Jump to content

stofi77

Uživatel
 • Content Count

  11
 • Joined

 • Last visited

About stofi77

 • ID člena
  19989
 • Rank
  Mám víc než 10 odpovědí :-)

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 406
 • Rok výroby
  2000

Profilové informace

 • Město
  Řečany nad Labem
 • Stát
  Česká republika
 1. No, tak to klidně může být jen to čidlo na přítomnost vody :-) Loni jsem v drtivé většině jezdil k Benzině. Aditivum jsem doléval poctivě před tankováním. Start a dojezd tak 3-6 km. Poté symbol motoru a chcíp...Za 5 min.start a stejná vzdálenost. Je pravdou, že měl venkovní teplotu ukazovalo i -25 C. Nevím, fakt zvažuji, že v zimě nebudu jezdit. Přítelkyni jsem z toho důvodu chtěl koupit benzín, ale má taky naftu, takže, zdrávím ČD a budu se těšit....asi.
 2. Zdravím,na P 407 jsem loni měnil pal.filtr v souvislosti s chcípáním při -15 C. Filtr měl zaslepen konektor pro vyhřívání. Chcípání a jízdu na ho...výměna nevyřešila a já s oteplením přestal problém řešit. Máme zde první mrazíky a já s hrůzou očekávám mrazy. Abych tomu předešel, napadlo mě sehnat filtr s vyhříváním...Zatím bezúspěšně a to i u člověka, který mi doposud sehnal nemožné a o jeho znalostech a přehledu nemůže být pochyb. Takže otázka zní: Ví někdo o filtru s vyhříváním na P407 2,2 HDI ?
 3. Tak obleva vyřešila vše;) Analýzou jsem přišel asi na to, proč k tomu došlo a co bylo základní příčinou problému. Nalil jsem aditiva v 5 x více, než je doporučeno a spolehl na informaci, že předávkování není na závadu:bacha Poté se ještě posychroval a natankoval Vervu...ejhle. Problém byl na světě. Poslední se však objevi dne 13.2. v ranních hodinách, kdy u nás bylo ještě -16. Odpoledne už vše ok. Naprostý vrchol problému nastal 11.2., kdy jsem doskákal k benzině a do prázdné nádrže jsem byl schopen natlačit jen 5 l paliva a nafta u hrdla. Nechal jsem to tam stát a odpoledne to jen zasičelo...podtlak, ale nevím proč. Už neřeším, hláška zhasla a včera jsem konečně mohl sešlápnout plyn jak se patří Všem díky za rady a hodně štěstí a opatrnosti za volantem.
 4. Tak obleva vyřešila vše;) Analýzou jsem přišel asi na to, proč k tomu došlo a co bylo základní příčinou problému. Nalil jsem aditiva v 5 x více, než je doporučeno a spolehl na informaci, že předávkování není na závadu:bacha Poté se ještě posychroval a natankoval Vervu...ejhle. Problém byl na světě. Poslední se však objevi dne 13.2. v ranních hodinách, kdy u nás bylo ještě -16. Odpoledne už vše ok. Naprostý vrchol problému nastal 11.2., kdy jsem doskákal k benzině a do prázdné nádrže jsem byl schopen natlačit jen 5 l paliva a nafta u hrdla. Nechal jsem to tam stát a odpoledne to jen zasičelo...podtlak, ale nevím proč. Už neřeším, hláška zhasla a včera jsem konečně mohl sešlápnout plyn jak se patří Všem díky za rady a hodně štěstí a opatrnosti za volantem.
 5. stofi77

