Speed406 Odesláno 14. březen 2010 Odesláno 14. březen 2010 Zdar chlapi mam pezotka 406,je to velikej mazel uz jsem do nej nasypal nespocet penizek a nechci se ho zbavit ale jen ten vykon me stale vadi,spise nepostacuje. Prosim o radu ,mam sehnany motor 2,0 100kw,co vsechno je potreba udelat aby to sedlo misto toho 1,8?? je to velky problem? a jak na urade aby vse bylo ofiko? diky moc za rady a zkusenosti. Citovat
čakom Odesláno 14. březen 2010 Odesláno 14. březen 2010 už parkrat jsem nad tím taky přemýšlel. to je EW? pokud by to bylo XU tak by nebyl zas takovej problem to přehodit XU 1,8 a 2,0 ma stejnou motorovou kabelaž. ale je vic typu. pokud by si měl EW tak to by bylo už horší. musel by si nejspiš vyměnit komplet eletriku. potom to chce taky vymenit brzdy za vetši z 2,0 ještě by to chtělo pozjištovat jak je to s převodovkou a poloosama. co tam maš za upravy když si do toho tolik nasypal? [upravil dne 14.3.2010 čakom] Citovat
Guest Blackstar407 Odesláno 14. březen 2010 Odesláno 14. březen 2010 Ja som to uz robil 85kw za 99 kw nieje problem brzdy mozes nechat povodne elektronika ok pripojis elektronicku kebelaz motora na tu istu zbernicu ako na 85kw ktore je pod kastlikom na autobateriu vsetko sedi uchyty na prevodovke aj na motore aj vyfuk spojka je na oboch kapalinova poloosi tie iste bez problemov robil som to uz viackrat horsie by bolo keby si tam chcel motor 3.0 V6 tam tych veci treba pomenit viacej ale aj to sa da.Potom nezabudni na jednu vec pouzit riadiacu jednotku z motora 2.0 aj Bsi jednotku a imobilizacny cip v kluci hoci si myslim ze teraz mas vo svojej 1.8 slabsiu vybavu ako vo 2.0 Bsi ty bude ist mam to vyskusane...... Citovat
čakom Odesláno 14. březen 2010 Odesláno 14. březen 2010 nikde nema napsanej rok vyroby takže neni jisty jestli ma BSI. a podle jeho předchozich příspěvku ma 81kw tedy XU a 85kw je EW a to jsou rozdílny motory a je tam rozdílna elektrika. pokud si dobře pamatuju tak XU ma pod baterkou dve kulaty zapojnice a EW jen jednu. ty brzdy bych račí taky vyměnil. přeci jen ty 260 co jsou na 1,8 jsou nic moc na tak težky auto. a pokud chce silnejší auto tak už to delat ze vším všudy aby to taky pořadně brzdilo. [upravil dne 14.3.2010 čakom] Citovat
Guest Blackstar407 Odesláno 14. březen 2010 Odesláno 14. březen 2010 jj su tam rozdielne zbernice stary a novy model.Ale moze dat 2.0 97kw pokial ma old model a dokonca pouzit aj tu istu riadiacu jednotku 1.8 a 2.0 mali tu istu bosch. Daval som aj 2.0 97kw do 1.8 81kw noveho modelu len treba prehodit koblovacku na motore a zopar cidiel koli tomu ze sa zmenil tvar koncoviek riadiaca jednotka sa da pouzit ta ista z 1.8 Sagem SL96 ona sa prisposobi na takom aute prave jazdim ma lepsi tah ako v starom modeli s riadiacou bosch ale spotreba ta ista... Citovat
čakom Odesláno 14. březen 2010 Odesláno 14. březen 2010 motory XU 1,8 81kw se davali ze začatku i do new modelu převodovku si měnil taky? nebo je to tam stejny u XU 1,8 81kw a 2,0 97kw Citovat
Guest Blackstar407 Odesláno 14. březen 2010 Odesláno 14. březen 2010 nie prevodovky su rozdielne.Ale ja som daval 2.0 jak celok aj s prevodovkou len prhodis uchyty na kasne na tie silentbloky a jednu dierku dalej. tiez som vymenil lanko spojky lebo su rozdielne.Vyfukove potrubie je to iste... Citovat
