Edison
Uživatel-
Počet příspěvků
6 219 -
Registrace
Typ obsahu
Profil
Články
Media Demo
Fórum
Galerie
Kalendář
Stahování
Vše od uživatele Edison
-
Neberu, neboj... Já nevjíždím rychleji jedoucím autům do dráhy... Na to se mám příliš rád. ;-) Jen dost nadávám. :-D ona k tomu přistupuje další situace... Jedu si svých \"133\" po dálnici v levym, páč v pravym je to \"nadupaný kamionama, jedoucíma svých \"90\" a majících mezi sebou mezeru řku-li 100m. Přiřítí se za mě střelec 160, nalepí se mi na kufr a fotí xenonovejma dálkama. Když mu uhnu, omezím především sebe a to i tehdy, když jedu tak nějak podle foršriftu. Je to sice něco podobnýho, ale tohle mě fak irituje. :-/
-
Měl jsem kapku strach z velikosti, aby to nezasahovalo ven z paraboly tak, aby to omezovalo naklápění. Jak je vidět z fotek, je to naprosto v pohodě. :-)
-
a to je přesně ono..kdybys jel jak je dovoleno..ale tím, že mu tam vjedeš porušíš zákon, tudíž nejedeš, jak je povoleno..nic tě neopravňuje k tomu, abys někoho obvinil, odsoudil a vykonal trest..když ti dítě vběhne pod auto, taky ještě zrychlíš, abys ho dostal, protože on má podle zákona použít přechod, takže je to vlastně jeho chyba, že tam vběhl? sorry, ale seš mimo a doufám, že tě na silnici nepotkám:bacha O tom, kdo je tu mimo by se dalo evidentně diskutovat. Tvůj příklad naznačuje úmysl tomu dítěti \"za trest\" ublížit. O tom ovšem v mých příkladech není ani slovo, dělat někomu naschvály. Snažím se jen zdůraznit, že ohleduplnost k ostatním účastníkům je založena na dodržování předpisů. Až pochopíš, že Ti, co teď jezdí rychleji, než je dovoleno přestanou takhle jezdit (jakože nepřestanou), velmi výrazně ubude nehod vzniklých popsanými mechanismy a to dokonce bez toho, aby Ti, co teď ty předpisy dodržují se museli omezovat.
-
Asi jsem někde udělal chybu... Nějak mi to nejde dohromady: Dvě auta jedoucí stejným směrem, v určité vzdálenosti za sebou stejnou rychlostí... jak se proboha můžou srazit???? To mi nějak hlava nebere... Jinak kouknout do zrcátka považuji za samozřejmost stejně, jako včas dát svůj úmysl předjíždět. To nám, pokud vím zákon taky ukládá a to bez ohledu, jestli jsme na pozemní komunikaci s jiným účastníkem, nebo zcela sami. [upravil dne 1.2.2009 Edison]
-
Po porovnání namontováno ve světlometu kokta I.: http://e-xenony.cz/files/categories/7.jpg Uznejte, že v P406 je to přecijen pooodstatně fajnovější. ;-) [upravil dne 1.2.2009 Edison] Oprava, není to kokta, je to sharan 99. Třeba nám sem Martin, Fx, dá fota i jiných montáží. ;-) [upravil dne 1.2.2009 Edison]
-
Ono to tak mimo není. Srovnáváš hrušky s jablkama. Jestliže někdo jede rychleji, než je dovoleno a já jedu právě, jak je dovoleno a dojde k nehodě, je jedině jasné, že kdyby ten, co jel rychleji nejel rychleji by k takové situaci dojít nemohlo a to i tehdy, kdybych \"mu tam vjel\". Prostě tady se primární viníci schovávají za sekundární, kteří k vině přišli jak slepý k houslím, viz příklad s předjížděním kamionu. A to je podle mě špatně.
-
Do 6,5 ticek se vejdeš. Oproti 416,- EUR plus 70,- EUR poštovnýho za svítidlo, který možná umí totéž a není k sehnání je to hračka...
-
-
-
Tady se pořád nechápe, že před zákonem jsme si všichni rovni. Když to vezmu ad absurdum, já mám stejné právo vjet do dráhy někomu, kdo porušuje dovolenou rychlost nejméně naprosto stejné jako ten, kdo jede rychleji. Rozdíl je v tom, že jeho porušením předpisu půrávě to, že mě donutí brzdit, a teď pozor, třeba za kamionem v kopci, ze 130 třeba na 80!!!! Přednos v právu by měl přece mít implicitně ten, kdo to právo dodržuje a ne ten, kdo jej porušuje... To dá logika.
