Přejít na obsah

janou

Uživatel
  • Počet příspěvků

    1 042
  • Registrace

Vše od uživatele janou

  1. Mala by to držať 6ka skrutka ,ktorá je hneď vedľa. Dosadacia plocha je v tvare vajíčka kôli tej skrutke Povoliť a vytiahnuť
  2. janou

    Vážné závady na vozidle

    Predpokladám čapy na ramenách a čapy riadenia ak náprava hrkoce a má tendenciu vôle.
    • 10
  3. janou

    vzduchový filtr-výměna

    Zabudol som treba demontovať ten kryt na motore (č 10) a potom to ostatné . Kryt sa len povytiahne smerom hore, je nastrčený na 4och kolíkoch.
  4. janou

    vzduchový filtr-výměna

    Ano držia to len dve skrutky.Len je blbé osadenie váhy ,jedna skrutka na nej je od spodu. Preto to dávam dole aj sňou . Inak na 307 je to ľahko demontovateľné. Na 407 vadí len dlhá kapota .Pomaly aby človek ležal na motore.
  5. janou

    vzduchový filtr-výměna

    Skrutky sú tam len dve kroré treba povoliť. Treba odpojiť konektor váhy, povoliť sk pásku na váhe vzduchu ,odpojiť od hadice,následne zdvihnúť prednú časť krytu vzduchového filtra cca o 35 stupňov a vytiahnuť von . V zadnej časti sú len nastrkovacie packy.
  6. janou

    klepani na pravem asi predku

    Skús :http://www.peugeot-club.com/topic/31717-guľove-capy-vymena/
  7. \"Bravuris\" mi vydržal cca 30 000 km potom hučal. Skús ich prehodiť do predu, či neprestane hučať.
  8. janou

    407SW - zkušenosti s kvalitou?

    Mne to hlásilo tiež a spolu s brzdovými žiarovkami.Vymenili spínač na brzdovom pedáli (cca300sk),od vtedy pokoj.
  9. janou

    407-usb

    skus pozrieť:http://stualarm.cz/produkt/55usbpg011-adapter-pro-ovladani-usb-zarizeni-oem-radiem-peugeot-citroen/aux-vstup/
  10. janou

    Snímače

    Nejak veľký nie ale je ,hlavne po .Auto je živšie.Osobne si myslím že ten môj asi nie je uplne ok,keď sa jazdilo na vadných vstrekovačoch a auto dosť dymilo?Ja osobne cca 20 000
  11. janou

    Snímače

    Egr je na pravo pod vzduchovým filtrom vzadu
  12. janou

    Snímače

    Kôli nadspotrebe a výkonu ( porovnávam to so ženinou 307 stým istým motorom).Ikeď viem že tá je ľahšia ,ale má dlhú prevodovku tak by to malo byť vcelu zrovnateľné .No a na mojej ešťe asi nebol menený fap predpokladám.Takže keby bol trochu pripchaný asi to má nejaký vplyv ?auto má cca160 000.
  13. janou

    Snímače

    Za kontrolu všeťkých výmenu dvoch a naprogramovanie 30 000 sk . Dnes som demontoval aj egr , vypláchol anamontoval spat .Našťastie neprepúšťa.Už zostáva len \"Fap\"
  14. janou

    Prosím poradte!Peugeot 406 2.0 HDI

    Mal som podobný problem na 406 rv 2000 .Klima fungovala len za jazdy ,na križovatke keď som zastavil vypla .Po rozbehu zase išla.Bolo vadné výkonové rele ktoré je uchytene hneď vedľa baterky.Bolo úplne skorodované. Časom som musel vymeniť i predradný odpor , nešiel prvý stupen ventilátora.
    • 9
  15. janou

    Snímače

    Po tomto članku som vymieňal dva vstrekovače .Dymenie prestalo a aj je živšie.
  16. janou

    Cukání motoru

    Na 307 spotreba pp 5.5 aj reálna sedí. má dlhšiu prevodovku na 5 stupni pri 130km cca2500 otáčok.Na 407 pri 130km 3000 otáčok spotreba pp5.9 skutočná 6.4. Myslel som pootočenie tých variabilných lopatiek na turbe.Tie sa neotáčajú len pootáčaju,sú uchytené po obvode turba .
  17. Sa mi zdá ,že ovládal priamo motorčeky bez originálneho centrálu. Mal som za to ,že tie dva signály(Pink a Red/black) sú výstupy a nie vstupy.
  18. pastorek : predpokladáš zapojený originálny centrál ,ano?
  19. Myslím že takto: 6232(GR)+6231(GR)) s Red/black 6252(BE)+ Pink Proti kostre,alebo (6232(GR)+6231(GR)) s Pink 6252(BE)+ Red/black proti kostre potom daj vedieť. [upravil dne 28.8.2008 janou]
  20. Na origináli máš na zatváranie vztiahnuté káble 6252 BE a 6231GRktore spojením s 6200JV(ukostrenie) aktivovali zamknutie auta . Na predných dverách sú motorčeky s 5 káblami. Treba vyskúšať: na novom Red/Black a Pink premerať aké je na nich napatie a skúsiť spojiť s kostrou cez nejaký ochranný odpor cca 100Ohm.Mali by to biť káble na pripojenie k motorkom na otváranie a zatváranie. Nemontoval som centrál už 10rokov preto treba ten odpor ako ochranuna vyskúšanie. Pokiaľ by to reagovalo tak treba dopojiť tie káble k originálu.Ten bol ovládaný ku kostre.
  21. janou

    Cukání motoru

    No ja osobne mám 307 1.6 hdi 80kw 2005 najazdených 30 000,bez akých kolvek problémov.Ale na407 s tým istým motorom ktorý má 110 000-160 000km :(myslim toho bolo hodne k naštvaniu.Výmena turba ,2 ks vstrekovače ,neviem v akom stave je Fap a egr. Hodne jazdím a nemám moc voľna na demontáž a kontrolu týchto vecí.Nie to ešte ísť 40km do najbližšieho značkového servisu.Štve ma to ,pretože mi vycháddza spotreba skutočná oproti počítačovej o 0,5l vyššia.I keď po výmene vstrekovačov išla o 0,5l dole.Ak má môj motor 160 000km je to dosť na výmenu fap? Auto ťahá ,ide ale nemám to možnosť porovnať s takým istým modelom. 307 je drak na tú s 407 nemám:(.Ohľadom toho cukania som si myslel že by to mohlo robiť i turbo na 1.6 je uložene priečne ,že by mohlo pri zatáčaní zablokovať pootočenie lopatiek? Nerobí to stále ,preto to nemôžem hodnoverne posúdit.Len píšem môj názor a skutočné skúsenosti .
  22. janou

    Cukání motoru

    Omlúvam sa ale písal som že mne to cukanie robí občas keď prudšie zatáčam a pridávam. Myslím že na to má vplyv nejaká mechanická klapka alebo niečo podobné, čo niečo poriadne neuzavrie alebo neotvorí.Osobne si myslím egr ale ešte som sa nepokúšal ho demontovať.
  23. janou

    Cukání motoru

    I tak by ma zaujímalo aký častý interval tam býva a čo to určuje že sa má vykonať regenerácia.
  24. janou

    Cukání motoru

    Zdá sa mi že po tej regenerácii možno i počas nej auto ťahá lepšie
  25. janou

    Cukání motoru

    Pozeral som nie je deravý ,. Ten zvuk je počuť viac zo zadu ako keby bol výfuk tuningový.
×
×
  • Vytvořit...