V zoologické zahradě umírá velmi vzácná opice.
Zvěrolékař ji vyšetří a oznámí řediteli, že nutně potřebuje opičáka.
Začnou obvolávat všechny ZOO v republice, potom v Evropě, nakonec v celém světě, ale samec není. Je to opravdu vzácná opice.
Tak se zvěrolékař sejde s ředitelem a radí se, co budou dělat.
Vtom zvěrolékař dostane nápad: \"Víš co, nedávno jsme přibrali krmiče Frantu, sice vyšel z páté třídy základní školy, ale za tři stovky by to možná udělal.\"
Tak si Frantu zavolají a ředitel povídá: \"Franto, já bych potřeboval, abys za tři stovky osouložil opici.\"
Franta po chvíli přemýšlení odpoví: \"Tak jo, ale mám tři podmínky.\"
\"Samozřejmě, okamžitě jsou splněny.\"
\"Tak za prvý, že se s ní nebudu líbat.\"
\"No to je úplně jasný, opice se přece nelíbají.\"
\"Za druhý, že to s ní můžu dělat zezadu.\"
\"To víš že jo, opice to přece ani jinak nedělají.\"
\"A za třetí?\"
\"Že vám ty tři stovky dám až po vejplatě.\"