Píšeš, motor se uchladí sám, on se Ti bez sahary která nespíná sám neuchladí. V tu chvíli Ti nepomůže nic, max to otočit a jet dolů z kopce na volnoběch.
    • 29
  10. Ano, chápu, jen že kdybych jej nechal běžet na volnoběh, motor by se asi usmažil, teplota rostla i když jsem minutu stál a čekal, sahara nesepla. Motor jsem vypl, po 30 minutach nastartoval, dal topení na plno a s obavama jel dále do kopců
    • 29
  11. Sahara mi předtím nespínala vůbec, alespoň myslím, když se auto přehřívalo. Teď, už saharu jde slyšet, jak spína a motor se nepřehřívá.
    • 29
  12. Ono, na volnoběch jsem jet nemohl, protože byl přede mnou 10 km úsek do kopce. S tou klimou, děkuji za radu, měl jsem za to, že to pomáhalo alespoň trošku, příště již budu vědět. Udělal jsem chybu, že jsem zastavil, vypl motor a otevřel kapotu aby se motor rychleji schladil, nicméně, poté jsem pouštěl topení na plno a teplota se lehce dostávala nad 90 stupňů. Prozatím tedy budu sledovat stav vody. Ještě jsem si všiml, že vždy ručička teploty byla cca na 80 stupních a nezvedala se ani v kolonách, ani ve 30 stupňových vedrech, ale od mé dovolené v Rumunsku se ta ručička začala při jízdě hýbat, stačí jet na dálnici a jde k 90, pak asi sepne sahara a teplota padne na 80, předtím tohle nedělalo.
    • 29
  13. Tak voda neubyla, pojistky jsou ok. Zjistli jsem, ze mi sahara ted normalne pri 90 stupnich spina. Tak ze nemuzu prijit na to, proc pri plnem aute a kopcich, se prehriva a sahara nespina. Zavzdusnene to neni, nechalo se to odzvzdusnit. Jinak jsem klimu poustel, aby ta sahara jela alespon na 1 stupen, lepsi nez nic no.
    • 29
  14. Kdyby fouklo těsnění, tak by se voda ztrácela pořád, po dolití jsem najel přes 1000 Km a voda se neztrácí. Podívám se na pojistky, děkuji.
  15. Dobrý den. Pročetl jsem zdejší fórum, ale odovědi jsem nenašel. Vlastním 307 SW 1.6 HDI 80 Kw, 170.xxx nájezd Jel jsem na dovolenou do Rumunska na známý Fagaraš ( kopce, zatáčky) Při cestě do Rumunska, žádný problém, ráno po nastartování mi již blikala kontrolka chladící kapaliny, kterou jsem dolil, byla pod minimem. Dle mého při cestě do těch kopců a plném autě to nezvládalo a přehřálo se, po vypnutí potoru se zvýšila teplota a začlo bublat. Od této chvíle mi při každém větším kopci stoupala teplota až do červeného pole. Celou cestu jsem jel s klimou aby se motor chladil, ale jakmile byl vetší kopec, opět se přehřívalo. Zjistil jsem, že se mi nespouští sahara, spustila se jen tehdy, když jsem zastavil, jakmile jsem jel, již nešla. Kolegovi ve 206 tce po vypnutí motoru sepla sahara, mě však ne. Prosím zkušené o radu, čím by to mohlo být, abych nemusel měnit x čidel, atd. Předem všem děkuji za pomoc
    • 29
×
×
  • Vytvořit...