-
Šlo by to udělat i jako vratné, ale nevidím v tom žádný přínos, s ohledem na nutnost jít do světlometu zepředu. Papříklad kabely by se sřihat nemusely, ale bylo by s tím víc práce. Stínítko se dá taky vyndat jemě a zachovat otvor pro stínítko, ale muselo by se jinak vymyslet vyvedení napájení očka a ovládání clonky. Já počítám s využitím díry po clonce k vyvedení právě tohohle kábliku. Ustřižení vnitřního kionektoru potkávacího světla taky není nevyhnutelné, ale potíže s tím, že jsem ho tam nechal na sebe nenechaly dlouho čekat, moc prostoru tam není. Leč... řečení čočky tímto způsobem je stále mnohem elegantnější, než řezání díry 10 cm v parabole, výroba jakéhosi krytu na tu díru a pod. O kvalitě geometrie usazení ani nemluvím. To budu popisovat dále. [upravil dne 1.2.2009 Edison]
-
Pokud oba pojedeme 130, nemůžem se navzájem ohrozit, ba ani omezit, ne? Nebo zde matematika neplatí? A s tím spěchem bych to taky nepřeháněl. Vozidla s právěm přednostní jízdy jsou jasně definována. Nikdo jiný není k překračování oprávněn, nepletu-li se. A vyjímky neexistují. podotýkám, že se stále bavíme v právní rovině. ;-) Ten, kdo pojede rychleji, byť o 5, by měl být tím, kdo nese riziko z nehody i právní důsledky toho jednání, nikoli ten, kdo jede podle foršriftu a foršrift znamená mimo jiné to, že má právo předpokládat, že ostatní se tím řídí taky. Jinak pod vzájemné neškození si se podepisuji. Udělat to někomu naschvál.. jen proto, že ten s pasatem jede rychleji mi taky nepřijde košer... Na druhou stranu, jede-li kolona 125 a já ji dojedu 130, neměl by v levém jedoucí 140, tím porušující ten foršrift, být v právu, ba naopak, já, co by dodržující onenn foršrift mám právo nebýt tím purušujícím omezován.
-
Na venkově by přeci neměl být důvod předjíždět auta, která jedou 90. ;-) To co jsem psal je spíše o právním pohledu na věc. Prostě ten, kdo porušuje předpis se přeci nemá co dovolávat práva. Upřímě... taky nejedu přesně 130 podle tacháče... Spíše 135 podle GPS (tj. asi 140 podle tacha)
-
Máš snad něco proti předjíždění maximální DOVOLENOU rychlostí? Máš snad pocit, že ti, kdo dodržují sem tam nějaký ten předpis Tě omezují??? A pocit, že porušováním předpisů jsou omezováni ti, co je dodržují nejspíše nemáš, že. A vo tom to je. Přeci ten, kdo porušuje předpis nemůže mít navrch. I když v našich končinách tomu právě tak je, což považuji za nejhorší. :-(
-
Toto všechno jsem dělal na pokusném světlometu. Pokračování snad příští týden, až budu mít světlomet z auta. Očekávám jakékoli připomínky a náměty, abychom společně našli třeba lepší či vhodnější způsob montáže, či zapojení. :-)
-
-
Tak... snad bychom mohli přistoupi k samotné montáži. 1. Vymontovat světlomet z auta. To tu asi nebudu nijak popisovat. 2. Demontovat čelní krycí sklo světlometu. Sundat 4 sponky a... na netu se dá najít uvolnění tmelu v troubě, já to na zkušebním světlometu nedělal a šlo to. Sice blbě, ale šlo. Příště použiji horkovzdušku. A máme toto:
-
Je potřeba si ujasnit, jak chceme, aby systém fungoval, protože máme k dispozici xenon dálku a očičko. Umístění komponentů jistě nebude nikde problém, proto to nebudu aktuálně popisovat. To až to budu montovat do auta. Očko lze použít jako obrysovku, nikoli jako světlo pro denní svícení. Ověřil jsem, že je možné jej napájet samostatně, nezávisle na ostatním. Dálka se realizuje sklápěním stínítka. Takže: Jistě nechceme, aby se při použití světelné houkačky zaplo HID. Proto uděláme změnu oproti doporučenému zapojení výrobce a vodič řídící jednotky označený POSITIVE nepřipojíme na baterku, ale odstřihneme vodič PC31 resp. PC32 těsně u konektoru u světlometu a tam připojime vodič POSITIVE například spojovací dudinkou. Rovněž doporučuji takové spoje zajistit proti vlhkosti převlečnou smršťovací bužírkou. To nám zajistí, aby se nezapínala HID bez toho, aby byla zpnuta potkávací světla. Světelná houkačka při tomto zapojení zůstane