Laicky řečeno, pokud bude za osobním vozidle ,,klasický\" přívěsní vozík do 750 kg, tak stačí skupina B. Pokud bude větší (hmotnost), tak už musí být skupina E, popřípadě podle hmotnosti tažného vozidla skupina C.
[upravil dne 11/1/09 OK406]
To je přesně hovadina jak noha, to co píšeš. Hlavně že sem dáváš ten výcuc, ale přečíst (nebo pochopit) už ho asi neumíš.
1. Auto + vlek - souprava celkově do 3.500kg = B, a to i když má vozík více než 750kg (odst.4c)
2. Auto 3.500kg + vozík do 750kg, i když má celá souprava přes 3.500kg = B (odst. 4a)
3. Auto 3.500kg + vozík nad 750kg, i když má celá souprava přes 3.500kg = BE - v metodickém pokynu ministerstva byl uváděn dokonce hypotetický příklad, kdy jde s BE řídit soupravu vážící přes 12 tun za předpokladu konstrukční rychlosti do 40km/h, pokud by existovalo vozidlo, které má tohle zapsáno na kouli.
Pro zájemce, ten metodický pokyn je tady:
http://www.mdcr.cz/NR/rdonlyres/EA8A4E44-C258-47CE-8BF5-D1E93147E303/0/RidicskeopravneniskupinBaBE.doc
a je to z roku 2006, takže už to platí hodně dlouho, a ne od 2009.
Nemáš pravdu, pokud bude za OA ,,plaťák\", tak už musí býti dle novelizace skupina E. Pokud jiné auto, tak bohužel C. Je v tom opravdu bordel. Jinak pravda je, že podle EU je hmotnost řídiče 75 kg. Ale k příspěvku. Stačí skupina B, pokud nepotáhne nic ,,většího\", co by bylo i opticky velké, např. auto a pod.. Klasický problém MPV, SUV či Offroad a tažné zařízení.