Je to taky matematika :-) Jezdíš 50km do práce (předpokládám že 25 tam a 25 zpět), takže:
5 pracovních dní x 4 tejdny x 12 měsíců = 240 pracovních dní.
240 pracovních dní x 50km = 12000km roční nájezd.
Spotřeba 1.5D - počítám 4,5l/100km.
Spotřeba 1.1i - cca 5,5-6,5l/100km.
Když to zprůměrujem, tak je rozdíl spotřeby 1,5l/100km ve prospěch nafty a neprospěch benzínu.
Na 12000km je to tedy nějakejch 180l. Při ceně 30kč za litr (za oboje) je tam ted a rozdíl nějakejch 5400kč ročně.
Je ale nutno taky spočítat rozdíl povinnýho ručení. Podle tabulečky je za 1.1 benzin ročně 1676kč, za 1.5D zase 2594kč.
Rozdíl 918kč.
5500-918kč = 4482kč/rok. = 373,5kč/měsíčně = 12,3kč/denně (kalendářní rok).
Beru v úvahu stejné náklady na díly, servis, atp. a ty do tohohle nezapočítávám.
A to už se vyplatí
[upravil dne 25.11.10 23:11 kujon106]