aktivní na původním dálkovém světle, kde zůstává H7. Tento světlomet budem dobudoucna považovat za přídavné dálkové světlo. :-) Vodič řídící jednotky NEGATIVE připojíme na odpovídající kostřící bod ve vozidle. Dále do řídící jednotky vede kablik zakončený imitací patice H4. K tomu přijde připojit \"ovládací redukce\" pro 2xH7. Já osobně to udělám spojovacími dutinkami napevno a zajistím smršťovačkou. Budeme mít kabely označené LOW BEAM a HI BEAM. Dráty jen ovládají relé, proto nezáleží na polaritě, ani nejsou polarizovaně označené. HI BEAM připojíme jeden na mínus (kostru) vozidla, druhý paralelně k vodiči PR29 resp. PR30 u konektoru u světlometu. To nám bude posléze ovládat sklápěcí clonku nového světla. Zde dodám, že kdyby vodič POSITIVE byl připojen přímo na plus baterky, zapínal by se i xenon, což mu v případě světelné houkačky asi moc nesvědčí. Proto toto zapojení. LOW BEAM zapojíme pak tak, že jeden vodič připojíme opět na mínus (kostru) vozu a druhý paralelně k vodiči POSITIVE od řídící jednotky. To zajistí, aby při zapnutí potkávacích světel přišlo jak napájecí napětí na ballasty, tak ovládací napětí pro zapnutí potkávacího světla. Od této chvíle bude fungovat i xenon dálkové světlo, dokonce i jako HID světelná houkačka, ovšem jen v případě, že již jsou zapnuta potkávací světla. Poslední vstupní kablík je označen jako POWER OF CAUTION LIGHT. Ten slouží k napájení očička. Rozsvícení je nezávislé na ostatních systémech, takže jej zapojíme paralelně k obrysovkám a to takto: Jedná se o polarizované zařízení, takže černý přijde na kostru vozidla, červený paralelně k obrysovce, u konekoru světlometu by to měly být vodiče VH34B, resp. VH35B. Rovněž můžeme vystřihnout konektor pro původní H7 potkávacího světla zevnitř světlometu. Nebudem jej potřebovat a nebude překážet. Už se mi stqalo, že se mi tam zapříčil a zůsoboval špatnou funkci naklápění. Pryč s ním. :-) Tím máme jasno, jak bude systém fungovat. Při zapojování je nutno dbát vysoké opatrnosti, dávat pozor na zkraty a každý potenciál pro jistotu proměřit. To, co jsem tu teď napsal je podle známé knížky. [upravil dne 1.2.2009 Edison]
-
Za přední částí svítidla jsou zřejmě větrací otvory. Aby se tam při manipulacích a montáži nedostal nějaký bordel, přelepil jsem je malířskou papírovou lepící páskou. Ze stejného důvodu jsem ucpal i otvor pro výbojku. Hajzlpapírem. Snad po montáži půjde dobře ven. :-D
-
Aby bylo možno svítidlo namontovat, je nutné vyndat výbojku. Je zajištěna na zadní straně \"krčku\" se závitem. Mělo by se jednat o výbojku s označením D2CW:
-
-
-
Já taky. Mě jde jen o to popsat, co a jak, kde narazím na nějaká úskalí, případně pomoci s radou a to těm, kteří by se do toho chtěli pustit. Není to vlákno pro odpůrce xenů. Byť dodávám, že ačkoli to není u nás scvhálené, tyto čočky jsou určeny pro provoz s xenonovou výbojkou, jedná se vlastně o samostatný světlomet a další věci související s xenama (LWR, ostřik...) jsou taky řešitelné. Časem to sem dopíšu taky. ;-) [upravil dne 7.2.2009 Edison]
-
Tak chci poděkovat Martinovi, Fx. Dodal jak jsme se domluvili. Zakládám toto vlákno, abych se s vámi podělil se zkušenostmi z montáže a pak i provozu na mém voze. Snad vám to k něčemu bude. Vybral jsem provedení pro H7, 5100K, bílé očičko. Dělají je ještě ve 4300K, 6000K a 10000K s několika barvami očiček. [upravil dne 8.2.2009 Edison] [upravil dne 7/9/2009 Béďa]
-
A co to udělat obrádeně? Imlicitně nechat rychlosti jak jsou a tam, kde je to opodstatněné ji zvýšit místní úpravou? Zíkon to umožňuje již teď. A jen tak mimochodem... některá auta měřící rychlost to uměj i na objektech jedoucích za nimi. ;-) Krom toho, více, než nedodržování rychlosti jsou závažnější jiné nešvary na našich silnicích, případně to, že jestliže někdo jede 160 po dálnici v levém, a já začnu někoho předjíždět ve 130, tak ten co překročil je v právu a já ho omezil. To mě fakt trápí mnohem víc.