Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Recommended Posts

Odesláno

Zdravim všetkých, asi pred troma týždňami som spozoroval, že po pár minutach jazdy mám vlhký pedál spojky, samozrejme sa to šmýka. A pritom je vonku sucho, takze som nemohol do ničoho stupiť. Nemáte s niečim podobným skúsenosti? Ďakujem za vaše rady, odpovede.

Odesláno

podla toho na com!!!

samostatny pedal je machanicka zalezitost..aspon u vacsiny aut...ked je spojka ovladana kapalinou tak je tam menic mechaniky na kvapalinu...

a ten pedal je zadrbany na vrchu....co je to za kvapalinu...je to brzdovky...pretoze tou je prenasana sila s pedalu na tiahlo spojky...

Původně zaslal: honza406

není spojka ovládáná hydraulicky??pak by něco mohlo kapat :myslim

Guest servisman
Odesláno

třeba mu tam něco vrzalo nastříkal to a těď mu to kape na pedál ;)

Odesláno
Původně zaslal: honza406

a nebo šlápl někde do oleje :D

a nebo do ho..., vno víte, do čeho šlápnul :D

Odesláno

Mám motor 2.0 l 16V benzín. No ja sa ešte na to pozrem, mokré je to plastové na spojke na čo sa šliape. Z vrchu žeby niečo kvapkalo to asi nie, lebo to by som mal asi aj topánku mokrú. Bude to skôr niečo na tom koberčeku,lebo sa mi zdá byť nejaký špinavý. Čo je pod tým koberčekom? Aké časti?

Problém nastal odvtedy, keď som dal vymeniť vodnú pumpu, vzduchvý a pelový filter.

Odesláno

Keď menili peľový filter, tak by som skontroloval ako je to zložené a či tam nieje nejaká netesnosť. V priastore kde je filter sa počas dažďa zbiera voda. Skús skontrolovať či odteká a či mená možnosť zatekať dnu. Inak pod kobercom nieje nič okrem tlmiacej podložky.

Odesláno

No tak som to pozeral, a celý koberček pod nohami vodiča je premočený a od toho to presakuje na koberec nad ním odtial na podrážky a odtial sa to prenáša na pedál spojky. Takže to niekde presakuje od spodu,ale to mi robilo aj keď bolo sucho.

Odesláno

No tiež som si myslel,že voda ale už asi nie,lebo už sa drží hladina. Po výmene vodnej pumpy a celkovej chladiacej zmesy, som ešte asi 0.8 litra ešte dolieval,ale teraz sa drží. A tá kvapalina čo je v tom koberčeku je taka mastná. Pôjdem sa opýtať tam kde mi to menili, a napíšem. Zatial ďakujem za odpovede.

Odesláno

No tak som sa pýtal viacerých, su tu rôzne varianty. 1. upchané odtoky na dažďovú vodu 2. prasknutý radiator 3. zle upravený pelový filter ( ale ten asi vylučujem ako prvý, lebo mechanik ho dal správne )

Tak sa najskôr pozrem na tie odtoky.

Guest servisman
Odesláno

nevím ale pokud to máš mastný tak to by bylo poprvé co by pršel mastný déšť.Odtoky pokud by byly ucpaná tak je to spíš voda ale ne olej

Odesláno

Dnes som prišiel na nové poznatky.

Odtoky to nebudú,lebo keď som nalial vodu na okno tak vytekala tam kde má, pod kolesámi. Trochu som vysušil koberček pod nohami. Skusil som si omočil prst do chladiacej kvapaliny a zistil som,že taká istá kvapalina je aj v tom koberčeku. Tak ma napadlo, lebo pred výmenou vodnej pumpy mi tielka voda, či to náhodou nieje tá uniknutá voda za ten čas čo tiekla. Len, žeby sa to prejavilo až teraz?

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...