  Loučení

  Nevím, jestli to k něčemu bude, ale já mám za sebou teď aktuálně (01/2012) řešenou pojistnou událost. Vzhledem k roku výroby (2007) se THV (technická hodnota vozidla) přehoupla přes 40 % a to je důležitá hranice. Vše nad se hradí v cenách tabulkových (-20% cena dílů na trhu). Já měl plnění rozpočtem a bez problémů. Viník měl Triglav pojišťovnu. Teď jen peníze neutratit a koupit blatník a blinkr :-)
 6. Já měl před cca 15 lety P 205 1,9 GTI. To bylo na rozpadnutí, ale když jsem se z ničeho nic objevil třeba za nějakým i obsahově větším vozem, neměl šanci :-) Podlahu tloušťky kartonu, vše jsem cítil a ten motor? Teda pokud jsem tomu nevyrazil nějaké to gufero, nebo jsem jel a najednou nejel:D Nebylo to na žádné dlouhé trasy, ale kolem chvaletického komína to nadělalo parády dost. Poté už jen P 106 (bývalá bytná). Tu jsme taky uvařily x-krát a stále jezdí. Potom jsem si udělal radost a koupil 406 2,2 HDI. To mělo takové zpracování, že teď mi výrobce promine, kam se 407 hrabe. Vše ještě poctivě přidělané, kapota na pístkách. Sedačky s pamětí...no paráda. Teď jako dobrý, ale na tu 406 to fakt nemá. Nemyslím designem, ale tak nějak. Prodával jsem jí a měla poctivých 240 tis.km (jen já udělal 90 tis.km). Nikdy žádný problém, až pak ten FAP, ale to je provozní nepočitatelná záležitost. Už si přestanu stěžovat a začnu se tomu vozu taky trochu věnovat. Zatím jsem se jen vozil (+výměna oleje).
 7. Super. To je tak uklidňující čtení, že zítra objednám palivový filtr a bude jezdit s mrazem o závod...nebo jak je to rčení I přesto ještě napíši další vývoj. Dříve to auta neměla a jezdila dokud se to nepotkalo :-)
 8. Hlavně pro: Dančák Tak jsem to vezl k rodičům do garáže a protože to nechcípalo, tak jsem tomu po zahřatí motoru trochu naložil. Ujel jsem pod otáčkami 3500-4500 tak 2 km a nic. Auto jelo nějak tak normálně, ale kontrolka se neodporoučela...mrcha. Jsem rád, když na mě svítí více informací, je to jinak nuda, ale raději vidím blikat ESP, než svítit \"vodovodní kohoutek\" jak to tu někdo nazval :-) Zkusím to zítra vytáhnout z garáže a uvidím co to udělá.
 9. Hm, aditiva v čtyřnásobném množství, palivový filtr měněn před cca 20 tis.km, FAP hádám funkční. Ten mě napadl jako první, protože u 406 jsem s ním měl problémy dá se říci neustále. Nakonec ho kupující nechal odstranit a má o 1,5 l nižší spotřebu než když jsem mu to předával :-) A jízda taky někde jinde. Po zimě asi půjde ven :-) Díky za radu. Zkusím se s nějakým sousedem domluvit. Dám vědět, jestli to pomohlo.
 10. Tak to by bylo vůbec nejlepší. Já jsem se k nim objednal na čtvrtek v 7:40. Zkusím si domluvit na dnešek tu garáž a stejně bych uvítal tvojí nabídku. Bydlím v Řečanech nad Labem u Přelouče. Cesta jednoduchá. Samozřejmě se domluvíme na cestovném a tvé práci, s tím počítám.
 11. Zdravím vás, tak mě včera \"konečně\" potkal také problém. Nevím, jestli může být spojen s těmito teplotami. Nastartuji podobně jako většina přispěvovatelů, tedy se zvukem \"Máni vytažené ze stodoly po 10-ti letech odpočinku\", ale ustálí se to na normálním chodu. Nicméně vyhodí tuto hlášku a nechceme mě nechat jet. Spadne, hádám do nouzového režimu a po cca 100 m jízdy spadnou otáčky na nulu a chcípne. Lze ihned nastartovat,ale opakuji stejný proces. Dnes jsem volal do servisu v Pce (Autotechnik) a zdálo se mi, že se na mě těší :-) To není moc pozitivní. Abych tady nepsal román, myslíte si někdo, že zaparkovat k někomu do vyhřáté garáže by mohlo pomoci? Všechno to chudinka zatím odstála venku...je mi jí líto :-) Děkuji za cokoliv. PS: četl jsem celé vlákno k této hlášce. Moc mi to však nepomohlo. Spíše hledám možnou vazbu s nynějšími teplotami.
×
×
 • Create New...