Pekny den, zniceho nic prestal startovat muj 306 kombi,1.4L benzin, 1998 vsechny hadice jsou rychlospojky, mam sice obvykle problemy s elektrikou (nefunkcni spolujezdcovy dvere z elektrickeho hlediska, nefunkcni zadni sterac)
Nejdriv mi kolisaly otacky ,obcas klepal motor pri startovani a smrdel benzin z vyfuku, tak jsme vymenili lambdu.
benzin smrdet prestal, otacky kolisaly i nadale, obcasne klepani zustalo
pak zniceho nic neslo nastartova(starter toci)t a po odtahnuti mi diagnostika ukazala potenciometr skrtici klapky.
po jeho vymene sice v diagnostice chyba zmizela, avsak stale nejde nastartovat. meli jsme podezreni na benzinove cerpadlo, avsak ani nove cerpadlo nejde.
Zmeril jsem proto voltmetrem proud a pri zapnutem klici kdy ma dotlacit benzin, mi ukazuje 3.6v pri startovani 11.5v
dali jsme tedy cerpadlo naprimo, a ani tehdy nelze nastartovat.
kdyz automechanik nastartoval sprejem (coz je prasecina), auto jede klidne 100km ale nesmi chcipnout motor na vic jak 15 minut.
z preventivnich duvoru jsme vymenili benzinovy filtr, kostru od baterie na motor a ani to nepomohlo.
Jiskru take hazi. ale dostat se k svickam je docela zazitek.
jeste dodam ze 2 roky zpatky byl motor po castecne GO. Hlava, ventily, rozvody... a za rok najedeme tak 5000km
Vi nekdo co s tim?