f3Rd@ Odesláno 11. květen 2010 Odesláno 11. květen 2010 Cau, pokud by nekdo potreboval zapojeni konektoru na origo zesilovaci JBL s jednim velkym konektorem, tak tady je: .(Thick Yellow / Green) Gnd | | +ve (Thick Brown or white) ...........................(N/C) Gnd | | +ve (N/C) .........(Blue) Right Front IN- | | Right Front IN+ (Yellow) ..........(Blue) Left Front IN - | | Left Front IN + (Brown) .........(Blue) Right Back IN - | | Right Back IN + (Green) (Blue & Grey) Left Back IN - | | Left Back IN + (White ...................Right Back Lo - | | Right Back Lo + .....................Left Back Lo - | | Left Back Lo + ....................................N/C | | N/C ....................................N/C | | N/C ....................................N/C | | Mute (N/C) ....................................N/C | | ON /OFF ....................................? | | N/C ...................Right Back Hi - | | Right Back Hi + .....................Left Back Hi - | | Left Back Hi + .................Right Front Lo - | | Right Front Lo + ...................Left Front Lo - | | Left Front Lo + ..................Right Front Hi - | | Right Front Hi + ....................Left Front Hi - | | Left Front Hi + ...................Center - (N/C) | | Center + (N/C) [upravil dne 11/5/10 f3Rd@] Citovat
Benžík Odesláno 10. červen 2010 Odesláno 10. červen 2010 Zrovna řeším zapojení tohodle zesilovače (jbl zu2.78.970.00 coffre d85) a koukám, že to má nějak moc výstupů . Jsou v tom 4 tda 85630 a každý z jich má 2 výstupy. To je dohromady 8 výstupů. Podle zapojení od f3Rd@y jsou repráky 4* lo a hi (proč hi a lo u výstupů?) + center. Ten center je i na mým zesilovači? Asi ne, to už by byl devátej výstup a tolik jich tu na těch integráčích neni. Díky za rady jak to má být zapojené a na jaký repráky. (front, rear, left, right, +, - pochopitelně znam, ale to high a low + center mi vrtá hlavou) Citovat
peugeot09 Odesláno 10. červen 2010 Odesláno 10. červen 2010 Logicky mě napadá: Hi-vysoké kmitočty (vysokotónový reproduktor, výškáč, tweeter....) Lo-nízké kmitočty (středobasový reproduktor) Nelogicky netuším, jenom se mi úplně nezdá, že by výrobce pasivně dělil pásma přímo v zesilovači... Chtělo by to fotky vnějšku a vnitřku. Jestli jsou v origo JBL zesilovači TDA85630, navíc ještě zmůstkované, tak lituju vlastníky tohohle šmejda. [upravil dne 10/6/10 peugeot09] Citovat
Benžík Odesláno 10. červen 2010 Odesláno 10. červen 2010 Vysoké a nízké kmitočty, to mě taky napadlo, ale na plošnáku jsou zvdy pro oba výstupy stejně silné vodivé cesty - spoje (pro výšky určitě stačí slabší než pro basy) a podle datascheetu se oba výstupy ničim neliší. Vstup je pro každý kanál jen jeden. Tyhle výstupy jsou vyvedený rovnou do konektoru zesilovače, nejsou nijak spojený. TDA85630 tam opravdu je. Mam to před sebou rozebraný. [upravil dne 10/6/10 Benžík] Citovat
peugeot09 Odesláno 10. červen 2010 Odesláno 10. červen 2010 Tak to nafoť ideálně včetně vodivých cest. [upravil dne 10/6/10 peugeot09] Citovat
Benžík Odesláno 10. červen 2010 Odesláno 10. červen 2010 1. Od každého IO vedou 4 vodivé cesty, stejně široký. [upravil dne 10/6/10 Benžík] Citovat
Benžík Odesláno 10. červen 2010 Odesláno 10. červen 2010 Měl jsi pravdu. http://www.peugeot-club.cz/forum/viewthread.php?tid=73472&page=1#pid983300 středobasy a výšky. Citovat
peugeot09 Odesláno 10. červen 2010 Odesláno 10. červen 2010 Výrobce ty dvě pásma fakt dělí pomocí aktivního článku s operákem. To je humus velebnosti, nejradši bych to celý předělal. Citovat
