Přejít na obsah

punkac

Uživatel
  • Počet příspěvků

    7 513
  • Registrace

Vše od uživatele punkac

  1. aha, tak to jsem nepostřehl
  2. Že bych teda byl lačnej vyměnit naše chaloupky (máme dvě) za promiň mi to slovo podělaných pět let po penzionech, nehledě o projetým palivu, tak to ani náhodou! Hlavně chalupa je radost a ba naopak je to nejlevnější dovolená. Klidně tam na 14 dní skejsnu, pozvu kamarády nebo tam jedu s holkou. Výlety můžu dělat taky. A hlavně je tam klid, o kterém si v penzionu mohu nechat zdát (stačí jedno rozmazlený dítě). Poslední dobou nechápu tvoje - řekněme divný slova. Sám máš problémy, doba je zlá a radíš jezdit po penzionech protože v cizině to tak mají Zpět k zabezpečení chalupy. Nejlepší dle mého je rada Kirkize, sám to používám, jinak je dobrý mít tichý alarm bez sirény. Ty kurvy nechat v klidu nerušeně pracovat, ať má PČR čas na dojezd a šetření na místě činu s pachateli používám tohle napojené na ústřednu s čidly http://www.pest.cz/pg-03-resetator-gsm-modul.html je to stavebnice, koupíš k tomu starej siemens řady 35, místo baterky mbilu k tomu dodáš jeho napájecí zdroj (to kvůli mrazu) připojíš to k ústředně přes nějaký relé a máš hotovo. V nabídce má to samý sestavený s průmyslovým modul, což je to samé, jen dražší, ale jestli neumíš letovat a nejsi hobbybastler, tak ktaky dobrá volba. Zařízení slouží již přes 7 let bez jediné poruchy, pokuď teda nepočítám výměnu baterky v ústředně
  3. punkac

    Antikovo P406 2.1 TD Break (80kw)

    těsnění je tam nejtenší mezi kanálky, je tam nejvíc namáhané a prostě ustřelí
  4. punkac

    Antikovo P406 2.1 TD Break (80kw)

    jinak se zahřátým motorem jsem jezdil i 5000 otáček aby to trochu jelo (dálnice do DD německá strana, nebo obecně jakýkoliv přesun po Německu) měl jsem dodělaný čidlo teploty oleje, hlídal jsem, aby to nešlo přes 170°C a vše bylo v pohodě [upravil dne 2/1/13 16:21 od punkac]
  5. punkac

    Antikovo P406 2.1 TD Break (80kw)

    psal jsem 2000, co na tom je k nepochopení, 2500 je se studeným už špatně. Když pojedeš 1800 2200 je to v pořádku, já jsem držel 2000 celou dobu, co jsem auto měl a motor mě nikdá nikde nenechal Jinak podtáčení motoru je špatně u studenýho i u teplýho
  6. mám vozík samo domo s tlumičema a má jen 80
  7. punkac

    Antikovo P406 2.1 TD Break (80kw)

    2000 jsou normální otáčky motoru, není na tom nic špatného. Přeci nejezdíš se studeným přes 2500, ne? Koukám, kolik je zažitých nesmyslů mezi lidmi Klidná pomalá jízda cca 5km dlouhá na normální provozní otáčky motoru (cca 2000) je pro motor a jeho životnost lepší než podtáčení nebo zahřívání motoru na volnoběh
  8. punkac

    Vrže nejaká kladka nebo řemen?????

    ano to s tou golou myslím vážně, normálně jeden konec položil na alternátor v blízkosti ložiska a to chroupání bylo zřetelně slyšet jako ve stetoskopu. Vuvuzelu nebo dutou tyčku tam nedávej! Ten zvuk se právě nese dobře v plných pevných materiálech jako je prodloužení ke gole. ALE JEŠTĚ JEDNOU PÍŠU, JESTLI TO ZKUSÍŠ, BUĎ VELMI OPATRNÝ NEBO AŤ TI TO RADĚJI UDĚLÁ NĚKDO ZKUŠENĚJŠÍ. Nerad bych tu četl, že máš zpřerážené kosti a vymlácený ciferník
  9. Vvitty:
  10. punkac

