Přejít na obsah

rondob

Uživatel
  • Počet příspěvků

    190
  • Registrace

Vše od uživatele rondob

  1. Ďakujem ďakujem všetkým za rady, konečne to mám odstránené bol to zle našponovaný remeň ako ste vraveli. Takže 60 tis alebo 5 r? do ďalšej výmeny?
    • 22
  2. Tak ako ho menia v neautorizované servise? S citom? To mi ale nepomôže hoc remeň má vyjde na 16 euro cca tak robota...... ??
    • 22
  3. Poznáte niekoho v okolí Prešova? Remeň nie je drahý ale kto má špeciálnu výbavu? Ja si nemôžem dovoliť momentálne zacvakat výmenu znova a mierka na španovanie sa u mňa nenachádza. :'(
    • 22
  4. ďakujem chlapci, asi budem zasa za múdreho ale musím mu to povedať, lebo ma to štve kopec peňazí a takto to huláka.....
    • 22
  5. no on tvrdí že si to sadne.... Asi nie však? Vraj to robí vodná pumpa
    • 22
  6. Ahojte, dnes mi vymenili rozvody na mojom P406, 66KW, motor RHY. Mám ale takého chrobáka v hlave.... Po naštartovaní a pridaní plynu počuť taký zvláštny kvílivý zvuk asi ako keď je v keli ložisko alebo turbo. Keďže mi to predtým nikdy takto čudne nešlo je mi to proti srsti. Mechanik mi vravel že to bude vodná pumpa, vraj jej mám dať čas musí si sadnúť. Na voľnobehu to nerobí. Počuť tam len cvakanie kladky klinového remeňa ale tú si vymením sám. Môže to robiť vodná pumpa? Rozvodová sada je Gates. Ďakujem za rady
    • 22
  7. rondob

    potrubie chladiacej kvapaliny

    Tak po neúspešnom lepení a skúšaní všetkého možného som v AK kúpil nový kus, už len aby mechanik mal správne náradie..... tváril sa kyslo na ten lisovaný spoj napravo aké kliešte tam idú viete niekto ako je to spojené?
    • 13
  8. rondob

    jak na to

    Aj ja by som si prosil....
    • 7
  9. rondob

    Těsnění víka ventilů

    Uff tak to preto mám celý motor zas..tý od oleja. zo strany ku kabíne je vrstva ako na tatre a servo nejde rozoznať akej je farby.... Vedel som že je blbé tesnenie, a teraz už viem prečo ho nevymenili..... Čo s tým?
  10. fuuu tak to budem musieť pod auto..... ozaj a tá voľnobežka, mala by byť aj na 66 kw? RHY ktovie či do toho niekto predomnou nevŕtal.
  11. Ďakujem budem musieť nejako vydržať a popri rozvodoch vymením aj kladky a remeň. Krtek 2 mohol by som ťa poprosiť aj o číslo remeňa na moje autíčko? V lete mal byť vymenený remeň ale nahodili mi nejaký o 1 cm kratší a keďže iný nezohnal vrátil mi tam nazad starý.
  12. hmm... zdá sa mi že žiadnu volnobežku na alternátore nemám, je obyčajný kontroloval mi ho mechanik, skôr mám podozrenie na ten napinák ten plast je totiž odlepený od ložiska takže to tam má vôľu. stačí ak zaaretujem tú napínaciu kladku a uvoľním remeň? Ozaj a je normálne keď tá kladka na voľnobehu tak poskakuje? Mám s nimi stále problém pretože nemám namontovaný kryt pod motorom, nechce sa mi moc v tej zime ležať pod autom
  13. Ďakujem za radu chcel by som aj pumpu
  14. fíha tak som to nejako pokašlal VIN : VF38ERHYF81169970 a to video som nahrával remenicu má divné zvuky
  15. poprosím Vás ešte o typ sady rozvodov. Na AK mi píše 141 zubov a nejaké kontrolné čísla .... kde nájdem to číslo ? Motor je RHY Vin mám v profile Ďakujem.
  16. rondob

