Přejít na obsah

tomik1987

Uživatel
  • Počet příspěvků

    1 240
  • Registrace

Vše od uživatele tomik1987

  1. čo je už spomínané vyššie problém pri brzdení. pri rozbehnutí auta na cca 60 km/h a prudkom brzdení auto brzdilo dobre ale keď už spomaľovalo cca 5 km/h riadne začal kopať brzdový pedál toto vyhodila diagnostika. podozrenie máme na čidlo
    • 21
  2. čo je už spomínané vyššie problém pri brzdení. pri rozbehnutí auta na cca 60 km/h a prudkom brzdení auto brzdilo dobre ale keď už spomaľovalo cca 5 km/h riadne začal kopať brzdový pedál toto vyhodila diagnostika. podozrenie máme na čidlo
    • 21
  3. takto mi identifikovalo riadiacu jednotku
    • 21
  4. takto vyzeral náhľad po celkovom teste auta do výstupu z motora sa nedalo vôbec dostať a vypísalo to Neznáme objednacie číslo v PP2000.počítač sa práva zavádza. tomuto vôbec nerozumiem. ešte mi to na žiadnom aute toto neurobilo. viete mi poradiť čím to je? čo treba urobiť? aby som mohol prečitať hodnoty aj z diagnostiky motora a merať aktualne hodnoty?
    • 21
  5. Nazdar vopred ďakujem všetkým, ktorý ochotne pomôžu a poradia =) dnes sme boli dané auto napojiť na diagnostiku. Ako už hore spomínal kolega ide o Peugeot 406 2,0 HDI r.v. 2002 VIN auta je: VF38BRHYF81464060. Potrebujeme pomoc nakoľko sa nám nedala urobiť ani diagnostika motora. Chceli sme aj premerať hodnoty ale nedalo sa jednoducho ako keby riadiaca jednotka motora nekomunikovala tak ako má. Inač boli sme sa na aute previesť auto ide ako tak ale neni to to pravé orechové a auto neskutočne dymí ako keby to miešalo olej s naftou jedna k jednej totálne čierny dym. čo si osobne myslím že by nemalo auto, ktoré nieje ani načipované .auto je vraj v originál stave a nič na ňom nebolo robené čo sa týka programovania alebo podobne. Inač vraj to mal na nejakej diagnostike BOSH kde mu vraj našli 7 chýb. a vymazali. Ja som dnes robil diagnostiku cez PP2000. a mám problém.nižšie uvádzam nafotenú diagnostiku čo vypisovala. budem veľmi vďačný ak poradíte:)
    • 21
  6. tak už len vyčkať =) čo to bude robiť ďalej ale snáď nič vážne to nebude. Prajem hlavne aby slúžilo tak ako má =)
    • 47
  7. tomik1987

    Diagnostika

    No tak ja Mám ako dosť zlú =( nakoľko som si objednal diagnostiku. od nich. aj s tým káblom na staršie vozidla . a zaplatil som za dobierku aj s cenou s tým káblom. ale prišlo mi to bez. =( snažil som sa to aj riešiť. písal som mail. a bolo mi odpísané že doposielajú ešte ten kábel ale do dnešného dňa nič také neprišlo. a keď som im písal ako je na tom to riešenie tak odpovedi som sa nedočkal. ale diagnostika mi ide super neni problém v ničom. čo sa tohto týka. takže asi toľko:papa
    • 11
  8. ak máš možnosť daj si to na diagnostiku a uvidíš aspoň približne čo s tým autom máš
    • 47
  9. pre Vitek, to aj mne sem tam kolíšu otáčky keď je auto za studena naštartované ale keď mu pridám tak sa otáčky ustália. Robí to hlavne ak je nádrž už skoro prázdna. Vtedy pravdepodobne sú tam nejaké nečistoty ktoré sťažia priechod nafty. DRV ventil keď ti začne odchádzať tak to bude veľmi rýchle , teda u Marcela to tak bolo. ešte otázne je ako ti to štartuje za studena. auto ti naštartuje na prvý krát? ak hej tak by malo byť všetko oka. ale takéto otáčky že ti to len za studená jemne pohúpáva tak to bude skôr naftou. ja by som to zatiaľ neriešil a dobrá vec je pridávanie aditiva do nafty, mne to pomohlo a pravdepodobne to zlepšuje fakt vlastnosti nafty alebo rovno tankovať aditovanú za veľa korún ak na to máš =) . očividne aspoň my na slovensku čo je medzi ľuďmi tvrdené že najkvalitnejšie palívá majú OMV, Slofnaft tak to možno platí pre staršie diesly ,, KAROSA\" Jednoducho u nás na Slovensku nemáme kvalitné palivá!!!
    • 47
  10. No tak včera večer sme to napichli na diagnostiku. chyby čo načítalo dávam do prílohy. potom ma na aute previezol a auto vážne keď išiel rovnomerne tak mu otáčky skákali ako divé. aj o 500 otáčok s autom len trhlo. keď auto bolo na voľnobehu otačky skákali ale zas smerom dole.z cca 900 otáčok na asi 500 ako keby to chcelo zdochnúť ale niečo tomu bránilo. Máme podozrenie na DRV ventil. môže to byť ono?:myslim:myslim bol by som rád fakt keby niekto napísal svoje poznatky a zážitky ak sa niekto s tým stretol??? Vin je v prílohe .
    • 47
  11. No tak dnes alebo zajtra to znova napichneme na diagnostiku. Ale vážne neviete poradiť prečo mu toto robí to auto??? snažíme sa na to prisť sami ale nevieme v čom je asi chyba. vieme že sme začiatočníci v takýchto veciach a preto by sme boli radi keby nám niekto bol ochotný poradiť. či načo je toto fórum???
    • 47
  12. ja mu len doplním aké mal chyby keď sme naposledy robili diagnostiku. keď sa chyby vymazali tak auto išlo vraj super. ale postupne sa vrátilo asi do pôvodného stavu s chybami.
    • 47
  13. tomik1987

