Žárovkami to není, ten display, pokud je chladno, běží bez problémů, celou zimu ( auto jsem koupil v únoru) fungoval normálně, teď, když je hic a např stojí auto na slunci, tak klesne kontrast displeje, tj. hranice mezi světlem a tmou mizí, celý displej celou plochou trochu svítí a jas prosvětlených bodů klesá... Je to závislé na teplotě, pokud v autě udržuju zimu, tak to funguje, nejhorší je, pokud svítí skrz sklo sluníčko.
Sehnal jsem jiný, ten funguje i za tepla, ale nejde přepínat páčkou na pod volantem na datum, spotřebu, okamžitou spotřebu, dojezd k pumpě atd... Ovládání radia je bez problémů. Auto je rok výroby 2005, tam, jak jsem se dočetl, se montovali problematické displaye.
Ten druhý co mám, je z roku 2003.
Určitě tu je nejeden, kdo jej měnil a ví z vlastní zkušenosti, jak by se to mělo chovat.
Ve fóru je spoustu odkazů, s tím žeje potřeba vyměnit, ale jestli se muselo něco nastavovat přes diag. nebo ne, to nikdo přímo nezmiňuje.
Ani nikdo nepíše, jestli podobná závada je přímo v displayi, nebo v elektronice, ale ono je to asi jedno, display je připojen přes plastikovou propojovací folii, takže to stejně jakýkoliv zásah prakticky vylučuje.
Děkuji všem za příspěvky.
Omlouvám se za delší proslov a všem děkuji.
JV