kattas: postni už konečně ňákou fotku tvýho auta:)
ještě mě napadlo, že by šlo zabrousit ten kód na bloku a nechat si vyrobit štítek a ten tam přinejtovat. Protože starší motory měly normálně štítek...
[upravil dne 26/10/10 od Jeny]
Já bych si víc dělal starosti s tím že mi nesedí vin (tušim že 6-8 písmeno je kód motoru) s kódem, kterej je vyraženej na bloku. Na technický by ti neměli nic říct že to nemá kat (samozřejmě musíš dělat emise někde jinde)
jiří: jojo, máš pravdu. Ale zase na druhou stranu se stejně do spalovacího prostoru tolik vzduchu ani nevejde
edit: každopádně by možná bylo dobrý na tuto téma založit jiný vlákno:)
[upravil dne 25/10/10 od Jeny]
já na to mam zase jinou teorii. Když zvětšíme průměr klapky, tak si stejně motor nasaje původní potřebné množství (který je nastavený jednotkou) o atmosferickém tlaku. Tudíž si motor významně nasaje víc vzduchu jenom o přeplňování, kde se změní tlak vstupního vzduchu
Mně přijde zase, že jsou tvarově úplně dokonalý. 13 kola, když bych měl jistotu, že je dam přes třmeny, tak už bych je tam měl. Souhlasim s tou vejškou, tuto už je moc.
ještě postnu jednu \"věc\" co mě zaujala:)
[upravil dne 25/10/10 od Jeny]
hele tak jsem zběžně hledal a vypadá to, že jedinej rozdíl mezi KFZ a K6B bude ten katalyzátor. I na 106 owners píšou o 1.4 xsi non-cat verzích, což tedy bude K6B
koukam, že jsem byl ráno celkem zmatenej:D Máš tam tedy asi ten K6B jestli to máš vyražený na bloku (v papírech jsou u tutich starých aut často zmatky) každopádně se připrav jak si tě vychutnají na technickej, když nesedí kód na bloku s kódem ve vinku
líbí se mi na tom, že to má kola v rozích, ale úhel sklonu motorovýho prostoru vůči sklonu předního skla je fakt divokej a hlavně ta barevná kombinace s bílou střechou ala fabia 2 je příšerná
já jsem použil kladívkovou barvu od hammerlite, tu nejmenší plechovku co se dá koupit. Natřel jsem 3x třmeny s bubnama a ještě mně minimálně půlka zbyla