Oni s tebou musí na pár vteřin srovnat rychlost, tak máš dost času si všimnout oplastovanýho passata a přečíst začátek RZ.
Proč by museli srovnávat rychlost? Prostým součtem absolutní rychlosti měřícího vozu a relativní vzájemné rychlosti měřícího a měřeného vozu snadno spočítá absolutní rychlost měřeného vozu. ;-) Krom toho měření vlastní absolutní rychlosti bude nejspíš řešeno nepatrným dopelovým zařízením... optickým, laserovým, nebo rádiovým. Ta krabička je velká jen několik málo cm a je to fakt přesný na nejrůznějších povrřích, dokoénce i když se ty povrchy měněj. My používáme taková zařízení na kolejových vozidlech a pražce tomu fakt nevaděj a přesnost se počítá na desetiny km/h.
Passati natáčí kamerou PolCam a měří svoji vlastní rychlost pomocí cejch tacho. Takže aby ti dokázali přestupek, musí bejt za tebou nebo před tebou pár vteřin se stejnou rychlostí. Čili obdoba Gesigu, ale polcam dokáže zaznamenat až na 100m. Žádný dopočítávání podle kontrolních bodů, žádnej laser, žádnej rammer.