Přejít na obsah

OK406

Člen klubu
  • Počet příspěvků

    15 374
  • Registrace

  • Poslední návštěva

  • Vyhraných dnů

    3

Vše od uživatele OK406

  1. Tak už jsem vše vyndal (tlumiče, stab. tyčky,pružin= za pomoci flexi), ale na levé straně mi vytekl olej z převodovky. Zřejmě jsem uděla uchybu, když jsem špatně podložil poloosu. Chci se zeptat, zda-li stačí pouze zastrčit zpět a nebo jak to dát zpět. Oleje jsem chtěl měnit všechny, tak to mám alespoň ulehčené. Co se týká tlumičů, tak ty také nejsou nejlepší. Jakou značku by jste doporučovali ?
  2. Přesně takhle jsem dopadl já. Budu měnit obě pružiny + horní uložení + stabilizační svislé tyčky, takže v nouzy levou pružinu vezmu flexou. Jinak samozřejmě zjišťuji cenu a kvalitu. Zatím to vypadá na Auto Kelly a 20% na kartu P-C. Myslel jsem, že to půjde líp celé vyměnit.
  3. Tak to zítra zkusím. Takže těhlice ven nemusí? Jen kdyby bylo lepší počasí. Jinak jsem našel toto horní uložení:
  4. Jsem koukal, že ten šroub má čtvercovou hlavu a asi je tam na pevno bodnutý. Mám jen strach, aby se při roztahování něco neprasklo. I když to budu dělat opatrně. Těhlice se vyndavat nemusí??
  5. Překrásná ale jistě i drahá ,,hračička\" !!! Tiše jen závidím:(
  6. Není potřeba povolovat matici a vyndavat těhlici me to s nasazenou tehlici na poloose proste ven neslo, rameno dosedlo na napravnici a chybelo 5cm mista smerem nahoru abych mohl cely tlumic vyndat z objimky v tehlici, sr...l jsem se s tim dve hodiny a stejne jsem tlumic ven nedostal Tak jsem se pokoušel vyndat v té zimě tlumič, ale nejde povolit spodní uchycení. Matku na šroubu jsem povolil, ale tlumič se ani nehne!! Jak jej tedy povolit a vyndat ven??
  7. A na 205 3dv. by byli také? A co zástěrky přední a zadní (205,307)?? [upravil dne 17/1/09 OK406]
  8. OK406

    Zkušenosti s firmou Adler

    Pouze jsem položil dotaz. Nic více. A co se týká ironie, tak tu s úsměvem přecházím Ale i přesto děkuji za odpovědi.
    • 9
  9. OK406

    Anketa o kalendáře na rok 2010

    myslím a domnívám se, že je to každého znás nej Peugeot:myslim:)
  10. Chci se prosím Vás zeptat, zda-li máte někdo zkušenosti s firmou Adler. Na Aukru mají nabídku na svislou stabylizační tyčku a nejen na ni.
    • 9
  11. Tak jsem se dneska pokusil vyndat přední levý tlumič. Tři torx šrouby šli povolit vcelku dobře. Ale musel jsem flexou říznout svislou stabilizační tyčku. Nešel povolit šroub. Povolil jsem i spodní šroub u tlumiče, ale nevyndal jsem tlumič. Tak se na to chystám o víkendu, pokud to počasí dovolí. Jsem zvědavý, jak bude vypadat pravá strana. Jinak ložisko horního uložení bylo úplně vysypané!!! Samozřejmě, že jsem si vše vypodložil!! [upravil dne 17/1/09 OK406]
  12. Možná, že to tu již na fóru je, ale nenašel jsem to. Ale jak se říká, opakování je matka moudrosti : http://farcar.euweb.cz/farcar.html
    • 9
  13. OK406

    lavý predný sterač

    Oba dva stěrače nejdou zvednout.
  14. oddie: s policii nemám nic společného, tak ani nemohu nikomu dělat vizitku. Nevím, jaký metodický pokyn si četl, ale vsadit se můžeme. No nic, nechci se příst, ale zde se jednalo o to, zda může Trundík za svým vozidlem táhnoutna fotce zmiňovaní vozík a zda mu stačí řiddičské oprávnění skupiny B. Je to tak? Ne všechny novelizace a ÚZ jsou k dispozici na internetu.
  15. OK406

