Přejít na obsah

Rikic339

Uživatel
  • Počet příspěvků

    1 377
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    8

Vše od uživatele Rikic339

  1. Rikic339

    Rikic 407 coupe - prodáno..

    Tak konečně spadla nějaká ta vločka zima prostě konečně začíná.. ovšem vznikl drobný problém, s teplotami pod nulou mi přimrzli dveře i okna a byl boj se do auta dostat.. Nakonec vyřešeno ošetřením "gum" na dveřích a podobně silikonovým sprejem Jinak auto jezdí jak má, bez sebemenšího problému.. Jestli vyjdou finance a čas tak bych ho chtěl vzít i na výlet na hory
  2. Rikic339

    Rikic 407 coupe - prodáno..

    Já taky hledal a nic nenašel, tak jsem si řekl že to chvilku vydržím a až pojedu kolem servisu tak se optám. JBL nemám, mám "základ". Teď se teda do servisu nechystám, ale až to přijde tak to zjistím a dám ti vědět
  3. Rikic339

    Rikic 407 coupe - prodáno..

    alesv: Ahoj, hele v plánu jsem to měl ale po opravě/výměně toho FAPu jsem to doložil na jaro po pravdě jsem to zatím nijak nezjišťoval, jeden reprák už měněný mám (výškáč v palubce u řidiče) ale udělali mi to kluci v Peugeotu v rámci servisu po koupi.. byl tam danej JBL kterej se logicky odpálil, takže otázka jestli i vzadu někdo neměnil.. Pro zatím mám zadek utlumenej a hraju jen zepředu, na jaře nebo možná už po Vánocích s tím zkusím něco udělat Ty to hodláš řešit teď? Já se do toho bojim lézt jen tak abych si to zbytečně nezdrápal nebo tak
  4. Rikic339

    Lidskej nevkus

    Zahlazený víko kufru je jediná změna která tomu sluší.. jinak je to katastrofa
  5. Rikic339

    Rikic 407 coupe - prodáno..

    Pořizovací cena byla 135 tisíc s vědomím, že mě mě hned čeká investice cca 30 tisíc do oprav.. Bral jsem to tak, že tolik "kupéček" s tímhle motorem a výbavou tu není následovalo pořízení pneu, to je nějakých 12 tisíc i s přezutím a vyvážením.. a teď teda toto.. 13,5 tisíc (včetně klíče) chápu, každý to má jinak.. já se na naftě vyjezdil a vyhovuje mi to, párkrát jsem se svezl v benzínu ale nic mi to neřeklo Často se bavím když se někde rozjede debata BENZÍN X NAFTA, přijde mi to naprosto zbytečný, prostě si koupím to co mi víc vyhovuje a tečka
  6. Rikic339

    Rikic 407 coupe - prodáno..

    A už jsme doma včera večer vyzvednuto ze servisu.. FAP mám dokonce nový, servis objednal repas z Franice ale přišel prý nový, takže docela štěstí K tomu mi konečně dorazil i nový klíč (měl jsem jen jeden).. po dvou měsících konečně
  7. Rikic339

    Rikic 407 coupe - prodáno..

    MJSytic: bazar nic, zrovna na tohle jsem se ptal už při kupi, bylo mi řečeno že záruka na skryté vady se na FAP v tomto ohledu nevztahuje.. to bych musel jedině nějak dokázat že si s tím hráli přímo oni a to dost dobře nejde Agrafik: já podrobnosti nevím, píšu jen co mi zatím bylo řečeno od servisu. Prý když se FAP nevymění a jezdí de takhle dál, tak tam ty saze postupně přibývají (i přes to že se vypalují) a vzniká riziko že mohou chytit. Nejsem automechanik a neříkám že to tak rozhodně je, takhle mi to řekli a nemám důvod si myslet něco jiného. Každopádně máš pravdu, naštvalo a dost.. hlavní je že to dobře dopadlo a auto nechytlo, ve středu už bych jo snad měl mít zase doma
  8. Rikic339

    Peugeot 607 2.2HDi - PRODÁNO

    Takhle rozhodně lepší ten interiér jinak za gumy není zač, není to žádná sláva ale na sezónu dobrý a svět je fakt hodně malý.. Jinak auto vážně parádní, ať dlouho slouží
    • 86
  9. Rikic339

    Rikic 407 coupe - prodáno..

    Tak už mám informace ze servisu. Chytli saze. FAP už to měl prý za sebou a měl být vyměněn, jenže nějaký chytrák to přeprogramoval, takže si počítač myslel že už je tam nový.. Každopádně už je objednaný nový (repas) a bohužel musí přijít i nové potrubí před a za filtrem.. rozžhavilo se to natolik, že se na FAP doslova navařilo. Řekli mi že mám hodně velkou kliku že auto nechytlo, při takovém žáru...
  10. Rikic339

    Rikic 407 coupe - prodáno..

    to je dost možný
  11. Rikic339

    Rikic 407 coupe - prodáno..

    Přesně tak, vypadá to že zregeneroval až moc a něco v něm chytlo.. a jelikož jsem furt jel tak se to pěkně rozdmýchalo.. a nekoukali jinam, koukali na mě ale nereagovali
  12. Rikic339

    Rikic 407 coupe - prodáno..

