Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Pokazený multiventil?-neprepne na LPG+kolísanie otáčiek na benzíne.


parlament

Recommended Posts

Ahoj,

dnes ráno z čista jasna prestalo fungovať prepínanie na LPG.Po manuálnom prepnutí na plyn počuť zozadu známe cvaknutie multiventilu na nádrži a po 30s sa namiesto prepnutia na plyn ozýva len pravidelné cvakanie multiventilu.Kontrolky na prepínači zhasnú.Cievka mutiventilu to asi nebude.Bola nedávno menená a vtedy vždy prepálila 10A poistku.Dnes poistka drží.Vonkajšia toroidná nádrž Systém Solaris,multiventil Tomasetto.Prevádzka 60.000 km od novoty.Po 40t menený filter plynnej fázy.Pravidelné kontroly,ak je tam aj filter kvapalnej fázy,tak ten menený ešte nebol.Viete mi poradiť na čo sa mám skúsiť zamerať?

edit-odpojil som teraz hadicu od splynovača ešte pred filtrom a vyradil tak aj celú vstrekovaciu lištu.Skúšal som prepnúť na LPG a púšťa ho pod tlakom v rovnakých intervaloch v akých cvaká cievka multiventilu,ale prepúšťa rovnako aj pri zavretej bezpečnostnej skrutke na multiventile,aj pri otvorenej..ach jaj,tieto vonkajšie nádrže+netesná schránka Tomasetto..ani záruka sa na to nevzťahuje:)

[Edited on 20/5/12 13:20 by parlament]

[Edited on 20/5/12 13:21 by parlament]

[Edited on 28/5/12 12:12 by parlament]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

1.Tak sa vraciam s krátkym reportom a jednou otázkou navrch.Zašiel som s autom do LPG servisu.Chalan mi to napojil na diagnostiku Solaris,ktorá neukázala žiadnu závadu.Dokonca nám tvrdila,že motor ide na plyn,nič pravda,išiel len na benzín:)Skušobne mi vymenil plynový map senzor,ale bez zmeny.Potom skúsil vymeniť riadiačku a všetko fungovalo,ako má.Vrátil mi tam teda moju starú riadiacu jednotku a prepínanie na LPG fungovalo správne.I zaradovali sme sa,rozlúčili a 100m od servisu ma hodilo opäť do benzínu a všetko po starom.Už som sa nevracal do servisu,bol piatok poobede a druhý deň po sebe sa mi venoval úplne zdarma.Doma som jednotku vybral,prečistil kontakty,nahodil naspäť a všetko funguje.No,neviem čo s tým.Nechcem sa moc radovať,stále neviem kde bola/je chyba.Káblový zväzok?Riadiačka?

2.Kolísanie otáčiek na benzíne pri zohriatom motore.V pravidelných intervaloch,akoby trochu pridusilo motor a potom sa zrovná.Na ručičke otáčkomera to takmer nejde poznať,skôr to počuť a cítiť ako rozhúpe autom.Prečítal som tu na fóre snáď všetko o probléme.

A mám elektronickú škrtiacu klapku bez krokového motorčeka,čistú,že by sa z nej dalo aj najesť.Vyčistený map senzor.Sviečky majú nabehaných 11t km,vyzerajú ešte ok(odtrh 0,85)Čistý vzduchový filter.Sanie snáď tesné,ale nekontroloval som podrobne.Palivový filter bude mať asi tých 50t km.Akumulátor bol odpojený,postup po resetnutí ECU dodržaný.Do benzínových vstrekovačov som radšej nebabral.A teraz malá záhada.Po prepnutí na LPG ide motor ako má,kultúrne,otáčky priam vzorové a nekolíšu:)Ak by sme to môhli použiť ako diagnostiku a hladať vinníka v benzínovej časti,čo všetko je pri LPG odpojené okrem benzínových vstrekov a môhlo by spôsobovať nepravideľný chod?Nejaké nápady kamaráti?:)

..edit 3.6.:Kolísanie otáčiek na benzíne sa dosť skultúrnili po odjazdení asi 1500 km za 2 dni.Asi som mu trochu vyhnal blchy z kožucha:)Ale stále kolíšu.Príčina stále neznáma.

[Edited on 3/6/12 21:13 by parlament]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Ďalší posun v čase.

1.LPG funguje bez závad,ale čo spôsobovalo pôvodný problém ostáva záhadou.

2.Kolísanie otáčiek sa mierne zhoršovalo už aj pri LPG:Vymenil som sviečky(bez zmeny).Vyčistil som MAP(ale bol čistý,aj predtým).Nastavil som vôľu ventilov..a tu sa skrývala podstatná časť problému.Neboli nastavované min.120t km,alebo aj nikdy.Som prekvapený,ako moc sa to zlepšilo.Otáčky ešte trochu kolíšu,ale tak málo,že sa musím na to vyslovene zamerať,aby to bolo postrehnuteľné.Hádam to vydrží:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...