Přejít na obsah

kujon106

Uživatel
  • Počet příspěvků

    5 149
  • Registrace

Vše od uživatele kujon106

  1. Teďka sem rozhodně nejezdi. Když by ses už náhodou prokličkoval mezi lidma na letních pneu a zaseklejma šalinama, tak není vůbec jistý, jestli tu oktu pod sněhem najdou
    • 7
  2. kujon106

    Palivový filtr

    Za podběhem na řidičově straně mezi B sloupkem a zadním kolem.
    • 7
  3. kujon106

    Zajímavé koupě 106

    S těma příspěvkama - po pravdě řečeno nevim. Ale myslim si že to nebude vázaný na to kolik má aut, prostě dostane xxx peněz ať má jedno, nebo dvacet. A i kdyby mu je na krásně v důsledku toho auta navíc strhli, tak on ho může vlastnit třeba 2 vteřiny - než ho přepíše na tebe a určitě pak může o ty dávky požádat znovu. Ale je to teda jen můj názor :-)
  4. kujon106

    Zajímavé koupě 106

    Však eko se dá celkem jednoduše \"ochcat\" :-)
  5. kujon106

    ESP

    Existujou různý systémy, u některejch nejde vypnout úplně.
    • 24
  6. kujon106

    Aktuálně o všem II.

    Já dávám plachtu i v garáži, prach je svině Akorát venku bych se u toho bál, že se mi pod tim bude kondenzovat voda (déšť, sníh, teplá kapota, ...).
  7. kujon106

    1.5D nebo 1.1

    Další bursíkovina. Marně přemejšlim, jestli z dílny ekoteroristů někdy vůbec vzniklo něco užitečnýho :-)
    • 58
  8. kujon106

    Aktuálně o všem II.

    Tahle konverzace mi připomnělo jednoho dědu v TV novinách, je to už nějakej rok zpět... Byla to reportáž o zvyšující se ceně benzínu a lidí se ptali, jaký na to maj názor. No a děda suverénně: \"Mně je to fuk, já tankuju pořád za 2 stovky\" :D
  9. kujon106

    Autolokalizace do 500kč :)

    Vítek> To mi vnuklo zajímavou myšlenku... a sice tu, že jdu probrat svou mobilní sbírku a zjistit, jestli některý starší modely nefungujou i bez baterky :-)
    • 7
  10. kujon106

    Autolokalizace do 500kč :)

    Je to zajímavá myšlenka, ale u toho prvního způsobu bych se obával rychlýho vybití baterky. Nicméně kdyby se to zkombinovalo třeba s telefonem, kterej bez nabití vydrží dlouhou dobu - tento + zahájení nabíjení po otočení klíčku, tak si myslim že by to bylo zajímavější.
    • 7
  11. kujon106

    1.5D nebo 1.1

    Dneska sem si byl zrovna zablbnout s fábkou (1.9 sdi) na parkovišti (no jo, napadlnul sníh :-)) a hnedle se zvedla průměrná spotřeba ze 4,5 na 8
    • 58
  12. kujon106

    1.5D nebo 1.1

    Já najezdil asi 200km ve 150hp tdi golfu a teda jako moc závoďák to nebyl :-)
    • 58
  13. kujon106

    Řezaný pružiny (dotaz)

    Tak tohle není sámoška ale diskuzní forum, takže se tu diskutuje A v tomhle tématu, narozdíl od mnoha jiných, zajímavě, tak proč ne :-)
    • 33
  14. kujon106

    Řezaný pružiny (dotaz)

    Jasně, v konečnym důsledku to půjde nadoraz, to ano. Je taky sice pravda, že při kratší dráze k \"sepnutí\" budeš potřebovat menší sílu, nicméně v tomhle konkrétním případě bude síla stejná před i po zkrácení. No a jestli na ten tvůj vzorec dobře koukám, tak pakliže by někdo uříznul víc než jen uložení, tak ta pružina bude tužší.
    • 33
  15. kujon106

