Jump to content

ja.ja

Uživatel
 • Content Count

  16
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About ja.ja

 • Rank
  Mám víc než 10 odpovědí :-)

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 3008

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Janovice nad Úhlavou
 • Stát
  Česká republika

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Stejné auto, stejný motor. V cca.135t ulítla ojnice a podívala se blokem ven.
 2. Spínač na brzdovém pedále. Před cca. rokem stejný problém, spínač prostříkán kontoxem a zatím maká.
 3. Zdravím. Kde se prosím u 307 1.6Hdi 80kw nachází žhavící relé?
 4. Mám dotaz. 6*15 ET 27 je docela úzkoprofil. Ne a ne je sehnat. Nemáte někdo volnou zimní sadu za slušnej peníz? Máte někdo zkušenost s jiným ET? Například ET 18 ze 406? Těch 9mm ven by snad neměl být problém, ale není tam nějaký jiný zádrhel? Díky.
 5. ja.ja

  Klima neklimuje

  Něž jsem přišel na to, že mám otevřít dveře až po doblikání směrovek tak se mi kromě klimy ještě jednou zbláznil odpočet km do výměny oleje, a jednou celá přístrojovka, všechny kontrolky blikaly a budíky ležely na nule, auto jelo. Kamarádovi se takto zbláznila všechna světla, svítilo co chtělo a kdy chtělo, po týdnu se vše samo srovnalo.
 6. ja.ja

  Klima neklimuje

  Jak již jsem psal, i v autorizáku se jim to povedlo na druhý pokus. Ještě ke klimě jeden poznatek. Jdu k autu, na dálku odemknu, zablikají směrovky, otevřu, nastartuju a vše až na zmíněný problém funguje jak má. Ale pozor, možná si někdo bude klepat na hlavu, možná už to někdo ví, ale já než na to přišel tak to trvalo snad několik měsíců. Jdu k autu, na dálku odemknu a otevřu dveře dříve, než směrovky doblikají, nastartuju a jedu. A když to takhle udělám, tak na klimě jakoby vše funguje, co mačkám na tlačítkách to se i na diplayi mění, jakože by vše o.k. Ale... funguje A/C, kompresor spíná, funguje nastaní rychlosti na větráku, ale nefunguje přetáčení klapek a to žádných. Zůstanou ve stavu v jakém se auto chcípalo. Typická situace, ráno jedu do práce, zima , auto topí, vše o.k. Odpolednu chvátám domů, rychle vlezu do auta, je vedro klima má chladit, komresor na klimě se točí, ale mísící klapka je od rána na topení a klima topí. Nelze pak ani měnit směr kam foukat (na okno, na nohy, na sebe).
 7. ja.ja

  Klima neklimuje

  Kdo to plnil a kolik? Když nechladí, točí se kompresor? Já když tam měl moc chladiva a klimu zapnul, tak jak jsem psal, kompresor zapnul, vypnul a nechladilo to. Můj otec to nechal naplnit origo v autorizáku a měl to ještě horší. Po reklamaci mu řekli, že záleží jak na typu auta tak na typu kompresoru a ten kdo to plnil kouknul jan na typ auta, nastavil plničku a dal tam moc.
 8. ja.ja

  Klima neklimuje

  Tak to já vím. Problémy jsou hlavně s těma digitálníma klamatizacema, ale málo kdo to přizná. Rozbíjí se přece jen peugeot, třeba škoda je naprosto nerozbitný a neporuchový auto. atd atd Z vlasní zkušenosti: š fabia, občas se rozhodne a na chvilku přestane chladit a začne topit. Totéž prý octavia. S tou fábií ani servis neví co, prý vše o.k. A třeba kamarádovo bmw, chladí sice pořád, ale v horku v delším stoupání a zaplé klimě zaleze teploměr do červenýho, volačo se tam rozbliká, rozpípá a stačí klimu vypnout a je po problému. Servis? vše o.k. [upravil dne 25.7.2009 ja.ja]
 9. ja.ja

