Ahoj všem, potřeboval bych poradit. Před pár dny jsem koupil 406 Break 1.9 TD 66 kW. Můj problém je následující: při teplém startu motor chytí až na 5-6 otáčku kliky (10-15 sekund). Chová se to podobně jako když padá nafta, ale v tom problém není, protože za studena motor chytne na škrtnutí (1. otáčka kliky). Podle informace ze servisu na čerpadla je problém ve startovací dávce paliva. Údajně na to tyto motory (čerpadla) trpí. Nabídl mi výměnu \"hlavy\" čerpadla za 13000,- + práce.
Doplňující informace: volnoběh mám stále 1050 ot/min za tepla i studena, občas mi pomalu klesájí otáčky.
Takže:
1) neznáte někdo dobrého a levného opraváře čerpadel (středočesý kraj), popř. kontakt na repasy čerpadel nebo vrakoviště
2) čím je způsobené, že mám stále stejné volnoběžné otáčky za studena i za tepla a dá se to nějak opravit, seřídit
3) jaké mate zkušenosti se spotřebou u tohoto auta
Předem děkuji