    Antikovo P406 2.1 TD Break (80kw)

    nepíšu, že ses ty k autu choval jako prase, ale ti před tebou vodu v oleji nemáš,pravděpodobně ti ruplo těsnění u chladicího kanálku měl jsem možná víc najeto než ty a hlavu či těsnění jsem ruplé neměl jinak na volnoběh na dvojku se nejezdí, kor ne se starým dieslem!!! Minimální otáčky jsou 2000!!!! Zbytečně namáháš díly motoru jako řemen, vačky a tak, je tam nižší tlak oleje, špatně se to maže. Fofr klacek používej, od toho tam je [upravil dne 2/1/13 15:40 od punkac]
  11. punkac

    Vrže nejaká kladka nebo řemen?????

    v pohodě, každej někdy přestřelí , osobně bych zkusil to s tou mýdlovou vodou. Když mě můj mechanik zjišťoval, co mi vrčí u řemenu, použil udělátko sestávající se z dvou cca 30 cm prodloužení z gola sady, jeden konec přiložil v blízkosti ložiska a sruhej k uchu a bylo třeba zřetelně slyšet, že vše je v pohodě, jen alternátor je zralej na repas. ALE BACHA ať ti nesklouzne tyčka do řemenu, to by asi bolelo
  12. punkac

    Vrže nejaká kladka nebo řemen?????

    tohle jsi nemyslel vážně, viď? Samozřejmě že se otáčky řemene mění s otáčkami motoru
  13. punkac

    Antikovo P406 2.1 TD Break (80kw)

    takže, jezdit jako prase znamená mu dát hned kouř po nastartování, aniž by se motor prohřál alespoň 5 km klidnou jízdou. Nechávat ho prohřát na volnoběh je taky na prd! Ten čoud z motoru fakt vidim na olej, kterej ti podchází víkem ventilů a kape na horký svody, je to docela častá závada. Jinak těch 75 st. celsia je nějak málo, to musí i více žrát..... Z hlavy už to nevím ale termostat by měl otvírat při 85°C. takže tohle bys měl mít plus mínus na budíku. Možná máš přesazený ručičkyna budíkách. Ještě k chladícímu okruhu tohoto auta. Pokaď nejsou netěsnosti v chladiči, trubkách a já nevím kde ještě jinde - jedná se o vysokotlaký okruh, takže voda nevaří při 100°C ale až při cca 120°C viz, červený pole u měřáku. Když jedeš třeba na malečov tou kratší cestou, tak tam jsem míval běžně nahoře i 110 st. a hned to začalo chladnout, sahary mi taky fučely déle než by měly dle budíku, ono to bude tím, že je řídí hnědé čidlo, které může být jinak zkalibrované
  14. punkac

    Antikovo P406 2.1 TD Break (80kw)

    hele třeba je fouklý opravdu jen to těsnění. Vařilo ti to někdy?
  15. punkac

    Antikovo P406 2.1 TD Break (80kw)

    ten před tebou se k tomu choval jako prase, proto ti to prasklo
  16. punkac

    Antikovo P406 2.1 TD Break (80kw)

    za kolik si myslíš, že to prodáš? Kor v tomhle stavu? 5000 je moc, opravený tak za 15000 koupíš jinej šuplik a situace se bude opakovat, to mi věř. Odstav to na měsíc, dva, tři a Nechcej to opravit jinak promiň, ale hrát si s párou je blbost a pro tebe drahá blbost. Přeci se opaříš i 70°C vodou - ta pára měla jistě více jak 120°C To nešlo tlakovým vzduchem nebo kapalinou. Ty si fakt takykutil :D:D Připomíná mi to hubení krtků propanbutanem do díry s jeho následným zapálením. Přeci musíš znát alespoň základní bezpečnostní předpisy a technologický postup při opravě zařízení. Jistě s tím výrobce počítá. Ty jsi si chtěl něco ulehčit, viď? [upravil dne 2/1/13 13:36 od punkac]
  17. punkac