  Klima neklimuje

  Také napíšu svoje poznatky a problémy. 307 2004, zakoupeno 2007 a klima asi o.k. 2008 jaro chladila jen když se auto na delší dobu dalo na slunce a chladila málo. Skoro prázná, kamarád chlaďař naplnil tak podle oka. Chladila,ale nic moc, ve vedrech při zapnutí bylo slyšet syčení a na jednej straně chladila víc a na druhej míň. Dali jsme tam málo chladiva. Tak jsme vše odsáli a dali dle nějaké tabulky ( už nevím přesně ale okolo 600g, no pro sychr víc). Chladila supr, ale přišla vedra a po zapnutí se do pár vteřin roztočila vrtule v sahaře naplno a za dalších pár vteřin se klima vypla. Za několik minut se kompresor opět zapnul a opakovalo se totéž, ale pak už nic. Až po dalším nastartování. Tak opět ke kámošovi a jasná věc, klima přecpaná. Trošku jsme podle oka upustili a trošku se to zlepšilo. Bylo to použitelný tak do 25stupňů. Ale co, loni nic moc vedra tak už jsme to neřešili, do letos trošku chladiva uteče o bude to dobrý. No a letos docela dobrý, ale..... Když jsou jo vedra, 28 a více, a dám větrák na max 5 stupeň z 8 tak vše o.k. Když dám větrák na 6 z 8 a více tak se do několika málo minut větrák uvnitř vypne, za úplně přesně 30 vteřin zapne, ale ne na to, co je nastaven, ale na míň a za dalších cca 15 vteřin pustí na tolik, na kolik je nastaven. Toto se i několikrát zopakuje. Při tomto jevu je ale vše ostatní v normálu, kompresor i větrák v sahaře se točí. Při teplotách okolo 25 se toto neděje.
 10. ja.ja

  Max rýchlosť

  Noo, ono 180 a 200 je ještě docela rozdíl (175 jezdím na 4ku). A hlavně, máme doma ještě 2.0hdi 100kw a co se týká maximálky tak žádný podstatný rozdíl. Přes 200 se tomu nijak moc nechce. Jinak obě jsou \"krátký verze\"
 11. ja.ja

  Max rýchlosť

  1.6hdi 80 kw, 190 je tam docela rychle a pak už to leze pomalu. Do 200 to doleze, pak už nic moc. V navigaci mám max. 206, ale to už bylo trošku z kopce. Sedí kupodivu dost dobře, ale musí být vše o.k. Ten plast je problébovej, pořád vypadávají ty příchytky a věčně věku to někde plandá. Minulý týden mě měnili olej, tak jsem je na to upozornil, říkali, že s tím mají problémy stále, vše ale přidělali a dokonce ještě na několika místech stahli samořezama a zatím je klid, tak uvidíme. (k té rychlosti podotýkám, že auto je zvenku a nevím, zda není nijak poupravená řídící jednotka. jede to až dost dobře a dost málo to žere)
 12. ja.ja

  Zhavici svicky

  Jsem koukal do motoru, že bych jako přeměřil žhavičky a vůbej jsem je nenašel. Můžete mi prosím někdo sdělit, kde na 1.6hdi 80kw jsou? Již několik let je s úspěchem (na jiných autech) měřím takto: měřák, rozsah 20A, odpojit nahoře tu společnou lištu, postačí ze 3 svíček, plusový hrot od měřáku na + baterie a mínusový pěkně na svíčku, jednu po druhé. V okamžik \"kontaktu\" musí téct proud okolo 20A a pomalu bude klesat někam k 10, možná míň. A všechny svíčky musí být +- stejné, která nebere nic nebo třeba 3A, je vadná a vyměnit. Jednoduché a rychlé a není třeba je vyndavat. [upravil dne 13.1.2009 ja.ja]
 13. Tak dnes to moje 40ah boschka vzdala. Vzal jsem za klíček, začaly cvakat relátka a jen to pomalonku otáčelo motorem. Pomohlo až vyndání, zahřátí u topení a trošku dobití. Sice to chytlo, ale problém. Chytal jeden válec po druhým, asi blbá nafta. Navíc to nahlásilo snad všechny možné i nemožné chyby, airbagy, abs, esp, již známý antipolution..... atd atd. Po druhém nastartování zmizelo vše, jen antipolution.... a žlutá kontrolka s logem motoru až po pátém nastartování. Teď tam mám stříbrnomodrého bosche 60ah a hned to točí jinak tak uvidíme.
 14. Drobný dotaz také ohledně baterie. Jak velkou tam máte případně jak velká jde do jakého modelu nacpat? Já mám v 1.6 hdi 80kw 40 nebo 42 ah. vypadá to na orig. z výroby. Je to stříbrný bosch. Točí to blbě v létě, natož teď. No, ani se tomu nedivím.
 15. !!! Trošku divné, píšu, že to dělá celoročně, i v létě. !!!
×
×
 • Create New...