čau můj kamarád má problém,
Má satelitní kartu Gital od října mu vyply nějaké programy (Novy, Primy atd.)Jedou jen programy ČT,očko a pár dalších.
Začátkem listopadu jsem mu říkal že je to tím že nezaplatil ten servisní poplatek,už ho 8. listopadu zaplatil na rok,u CS linku je karta zaplacená 12.listopadu,ale programy mu stále nejedou.
Včera jsem vyčetl na netu, udělat - vypnout a zapnout sat. přijímač na pár minut,pustit program ČT1 a nechat ho běžet půl hodiny nebo 1 hodinu nebo 2 hodiny,během této doby by na kartu měly dojít data od CS Linku na ty nefunkční programy a mělo by to už jet normálně.
Když tohle nepomůže tak u operátora požádat o refresh karty a tím by se ty programy měly nakopnout.
Ale dovolat se těm operátorům je umění furt to neberou,vím to z našeho Skylinku tam je to obdobný.
Včera jsem našel stránku,kde si ale asi lidi posílají ty refreshe sami jestli jsem to pochopil správně viz:
http://www.satcentrum.cz/forum/?p=show&code=21875
Prosím nemáte s tím nastartováním programů nějaké zkušenosti a nemohli by jste mi poradit kdyby to kamarádovi nešli.Kamarád to bude dnes zkoušet ohledně toho programu ČT1.
jEHO KARTA = Gital č.-04295640196673
tlačím ho do karty výměna a zakoupení HD přístroje ale on zatím nechce nemá peníze na to,tak je pořád na starém kódování Cryptoworks.
U Skylinku ten Cryptoworks končí na konci roku, u CS Linku prý nějaký čas ještě poběží.
Díky za rady čau