Sign in to follow this  
Followers 0
Guest xdevon

pojistná událost

6 posts in this topic

zdravim,minulý týden nám z paneláku vítr odfoukl kousek střechy a mě jeden plech škrábl čelní sklo a zbytky bordelu poťukalo střechu. Je to nahlášeno na pojišťovně a pujde to z pojistky baráku. Teprv to májí z pojišťovny dojet nafotit. Chtěl bych se tedy zeptat jestli tohle musím nahlásit Leasingovce,zda peníze pujdou mě nebo jí a jak to Leasingovka proplatí

Tož zavolej na lísingovku a tam se dozvíš, co a jak. Ještě si to ověř na pojišťovně, zda-li je to pravda a máš to jistý:myslim

Musíš to nahlasit, pokud je auto na leasing je majitelem ,Ty jen provozovatel. Majitel musí dát k proplacení peněz souhlas(devinkulace) pojíštovně.

takže bych tam měl asi hned zitra zavolat.nevíš co budu vše potřebovat k nahlášení?ve všeobecných podmínkách je něco o podkladech(nějaké podrobnosti,dokumentace,fotky)

Fotky a zápis Ti udělá pojíštovák, Ty jen to nahlas jak se to stalo, co se poškodilo, jestli tam byli policajti atd. U škody nad 50 000 kč, je to docela nutné. Dá se sice argumentovat, že nejsi odborník aby jsi odhadl škodu, ale ze zkušenosti raději ano. Pojíštovna se potom cuká a krátí proplacení. No a samozřejmě donutit majitel paneláku aby to taky nahlásil. Pokud to neudělá tak řešit přes kancelář pojistitelů. Tady jsou pölicajti zase k dobru.

byl jsem to nahlásit na Sdružení bytů nebo jak to nazvat,a ti mě poslali s číslem pojistky na pojišťovnu,takže tak