    výmena predneho svetla 406

    a možno tú tretiu skrutku ani nebudeš musieť dávať dole. ak s tým autom bolo niečo robené tak som už na veľa 406 videl že to tam nebolo. len z hora uchytené 2x. ináč robota na 5 min
    • 6
  14. nikto neviete poradiť???
    • 27
  15. marcel kľudne ju chod aj nafotiť a daj sem nejaké modelové označenie alebo čislo, ktoré by mala mať tá páčka
    • 27
  16. a v BSI nám hlási chybu citujem,,: inteligentná jednotka (BSI). Prechodná závada, Identifikačný kód prenášača neobdržaný\" viete niekto poradiť ako to teda spojazdníme???
    • 27
  17. na Engine Ecu sme v pohode aktivovali kotnrolu rýchlosti na prítomnú. ale pri BSI zákaznicke nastavenie sa nedá nakonfigurovať ani jedna možnosť tempomatu či s obmedzovačom alebo bez obmedzovača. Jednoducho to nejde. ostastné veci idú v pohode aktivovať. ale toto nie Nevieme ako ďalej prečo to nejde:( viete niekto poradiť?
    • 27
  18. No tak dnes sme to skúšali podľa návodu: P2000 nastavení: (v závorce přibližný překlad jak je to v PP2000 s češtinou) a/ Engine ECU / config / cruise control / present ( počítač motoru/konfigurace/kontrola rychlosti/přítomna) b/ BSI / config / customer options / misc / presence of cruise control / speed limiter ( selection will be dependant on speed limiter fitted or not.) (BSI/konfigurace/zákaznické nastavení/různé/přítomnost kontroly rychlosti/limit rychlosti) - podle toho, co aktivuješ (na co máš páčku)
    • 27
  19. práčka bola originál zabalená. čiže aj s obalom. čo sa týka z predu plnenej práčky tak si myslím žeraz že slim pračka z preduplená alebo tie užšie tak tie by mali isť v pohode. nakoľko majú skoro také isté rozmery ako z vrchu plnené. ale široku práčku tak tá je bez šance. to jedine kombik alebo prívesny vozík.
    • 32
  20. ja len taký príspevok na ukončenie. ak niekto budete kupovať práčku z vrchu plnenú a budete sa báť či ju odveziete v 406 sedane. tak na zadné sedačky to vojde bez problémov. práčku som naložil previezol kam som potreboval a aj vyložil.
    • 32
  21. no ved o to mi išlo či to tam napracem alebo nie. cez tie dvere myslím si že normálne sa tam práčka zmesti len či prejde cez dvere. ale ďakujem za odpoveď a pravdu povediac by ma ani nenapadlo že niekto bude uvažovať o pračke do auta na 12 V ja potrebujem len previezť pračku a viem že do kufra to nenapracem.
    • 32
  22. Rozmery (v x š x h): 900 x 400 x 600 mm
    • 32
  23. no pračky z vrchu plenené majú skoro všetky také isté rozmery. ale určite niekto máte z vrchu plnenú práčku
    • 32
  24. Zdravím. Mám otazku. Potrebujem previezť práčku z vrchu plnenu. a či mi to vojde do P406 sedan? chcem to dať na zadné sedačky. otvorím tak dvere?
    • 32
  25. ved jasné ale aj tak som sa k tomu nedostal ako som chcel. to by bolo najlepšie od spodnej časti isť podľa mna a aj turbo dať von. a tak by som sa krásne dostal k tomu klobúku. nejde mi jedna tá skurtka odkrútiť. nedostanem sa tam gola sadou a vidlicový kľúč mi zošmykne vždy =(
×
×
  • Vytvořit...