    Řezaný pružiny (dotaz)

    Jak tak koukám na wiki, tak tuhost pružiny je definována vztahem F - velikost síly působící na pružinu (těleso) Δl - rozdíl délek před stlačením a po stlačení. Z čehož plyne, že když se seřízne, tak má vyšší tuhost.
    • 33
  16. kujon106

    1.5D nebo 1.1

    Je to taky matematika :-) Jezdíš 50km do práce (předpokládám že 25 tam a 25 zpět), takže: 5 pracovních dní x 4 tejdny x 12 měsíců = 240 pracovních dní. 240 pracovních dní x 50km = 12000km roční nájezd. Spotřeba 1.5D - počítám 4,5l/100km. Spotřeba 1.1i - cca 5,5-6,5l/100km. Když to zprůměrujem, tak je rozdíl spotřeby 1,5l/100km ve prospěch nafty a neprospěch benzínu. Na 12000km je to tedy nějakejch 180l. Při ceně 30kč za litr (za oboje) je tam ted a rozdíl nějakejch 5400kč ročně. Je ale nutno taky spočítat rozdíl povinnýho ručení. Podle tabulečky je za 1.1 benzin ročně 1676kč, za 1.5D zase 2594kč. Rozdíl 918kč. 5500-918kč = 4482kč/rok. = 373,5kč/měsíčně = 12,3kč/denně (kalendářní rok). Beru v úvahu stejné náklady na díly, servis, atp. a ty do tohohle nezapočítávám. A to už se vyplatí [upravil dne 25.11.10 23:11 kujon106]
    • 58
  17. kujon106

    Výběr mobilu jaká koupit

    Já kdybych si teďka vybíral telefon do 5k, tak koupim buďto Vodafone 945, nebo LG Optimus One
    • 70
  18. kujon106

    Řezaný pružiny (dotaz)

    Podvozky nejsou dneska vůbec drahý. Nebo třeba jen sporotvní pružiny, ty jsou samo ještě levnější. Od takovýho vidlák_tuzingu alá řezání pružin rychle ruce pryč.
    • 33
  19. kujon106

    Zajímavé koupě 106

    Za pade
  20. kujon106

    Videa

    Ty dvě poslední videa mají dohromady 7 vteřin, to stačilo místo toho udělat fotku
  21. kujon106

    Výběr mobilu jaká koupit

    Já tu E52 měl asi týden a byl sem z toho značně nešťastnej. O různejch certifikátech se mi ještě dneska zdají noční můry Už to s Nokií není co to bývalo, symbian nemá dle mého nicmoc co nabídnout. A to ani ve verzi ^3 v N8. Někdy před týdnem sem si ale hrál s Omnií 7 od Samsungu (Windows Phone 7) a nevypadalo to zas tak špatně. Spousty věcí to ještě sice neumí, ale základ byl vcelku použitelnej. [upravil dne 25.11.10 09:37 kujon106]
    • 70
  22. kujon106

    Výběr mobilu jaká koupit

    Tak jestli to, že u E52 \"display vůbec nereagoval na mé něžné dotyky\" nebylo tím, že nemá dotykový display
    • 70
  23. kujon106

    1.5D nebo 1.1

    Na dálky diesel, do města benzin.
    • 58
  24. kujon106

    Aktuálně o všem II.

    V zajímavejch koupích je tu jedno pojízdný mírně nakřáplý zepředu za 35k a prý to není pevná cenovka.
  25. kujon106

    Aktuálně o všem II.

    Nevim jak se tyhle laguny pohybujou a sem línej to hledat, ale tohle asi fakt bude bude málo :-( Zkusil bych víc bazarů, mně za minulýho puga taky tehdá nabízeli 30-45, někdo se na to ani nepodival a od stolu dle roku výroby vybafnul cenovku... Holt bazarníci [upravil dne 23.11.10 17:00 kujon106]
×
×
  • Vytvořit...