    Antikovo P406 2.1 TD Break (80kw)

    ano přesně to jsem udělal, kdybych auto nutně potřeboval k životu, koupím jedině novotu jestli potřebuješ auto, kup si felícii. Budeš jezdit a údržba bude zanedbatelná
  18. punkac

    Antikovo P406 2.1 TD Break (80kw)

    antiku, neser. Ty jsi prostě lepič, nechtěj to ojebat, u hlavy se to neoplácí Ta dílna ve Slaném není tak daleko od UL, to za prvé... Za druhé jsem to postnul jako první odkaz z googlu, je tam vidět, že budou dobří, mají speciální frézy, postnul jsem ti to hlavně kvůli ceníku, abys měl představu, co to asi může stát Ještě k těm automechanikům. Jako vyměnit si tam čep, olej, něco na kastli, elektriku, asi klidně. Na to vybavení ta škola mít bude. ALE ono s hlavama je to tak, že vybavení je kurva drahý a když dáš auto doservisu, tak stejně udělají to, že hlavu demontují apošlou do specializované dílny
  19. punkac

    podpisy

    fotka s gesichtem je ideální pouze o velikosti 1x1 pixel
  20. punkac

    podpisy

    chudý je přeci hubený
  21. punkac

    Antikovo P406 2.1 TD Break (80kw)

    k tý žhavičce, je tam dolík, nafta tam může stéci, třeba ze vstřiku, z přepadu vstřiku nebo nějakou netěsností z čerpadla. Je to ta svíčka za čerpadlem, že?
  22. punkac

    Antikovo P406 2.1 TD Break (80kw)

    v UL nevím, něco dělali ve svářecí škole na kočkově ale mrkni tady http://www.autopejsek.cz/cenik
  23. punkac

    Antikovo P406 2.1 TD Break (80kw)

    turbo fakt neřeš, vyhozený peníze ji jinak jak jsi psal, že ti jde občas kouř od motoru, tak možnosti jsou v podstatě dvě. 3patný těsnění pod víkem ventilů, olej ukápne na horké svody a zakouří to. Druhá možnost jsou utrhané některé štefty na svodech, jinak to se při demontáži taky musí sundat! A koupit nové štefty. Je tam přístup jak k penězům. Být tebou auto bych odstavil, našetřil sumu kolem 10 - 12 tisíc a nechal to udělat někoho zkušeného se vším všudy. Po UL se všude dostaneš MHD
  24. punkac

    Antikovo P406 2.1 TD Break (80kw)

    turbo na 2.1TD propouští všechny a všechny najedou víc než je životnost auta, to bych vůbec neřešil.... ono není problém sundat hlavu, vyměnit těsnění a dát tam nový štefty. Ona se ALE ta hlava tím povolením od bloku motoru totiž nepatrně skroutí. Rovná se to na fréze. Když už bude dole, určitě bych nechal udělat tlakovou zkoušku, abys měl jistotu, pokaď ti to tlakuje do hadic..... Abys to nemusel sundávat znovu. Jestli máš jistotu, že rozvody jsou udělaný, tak je dáš zpět. Ale jde o to, kdo je udělá, není to taková prdel, jak si všichni myslí.... Čep stojí pár korun, ale zase je nutnost geometrie. Né, že si řekneš, že to změříš posuvkou, ono mít sjetý gumy je asi dražší než geometrie
  25. punkac

    206 SW s 1,4, 1,6 nebo 2,0 HDI

    50 km po dálnici se v 1.4 určitě dá vydržet, navíc bude levnější povinný ručení
×
×
  • Vytvořit...