Benžík Odesláno 10. červen 2010 Odesláno 10. červen 2010 Konektor neodpovidá přesně popisu který sem vložil f3Rd@. Ma je 39 pinů, ten f3Rd@ovo má 40pinů (nebo 39 a ten s otaznikem neni?), napájení je stejně. Mute, on/off asi taky. Výstupy taky, ale s tím, že Right Front Hi + a Center + (N/C), Center - (N/C) a Left Front Hi - jsou na polšnáku spojený dohromady. Asi to zkusim zapojit podle f3Rd@y a pak se uvidí. Jaký konektor k tomu patří a kde ho koupit? Koupil jsem to bez konektoru. Konektor zustal v autě, který šlo do šrotu. [upravil dne 10/6/10 Benžík] Citovat
f3Rd@ Odesláno 11. červen 2010 Autor Odesláno 11. červen 2010 39 nebo 40 bych az tak neresil, treba ja tam nemam vubec vyvedeny center. Tohle schema je to jedine co jsem na netu nasel a me to podle nej pasuje. Pokud chces, tak ti ten konektor muzu jeste zitra vyfotit. Ale myslim ze by to mohlo odpovidat. Pokud tahas komlplet nove kabely jako ja, tak nezapomen napojit on/off k radiu (vysouvani anteny). Citovat
Benžík Odesláno 11. červen 2010 Odesláno 11. červen 2010 Diky za radu. Na on off nezapomenu, jen by me zajimalo, jestli staci napajeni pripojit k napajeni radia, nebo to chce privod od baterky. Mam doma 4mm tlusty draty, tak bych mohl udelat peknej privod. Podle datasheetu ma kazdy z tech zesilovacu 2*40W a jsou 4. Nevim jak moc to bude zatizeny pri normalni hlasitosti. Jde mi o to, aby to hralo pekne, volume az tak moc nepotrebuju. Jaky jiny konektor krome originalniho se na to da pouzit? Citovat
Benžík Odesláno 11. červen 2010 Odesláno 11. červen 2010 Jeste by me zajimalo, vstupy zesilovace mam zapojit primo na vystupy radia na repraky? Nebo na cinche? Mam obycejny radio, ne original. Citovat
peugeot09 Odesláno 11. červen 2010 Odesláno 11. červen 2010 Píšeš, že nebudeš kravit s hlasitostí... V takovém případě ty 4mm postačí, víc stejně k tomuhle bazmeku nemá cenu dávat (i když ideál by vzhledem k maximálnímu možnému příkonu byl skoro 8mm). Napájení autorádia pro zesilovač určitě nevyužívej a koukej natáhnout extra kablík. Snad to zase není takovej problém. Kabel samozřejmě jistit vždy a za všech okolností co možná nejblíž baterce. Té poslední otázce úplně nerozumím. Citovat
Benžík Odesláno 11. červen 2010 Odesláno 11. červen 2010 Diky za radu, to posledni jsem asi napsal blbe. Ptal jsem se kam zapojit vstupy zesilovace, jestli se maji pripojit na radiu na cinche, nebo na vystup zesilovace radia. Citovat
peugeot09 Odesláno 11. červen 2010 Odesláno 11. červen 2010 Výstup zesilovače rádia? Tím asi myslíš výstupní terminály pro reproduktory...ne, to nedělej, ani kdyby z nebe padaly kočky. Zapoj normálně z autorádia cinche a přiveď je na vstupy bazmeku. [upravil dne 11/6/10 peugeot09] Citovat
f3Rd@ Odesláno 11. červen 2010 Autor Odesláno 11. červen 2010 Ja to mam teda zapojeny normalne na vystupy pro repro ne pro cinche. Takhle je to delany originalne. Na to napajeni nepotrebujes silnejsi nez 4mm, bo origo kabelaz nema ani ty 4mm. Citovat
Benžík Odesláno 11. červen 2010 Odesláno 11. červen 2010 I u normalniho radia to muzu zapojit na vystupy pro repro? Nemam original radio... Citovat
peugeot09 Odesláno 11. červen 2010 Odesláno 11. červen 2010 Kopírovat origo věci a myslet si, že jen origo je to nejlépe provedený a navržený...to přece nejde. Ferdo, u originálu kterej nemá integrovaný zesilovač je to tak jak píšeš, ale tady kolega v tom autorádiu koncový stupeň zcela jistě má. Ten do stejné zátěže dokáže dodat ŘÁDOVĚ mnohem větší výkon než předzesilovač na RCA výstupy. To prostě nejde. Benžíku, napoj signál z autorádia přes RCA výstupy. Když už nic jiného, alespoň s tím zesilovačem nemáš sebemenší šanci cokoliv udělat. [upravil dne 11/6/10 peugeot09] Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.