Guest Blackstar407 Odesláno 14. březen 2010 Odesláno 14. březen 2010 poloosi su zamenitelne ..... Citovat
Speed406 Odesláno 15. březen 2010 Autor Odesláno 15. březen 2010 Mam tam sportovni podvozek,elektronicky ovladany z vozu co se tyce vysky vozidla,dale (Magic car) start na dalkove ovladani,litá kola Ronal 17´225, Audio soustavu X-plod,sedačky sparco.a ruzne jine doplnky Citovat
čakom Odesláno 15. březen 2010 Odesláno 15. březen 2010 nechceš sem hodit foto? a co to je za podvozek? ten motor 2,0 je teda XU nebo EW? tady maš příklady jak vypada XU a EW [upravil dne 15.3.2010 čakom] Citovat
Speed406 Odesláno 15. březen 2010 Autor Odesláno 15. březen 2010 Tak je to ten motor LFY ,to bude asi problem ze? Citovat
Speed406 Odesláno 15. březen 2010 Autor Odesláno 15. březen 2010 Zase si na jednu stranu rikam jestli se to vyplati menit za 2,0 se 97kw kdyz je tam rozdil 10-15 koni.oproti tomi 81kw. Shanel jsem cele auto V6 3,0 ale skoro vsechny jsem nasel v Cupe coz nechci a pokud bych sehnal motor z toho Cupecka,sel by namontovat do toho sedana? meho. Prece jen 150Kw uz je hodne muziky. Diky za rady a odpovedi. Citovat
Guest Blackstar407 Odesláno 15. březen 2010 Odesláno 15. březen 2010 ked vlastnis stary model 81kw siel by tam dostat motor 3.0 ale stary koncept...... Citovat
Speed406 Odesláno 15. březen 2010 Autor Odesláno 15. březen 2010 Bude vubec poznat nejak znatelne 100kw od tech 81?? Ja uz sem fakt bezradny.asi koupim jiny vuz ,ac nerad poradte prosim co by bylo tak nejlepsi aby se to trochu hejbalo kdyz clovek potrebuje predjizdet.diky moc;) Citovat
čakom Odesláno 15. březen 2010 Odesláno 15. březen 2010 ja bych to vyžešil tim že bych tam dal 2,0 XU 97kw. je to nejmin nakladny a na první pohled nejde poznat že maš měněnej motor. Citovat
Speed406 Odesláno 15. březen 2010 Autor Odesláno 15. březen 2010 Tak diky moc za radu musim ten motor nekde sehnat a vyresim to tak ,mate s timto motorem zkusenosti?? jaky je rozdil mezi tim 97kw a 100kw?? samozrejme mimo ty 3 kone Citovat
Guest Blackstar407 Odesláno 15. březen 2010 Odesláno 15. březen 2010 97kw oproti 81kw dost rozdiel u 97 kw je aj ina prevodovka lepsie sprevodovana u nas je kopec z stupanim asi 5 km idem stale na 5 stupen vdacna prevodovka po dedine s 5 idem 50km rychlostov a nepreradujem a potom zacnem pridavat vsetko ok 1.8 81kw ta uz hrkotala inac dobre skusenosti s timto motorom a skoro vobec ho nerozoznas od 81kw. Ja ho mam teraz v novom modeli menil som ho sam 1.8 som vyhodil dost leniva. Inac 97kw a 99kw zase velky rozdiel ina prevodovka lepsi motor lepsia spotreba oproti 97kw ale 99kw do stareho modelu nedostanes vnijakom pripade. Pocitaj ak vymenis 81kw za 97kw spotreba o 1L hore....tak prajem vela uspechov... Citovat
Speed406 Odesláno 15. březen 2010 Autor Odesláno 15. březen 2010 Diky moc za info sezenu motor a jdu do prestavby,ja mu dam ze nepojede:bacha Citovat
čakom Odesláno 15. březen 2010 Odesláno 15. březen 2010 99km EW do starýho modelu dostaneš. nevidím duvod proč ne ale musíš vyměnit oplne všechno komplet eletriku atd. Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.