Přejít na obsah

kujon106

Uživatel
  • Počet příspěvků

    5 149
  • Registrace

Vše od uživatele kujon106

  1. kujon106

    Aktuálně o všem II.

    Jooo, tak jestli v tom jsou hory a pocuk na sytič, tak to pak je spotřeba víceméně ok To víš, to není chrochtavý tdi, který sice jezdí za 4, ale po 150k km se vysype a za opravu dáš víc, než si za tu dobu ušetřil na benzínu
  2. kujon106

    Aktuálně o všem II.

    7,1 je opravdu dost na dálniční jízdu, když jedu s gti klidně, tak jedu za méně. Co takhle zkusit jiný svíčky, kabely, jinej benzín? Zkontroloval bych ještě jestli nějaký kolo nepřibržďuje a vyměnil palivovej filtr (tim se nic nezkazí).
  3. No ale zase musíš mít na paměti, že úroveň zdejších důchodců a těch třeba v německu, je někde úplně jinde. Věřim že se najde spousta těch, který by si pro korunu nechali vrtat koleno, na druhou stranu je tady ale taky velká skupina těch, který by si lepší zboží koupili rádi, ale prostě na něj nemaj.
  4. Ono tady ani tak nešlo o to že by u nás byly jen nekvalitní potraviny, ale spíš o to, že stejné (obalem) chutnají jinde lépe. K tomuhle tématu jsem nedávno četl jeden zajímavý článeček: Smetanový nanuk bez smetany Taky máte rádi Magnum? Tak poslyšte historku, kterou mi pod podmínkou přísného utajení identity vyprávěl manažer jedné potravinářské firmy. „Kdysi dávno uvedl Unilever svou vlajkovou loď na český trh v původní receptuře - poctivé a smetanové. Pak zkusili nanuk ošidit - mléčné tuky nahradili rostlinnými - a při zkušebních ochutnávkách s překvapením zjistili, že Češi nic nepoznali. Kokosový olej samozřejmě není nic škodlivého, ale ve smetanové zmrzlině bychom ho asi nečekali. Celou recepturu to přitom významně zlevní.\" Podobným praktikám se elegantně říká „optimalizace receptury\" a právě ony jsou důvodem, proč nám v zahraničí leckdy chutná víc než doma. V potravinářské branži přitom neexistuje nic běžnějšího, než zahušťovat jogurt škrobem, nahradit kakao ztuženým tukem, česnekové stroužky pastou a namísto pekanových ořechů přidat do produktu ty levnější, vlašské. „Venku by si to zákazník nenechal líbit, u nás to naopak nepřímo vyžaduje. Chce ty nejlevnější potraviny a těžko může čekat, že si za pět korun koupí uherák,\" říká mluvčí Potravinářské komory Dana Večeřová a přidává historku, kterou jí vyprávěl známý uzenář. „Šunky, která by se ani šunka jmenovat neměla, protože obsahuje jen 40 % masa, prý prodají stovky tun, kdežto tu opravdovou by téměř nemuseli vyrábět.\" Celý text v článku. http://instinkt.tyden.cz/rubriky/tema/popelnice-evropy_24549.html [upravil dne 14.1.11 01:31 kujon106]
  5. kujon106

    Čokoláda Peugeot origo France

    Paráda. Ale já bych jí taky snědl
  6. kujon106

    Přiznejte se, kdo to byl...

    Že by DE příslušníci mohli zabavit CZ řidičák, to se mi nějak nezdá.
  7. kujon106

    Topný červený olej

    Na kolik vyjde litr toho červeňáku? Levněji než normální stolní olej v obchodě, na který se dá taky jezdit? Já už si právě nějakej ten pátek pohrávám s myšlenkou koupě nějakýho staršího nafťáka bez turba (106, 205) za pár korun, na kterym už není víceméně co zkazit a ježdění do školy s nim (110km), přičemž bych ho provozoval na ten olej z obchodu (v poměru tak 70:30 pro olej).
  8. K těm alfám - dneska sem si početl celkem zajímavý čtení na D-F, doporučuju http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2011011201 http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2011011202
  9. kujon106

    Unikátní běžky L. Bauera

    No tak se směj, mě je to jedno Já bych se zase smál, kdyby to někdo koupil
  10. kujon106

    Unikátní běžky L. Bauera

    Však jsem to tam taky dneska dával S tou kategorií na aukru díky, to jsem úplně přehlédnul :-)
  11. kujon106

