čiže ak zoberiem potrubie z toho auta čo je riadenie nepomože mi to? ACH jááááj ta som si pomohol..... Asi pojde nazad staré a dožije spolu s autom len som prišiel o peniaze. Kto mi spojí trubky na vysoký tlak ?
Tak chlapci, a teraz každá rada dobrá.... zohnal som servoriadenie ALE nesedia mi hadice na pripojenie, už mi je do revu v poslednom čase. na mojom starom sú nasúvacie a zatiahnuté sú jednou šrubou a na tomto novom je závit.....
Ahoj tak aj ja to mám podobne, je to síce stará téma ale.... Chlapi mám 66kw rhy automat klima, a keď pustím ventilátor naplno alebo keď dám ofuk okna tak sa vypne, po chvíľke ale znova nabehne a potom vypne. Kde môže byť chyba? ĎAKUJEM
Tak nakoniec to bol kontakt na tej jednotke za ventilatorom precistil som a ide zatiaľ
Jeden bývalý majiteľ 406ky mi vravel že sa zvyčajne riadenie nevybije vraj sa ten hrebeň dá nejako dotiahnuť. Tak neviem rozmýšľam že čo relax sa mi robiť nechce možno by som kúpil z druhej ruky ale ako budem vedieť že je ok. Keď mám vypnutý motor a pokyvem volantom je cítiť vôľa...
Tak, altík je vonku, trocha gynekologickej práce držia ho 4 šruby, jedna horšia ako druhá. Po uvoľnení čerpadla posilňovača a vybrati automatického sponovaku to už šlo. Som zvedavý ako to pôjde spet. A ložiská to nie sú, točí sa v pohode.
Ahojte bol som dnes cca 1 km dať psovi večeru a zažil som šok. spod motorovej časti sa valil nepekný dym . Samozrejme som odstavil a počkal( hasičák v ruke) čo sa deje po čase to prestalo. Otvoril som kapotu a alternátor si jemne dymil keď som sa ho dotkol bol horúci a spálil som si ruku.
Po úplnom vychladnutí so skúsil natočiť a premerať činnosť dobíjania dobíja ale rýchlo sa hreje a pri pridaní hučí akoby bol zadretý môže to byť len ložisko? alebo čo sa mu vlastne stalo? Hneď prvý deň nového roka to sa nám to pekne začína... Prosím skúste poradiť či ste sa s tým stretli. Je problém dostať altík z auta motorizácia 2.0.HDI ?
tak... dostal som malinkú nádej že to nemusí byť celé riadenie ale možno bude stačiť vymeniť axiálne tiahlo riadenia. Tak to dám pozrieť a potom sa rozhodne. Laicky neviem posúdiť či je ozubenie K.O. alebo tie tiahla
Ahojte, viete mi poradiť kde a za aké ceny repasujú servoriadenie na P 406? V Prešove čo som zisťoval to vychádza okolo 300 eur.- ale je v tom demontáž montáž a geometria. Je to veľa? Alebo je to ok cena máte s tým niekto skúsenosť?
Neviem či je správne to co vravím ale mám to overené. Po dlhšej odstávke auta mne konkrétne sa to stalo na benzínovej 1.8 landrover freelander sa tak isto nedalo naštartovať skúšal som všetko možné vybil bateriu az ma napokon napadlo zaradiť rýchlosť a poposunut auto starterom..... Neviem čo sa stalo ale po tomto úkone sa podarilo naštartovať a už to bolo v pohode. Myslím že to malo niečo spoločné z Hallovym snimacom otáčok..... Ale podarilo sa tak skús....netreba veľa cca 1 m proste zopár otáčok
Ďakujem za rady, nakoniec som našiel krásnu kostru na pravej strane nad nohami spolujazdca. A plus som si natiahol z napájania autorádia. Lenže transmitter koli ktorému som to robil hučí lebo je blízko a voltmeter som mohol dať aj inam..... Tak to asi rozoberiem...
Ahojte, prosím vás odkiaľ dostanem plus pol niekde v oblasti spolujazdcových kolien v P406? Mal som tam starú hf sadu na telefón a ostal tam držiak tak by sa mi tam hodil kilometer a zásuvka na usb dalo by sa z ventilátora? Ale mám pocit že ide až po naštartovaní.... niečo po otočení kľúča do 1 polohy..... Prosím poraďte
Tak lanovody vymenené, ale mám jednu zaujímavú novinku. Dopredu brzdí ako sviňa ale dozadu nie. Kde môže byť chyba? Ešte musím doladit paku lebo zaberá vysoko.
hmm budem to asi musieť rozmontovať a vybrať. Viete mi poradiť či je to zložité? z kolies nie ale čo pod autom? ide to tam jednoducho? A na odpojenie od páky musím dať dole stredový tunel? Ďakujem za rady
Prosím o radu skúsených, potreboval by som vymeniť komplet lanovody ručnej brzdy. v katalógu AK sú asi 3 sady rôzne a v serviceboxe mi ukazuje asi 2 tak vôbec netuším aké vziať. existuje varianta že vyberiem staré a podľa toho kúpim nové alebo mi dokáže niekto podľa vin napísať typ. Tak by som rád skúsil ten druhý spôsob. Ďakujem za rady vin je
VF38ERHYF81169970 Ďakujem
Ahojte, prosím Vás je rozdiel medzi obalmi akumulátora na 66 KW hdi a na silnejšie verzie napr kód RHZ? môj je dosť rozbitý a mám možnosť kúpiť iný len neviem či bude pasovať položka v katalógu pod č. 3 Obal akumulátora ĎAkujem