    Sedadla z UK verzie

    Pasovat na kolejnice to bude. Mám tak udělanou sedačku spolujezdce, ale manuální nastavení.
  16. Plaťák říkej si tomu jak chceš, ale pokud budeš splňovat podmínku soupravy do 3 500kg, tak můžeš tahat za sebou i třeba superplaťák nebo megaplaťák. A bude Ti stačit řidičák skupiny \"B\". [upravil dne 11/1/09 Laďa] Přívěs na auta
  17. Blahopřeji a snad to nebude pouze jednou ale nejméně 10 krát !!!!!!!!!
  18. OK406

    autoklima

    U auto klimatizace je na čelní sklo tlačítko. To stačí zmáčnout a samo si to vše nastaví a fouká teplý vzduch na čelní sklo. A pokud se mlží vzadu, tak zapnou zadní vyhřívání skla a ono se stejně cca 12 minut samo vypne. Je otom napsáno mnoha příspěvcích na fóru.
    • 8
  19. Laicky řečeno, pokud bude za osobním vozidle ,,klasický\" přívěsní vozík do 750 kg, tak stačí skupina B. Pokud bude větší (hmotnost), tak už musí být skupina E, popřípadě podle hmotnosti tažného vozidla skupina C. [upravil dne 11/1/09 OK406] To je přesně hovadina jak noha, to co píšeš. Hlavně že sem dáváš ten výcuc, ale přečíst (nebo pochopit) už ho asi neumíš. 1. Auto + vlek - souprava celkově do 3.500kg = B, a to i když má vozík více než 750kg (odst.4c) 2. Auto 3.500kg + vozík do 750kg, i když má celá souprava přes 3.500kg = B (odst. 4a) 3. Auto 3.500kg + vozík nad 750kg, i když má celá souprava přes 3.500kg = BE - v metodickém pokynu ministerstva byl uváděn dokonce hypotetický příklad, kdy jde s BE řídit soupravu vážící přes 12 tun za předpokladu konstrukční rychlosti do 40km/h, pokud by existovalo vozidlo, které má tohle zapsáno na kouli. Pro zájemce, ten metodický pokyn je tady: http://www.mdcr.cz/NR/rdonlyres/EA8A4E44-C258-47CE-8BF5-D1E93147E303/0/RidicskeopravneniskupinBaBE.doc a je to z roku 2006, takže už to platí hodně dlouho, a ne od 2009. Nemáš pravdu, pokud bude za OA ,,plaťák\", tak už musí býti dle novelizace skupina E. Pokud jiné auto, tak bohužel C. Je v tom opravdu bordel. Jinak pravda je, že podle EU je hmotnost řídiče 75 kg. Ale k příspěvku. Stačí skupina B, pokud nepotáhne nic ,,většího\", co by bylo i opticky velké, např. auto a pod.. Klasický problém MPV, SUV či Offroad a tažné zařízení.
  20. Laicky řečeno, pokud bude za osobním vozidle ,,klasický\" přívěsní vozík do 750 kg, tak stačí skupina B. Pokud bude větší (hmotnost), tak už musí být skupina E, popřípadě podle hmotnosti tažného vozidla skupina C. [upravil dne 11/1/09 OK406]
  21. OK406

    zamrzlá nafta

    :xvulA plyn do kuchyně!!!
  22. OK406

    zamrzlá nafta

    Však už napsal, že již nastartoval. Tak snad jej napadne koupit aditivum pro diesel na zimu a natankovat pokud možno plnou nádrž a vyjezdit ,,starou\" naftu.
  23. OK406

    Ovladani pod volantem 406 a JVC

    A s tímto problémem by sis asi prosím nevěděl rady?
  24. OK406

    Ovladani pod volantem 406 a JVC

    A fotka by nebyla??
  25. Zkus tady:
    • 7
×
×
  • Vytvořit...