    Unikátní běžky L. Bauera

    Však jak už sem psal - není na to spěch. Tahle aukce byla první, víceméně jen pro zjištění kolik lidí by tohle zajímalo. Když se to neprodá (jakože za tuhle cenu asi ne), tak mám v plánu za nějakou dobu aukci s přihazovánim, která bude startovat někde na 15k kč. No a když se to mezitím prodá někde jinde za víc, tak tím lépe
  12. kujon106

    Unikátní běžky L. Bauera

    Ale klidně Té cenovce se nesmějte, je to jak sem psal, jen nastřeleno http://aukro.cz/item1406313084_rarita_bezky_lukase_bauera_z_tour_de_ski_2010.html
  13. kujon106

    Unikátní běžky L. Bauera

    Díky za nápady Na aukru to už je, ale s řekněme takovou nestandardní, nastřelenou cenovkou Byla to spíše zkouška toho, na bazos to prdnu v nejbližsí chvíli a na ty poslední zmiňované linky také. Není na to vcelku spěch, válet se doma můžou klidně dál Až bude nějakej pokrok, tak Vás budu informovat. Ještě jednou dík
  14. kujon106

    Unikátní běžky L. Bauera

    Díky za tipy, o těch zahraničních webech jsem taky přemýšlel, v tejdnu rozhodim sítě. Na bazos to nahodíme dneska, s ebayem si nejsem úplně jist, jestli už umožňuje prodávat věci z ČR - dřív tomu tak nebylo. bigicek> Jsou to přesně ty, na kterých jel. Samozřejmě jich bylo ale více, jako u každého sportu. No a té větě o tom jak jsou jen podepsané moc nerozumím, co by ještě měly mít?
  15. kujon106

    Unikátní běžky L. Bauera

    No, řikám si že když je někdo ochotnej zaplatit 100k kč za aršík známek s Fifinkou, kterej má rovnej okraj místo vroubkovanýho, tak tohle by se mohlo prodat dobře Ale zase sem realista. Záleží asi na koho narazim - proto ten dotaz.
  16. Zdravím, měl bych dotaz na místní odborníky, pakliže se někdo orientuje v téhle branži. Shodou okolností se mi do rukou dostaly autentické běžky Lukáše Bauera z roku 2010, na kterých vyhrál Tour de Ski. Jedná se o Fischer Carbon Lite RCS, bez vázání. Lyže mají autentické \"samolepky\" ze závodu a obě jsou Bauerem podepsané. Chtěl bych t prodat. Asi by byla škoda na tom jezdit, spíš bych to viděl do sbírky u nějakéh sběratele. A tady je ten dotaz - nemá někdo tip na stránky / instituce / cokoliv, co se zabývá prodejem takovýchto unikátních věcí? Díky [upravil dne 11.1.11 14:30 kujon106]
  17. kujon106

    Výprodej v německu

    To znám. Decentní oblečení dneska už asi nefrčí. Onehdá sem si kupoval svetr a ten jedinej, kterej ušel, sem našel někde v tušim C&A výprodeji. Všude samý trička s rlznobarevnejma nápisama \"Kenvelo\", \"33\" a dalšíma rádoby cool, in a trendy. Hnus
  18. A 106 si už prodal? Jinak ford, ač je nemusim, pěknej. A má jedinou použitelnou motorizaci
  19. No ale vy nemáte klimu, bo jo?
  20. kujon106

    Zajímavé koupě 106

    Ještě k tý červený - není žádnej důvod proč to \"rvát\" dolů, to křídlo drží na 4 šroubech Výměna za tohle během 15min. done.
  21. kujon106

    Zajímavé koupě 106

    Protože se mu to líbí?
  22. To je samozřejmě nicmoc fotka z mobilu, pak to nafotim normálka digitálem. Ale samozřejmě dle vkusu každýho soudruha
  23. kujon106

    Tak jsem nedostal přednost....

    Pakliže je zavoláš, tak to snad sepsat musí, i kdyby to byla škoda za 1kč.
  24. Tak, zase sem měl chvilku, tak sem se pustil do LEDkování středovýho panelu Průběh celkem OK, ale na konci se mi to podsvícení moc nezalíbilo (má to hluchá místa), takže v pondělí budu ještě přidělávat na každou stranu jeden pásek LEDek. Pak to snad už bude dle mých představ
  25. kujon106

    monitor LED nebo LCD?

    Za tuhle cenu bych se tomu Philipsu vyhnul a volil něco jinačího.
×
×
  • Vytvořit...