Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nestartuje, nekomunikuje...


Dančák

Recommended Posts

Jedná se o Citroen c3, rok 2003, 1.4 i a mám s ním následující problém. Za jízdy z ničeho nic přestalo fungovat servo (je elektrické), zhasly budíky, vůbec nešel panel topení, jdou jen parkovací světla apod., ale dojel jsem s tím. Dnes už jsem nenastartoval, motor točí, ale nechytne, po otočení klíčku naběhnou budíky ale poté zhasnou jak kdyby se vypnul klíček, ostatní také nefunguje. Po napojení na origo diagnostiku je tam spoustu chyb jak v BSI tak v řj řízení, řj abs, sdruženém přístroji atd., u všech je závada komunikace CAN a pak nesprávné hodnoty rychlosti, otáček atd., po vymazání chyb se mi to jednou povedlo nastartovat, motor šel jak má, ale blikala kontrolka dobíjení (ale dobíjelo to jak má) a nešel ten panel topení, el. servo, abs a po chvíly zhasnuly budíky a jdou opět jen parkovací světla. Přes diag. zkontrolovány třeba ty světla, v páčkách problém není a po vyndání klíčku chvilku bliká kontrolka dobíjení. Zkoušel jsem vyměnit baterku - žádná změna, pojistky jsou ok, v pojistkovce, bsi, bsm není žádná voda ani vlhkost - nestalo se to ani za deště, zatím jsem nenašel žádný poškozený káblík, kostry vypadají ok (a že jich tam je). Mám podezření na spínací skříňku (nespíná určitý okruh), nebo jednotku bsi, nebo bsm, popřípadě někde špatná kostra. Zítra zkusím přečistit všechny kostry co najdu a přejít kontakty, má prosím Vás někdo nějaký další nápad nebo zkušenost co by to mohlo dělat? Kdyžtak jak vyndat nebo alespoň proměřit spínací skříňku na C3, je tam nějaký čep aby pak šla vysunout, ale nedaří se mi na to přijít jak na to....Děkuji Vám všem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...