    Zmena servisného intervalu

    viem že sa dá meniť 15000 alebo 20tisic aspoň u mňa a to mám 2001 tku nejako podržíš tlačítko nulovania km a zapneš zapaľovanie počkáš kým odráta 10 sec potom prepínaš 15 alebo 20 tisíc
  17. Ahojte, prosím o radu na priloženom odkaze na video je počuť taký hnusný pískavý zvuk môže to byť nejaká remenica? Ako zistím ktorá. Ozaj a napínacia kladka má tak čudne poskakovať? Treba mi o 6000 km meniť rozvody takže bude sa to rozoberať len mi vadia tie čudné zvuky. Motor ma 305000 ale je v dobrej kondícii. Dajú sa tie kladky nejako premazať?
  18. Ozaj k tomu konektoru sa dá dostať ľahko? Ďakujem
    • 8
  19. Môj dôvod je prostý, ja už som z mojej klimatizácie chorý a mám panický strach ze mi nejde..... od kúpy autíčka som vymenil kompresor, hlavné potrubie, chladič, a ešte mám jeden mikro únik a teraz keď je zima.... proste kontrolujem ci mi cvakne spojka....... chcem kontrolku. krtek 2 dík
    • 8
  20. Zdravím, chcel by som si urobiť kontrolku zapnutia klimakompresora na aute P406, 2.0 HDI90. Vedeli by ste mi niekto poradiť ako na to? kde by sa to dalo pripojiť a ako? Vedel by mi niekto nakresliť schému? Ďakujem za rady....
    • 8
  21. rondob

    potrubie chladiacej kvapaliny

    Chlapi, ako je tá trubka spojená? na chladič ide o krúžok a šruba ale tam kde je tá hadica tam sa to lisuje? alebo len zacvakne.... ako sa to dá rozobrať? v prílohe tá časť vpravo ĎAkujem
  22. rondob

    hdi zdochyna pri plnej zatazi

    Čau, ja som mal včera presne taký problém.... Vonku bolo -18 ledva ledva som naštartoval ale po naštartovaní motor šiel normálne.... keď teplota stúpla na cca 50 stupňov zrayu začal ísť nepravidelne až zdochol. Po opetovnom naštartovaní mi ostala svietiť kontrolka motora, a po pripojení mobilnej diagnostiky mi vypísalo chybu P0230 zmazal som ju asi 2x sa to opakovalo potom som zohrial motor prejdením asi 50 km a zatiaľ je to ok. Mohla zmrznúť nafta alebo niečo čo bránilo prítoku paliva? Používam Vif ale myslím že to nie je 100% ochrana zima bola ako v rusku.
  23. rondob

    potrubie chladiacej kvapaliny

    Hej, dva roky mi trvalo kým som to dal dokopy okrem zopár vecí je tam nové všetko.... kompresor, hadice na pravej strane co idú ku kúreniu, chladič a .... zasa do toho babrat, ide mi to uz 4 mesiace, kedysi som mal úspech 2.... co už keď tak veľmi chcem klímu... ozaj a toto? ma s tym niekto skúsenosť? http://www.aci.sk/vsetko-pre-klimatizaciu-opravy-trubek-a-hadic-zavitove-spojky-pro-opravu-trubek_c11965966.html
    • 13
  24. rondob

    potrubie chladiacej kvapaliny

    Asi by nebol problém to rozoberať ale moj mechanik špekuluje... A potom na pravej strane je to zlisovane nie?
    • 13
  25. rondob

    potrubie chladiacej kvapaliny

    Tak ale ja som to nechcel zasa celé rozoberať, konečne po 2 rokoch som to dal dokopy tak sa mi to nechce celé rozoberať. Ozaj ide tam vysoký alebo nízky tlak? Mne to tam len tak slzí
    • 13
×
×
  • Vytvořit...