Zdravím Vás Peugeoťáci, obracím se na Vás s velkou prosbou o informaci co by mohli být s mojím Peugeotkem. Již 8 let vlastním Peugeot 307 SW 2.0 HDI 79 kw (110 koní) z roku výroby 11/2003. Za celou tu dobu jsme spolu prožili většinou mnoho šťastných kilometrů. Auto jsem kupoval jako 5 let staré (ojeté) s cca 125 000 km najeto. Nyní je mu cca 13 let a má najeto cca 280 000 km. Po celou dobu jsem auto pravidelně servisoval po pravidelných intervalech v místním autorizovaném servisu Peugeot. Nyní jsem ale narazil na problém se kterým bych si troufl říct, že si ani oni neumí poradit. Rádi by mi nejraději vyměnili spoustu dílů za nehorázné sumy ale závada pořád zůstává beze změny. Vše začalo tím, že mi najednou jakoby vynechávalo turbo. Ráno za studena to jelo v pohodě ale po zahřátí motoru a po jejím vypnutí a následném znovu nastartování (třeba během cca 5 minut) to už nejelo. Tak jsem zajel do servisu a nahlásil jim můj problém s tím, že až zjistí co by to mohlo být ať mě o tom informují (abych si připravil peníze). Jenže to se nestalo a sami od sebe provedli tzv. regeneraci FAP s tím že mají hotovo (opraveno) a vzali si za to cca 2500,- Kč. Jenže problém nadále přetrvával, už když jsem odjížděl ze servisu tak se mi to nezdálo. Takže druhý den sem se tam objevil znova. Napíchli auto na diagnostiku a řekli, že jim to hlásí že turbo dává nízký tlak a že ten filtr (FAP) je zase zacpaný a že je potřeba nový. Jenže za nový FAP s adetivama chtěli cca 20 000,- Kč. Tak jsem prokroutil oči a zeptal se jich na rovinu jestli si nedělají s prominutím "prdel", že do auta který má hodnotu cca 30 000,- Kč se mi nechce cpát tolik peněz. Takže jsem zajel za jedním známým co také dělá opravy na autech ale je to takový garážník a většinou nemá čas. Požádal jsem ho tedy aby mi sehnal nějaký (FAP) jetý z bouračky nebo tak něco. On mi ho tedy tedy sehnal ale po výměně bohužel závada pořád stejná. Od té doby jsem tam vyměnil spoustu různých dílů na popud různých informací od známých, internetu atd (nové čidlo tlaku turba, jiná váha vzduchu, již zmíněný FAP a už nevím cosi dál, prostříkal všechny kontakty, prošel všechny podtlakové hadičky jestli jsou správně zapojené) ale vše pořád beze změny. Když to tak všechno sečtu tak výměny těchto různých dílů a ostatních věcí mě už stáli kolem 10 000,- Kč a závada nevyřešena. Dnes je to již dva, možná tři měsíce od zjištění této závady a dle mích poznatků to dělá toto: když je teplota pod 10° C nad nulou tak auto relativně jezdí, turbo jede i po chcípnutí zahřátého motoru, ale při delší jízdě (více jak 60 km v kuse) to pak už zase netáhne. Když je teplota nad 10° C tak po zahřátí motoru (nemusí být na provozní teplotu, stačí malé zahřátí na cca 60-70°) a následném chcípnutí motoru, už zase nejede tak jak má. Pak auto nechám vychladnou většinou přes noc (protože přes den jezdím sem a tam skoro celý den). Ráno nastartuji, a můžu ujet třeba 1000 km bez problémů do doby než chcípnu motor. Už sem opravdu zoufalý a nechci to dávat do místního autorizovaného servisu, protože by ze mě akorád tahali peníze a zkoušeli různé varianty které bych samozřejmě musel zaplatit já jelikož je to staré auto a už je na něm všechno staré a na výměnu. Proto se obracím na vás Peugeoťáci a přátelé této značky o pomoc s mím problémem. Budu rád za jakoukoliv informaci co by mi pomohla.