    Tak malá aktualita.. Včera kolem půl 4 si v klidu jedu strahovským tunelem, když najednou vidím že se zamnou začíná nějak kouřit. Auto jelo jak mělo, nikde nic nehlásilo, vše v pohodě.. říkám si že vyjedu z tunelu ven a omrknu to. Jenže kouř byl hustší a hustší, až na mě začali auta zamnou troubit a blikat, v tu chvíli už byl cítit žár od podlahy.. Takže okamžitě stop a ven z auta.. Rychlý pohled pod kapotu mě ujistil že z motoru to není, takže na zem a už to vidím. FAP filtr rozžhavený do běla Po schladnutí jsem rychle popojel ven a tam auto na dobro odstavil a volal odtahovku.. Momentálně auto odvezeno do servisu. FAP je kaput, teď se zjišťuje co že se to vlastně stalo a jestli to nenapáchalo větší škody. Prý se to stává, ale je to vzácnost. Takže teď jen čekat a držet palce.. Každopádně co mě překvapilo, že kousek zamnou jelo auto PČR, museli vidět moje problémy, i to když jsem v tunelu zablokoval dopravu.. heslo "pomáhat a chránit" jim zjevně nic neříká, v klidu mě objeli a jeli si dál, zřejmě na svačinu... Ovšem Městská policie se překvapivě zachovala podle tohoto hesla a pomohla mi.. Za to jim patří velký dík
  13. Rikic339

    Rikic 407 coupe - prodáno..

    Tak máme za sebou prvních 1500km a nemůžu si kupátko vynachválit Všechno funguje, nic netluče, nerachtá, nevibruje ani nevrže. Akorát jsem zjistil že je nakřáplej reprák vzadu za spolujezdcem, takže v brzké době půjde na výměnu Jinak spotřebu mám 7,1/100km podle počítače a v reálu jsem se dopočítal 6,95/100km, takže to odpovídá.. Je to v podstatě jen Praha a většinou s klimatizací, takže to není zas tak hrozný. Koncem minulého týdne taky dorazila nová hlavice řadicí páky a hned proběhla výměna (šlo to až překvapivě snadno) a hned se řadí lépe To je prozatím vše, teď budem jen jezdit a jezdit.. Ještě jedna fotka z nedělního východu Slunce nad Prahou
  14. Rikic339

    PUG 106XT, 1.4 55kW

    Tak přeji ať dlouho jezdí a nezlobí!
  15. Rikic339

    Rikic 407 coupe - prodáno..

    Havlicek.Lukas: Samozřejmě, ale většina lidí občas jede třeba +10km/h nad limit když to jde a podobně, hlavně nejde jen o policii ale celkově.. mám rád když vím co za mnou jede StibTo: Někomu to zkrátka vyhovuje, já si myslím že bych si na to asi taky zvykl.. Ale takhle je mi to příjemnější A za interiér dík, akorát na řadičku někomu něco asi spadlo protože je na hoře prasklá ta "poklička", ale už mám objednanou novou tak přijde vyměnit.. a ten kroužek mě taky překvapil, ani jsem nevěděl že se to tam dávalo ale líbí se mi to
  16. Rikic339

    Rikic 407 coupe - prodáno..

    Tak tak.. Není to příjemný protože nikdy pořádně nevíš jestli za tebou nejsou Jinak tady ještě doplňuji fotku z interiéru
  17. Rikic339

    Rikic 407 coupe - prodáno..

    Atest byl ale nijak jsem to nezkoumal. Samozřejmě někomu to vyhovuje a někomu ne. Mě se to na autech líbí ale tady mi to docela vadilo, takže to šlo pryč. Navíc už byla i na pár místech odlepená a vypadalo to jak když je sklo popraskaný.
  18. Rikic339

    Rikic 407 coupe - prodáno..

    Děkuju. Fólii jsem sundaval kvůli výhledu, byla až moc tmavá. Ve zpětném zrcátku jsem v podstatě viděl jen obrysy světel auta zamnou a třeba při jízdě lesem za šera nebylo vidět vůbec nic, což mi docela vadilo
  19. Rikic339

    Rikic 407 coupe - prodáno..

    Tak máme za sebou první výlet, v pátek ráno jsem si auto vyzvedl a navečer už jel cca 110km na chatu. Svezení - jedním slovem - PARÁDA!! Na autě se toho udělalo opravdu hodně, nové zadní destičky, udělány rozvody + výměna všech provozních kapalin a olej. filtru (děláno spíš pro jistotu), zprovoznění zadních senzorů (jeden senzor chyběl, nakonec se zjistilo že byl zapadlej uvnitř nárazníku), aditiva do FAPu, doplnění chladiva do klimatizace, vyměněny silentbloky motoru, nový vzduchový a pylový filtr, výměna palivového filtru, do RT4 nahrány mapy 2015 + CZ, nová baterie, bezpečnostní šrouby na kolech vyměněny za normální.. a ještě nějaký drobnosti, každopádně auto je teď v perfektní kondici, na jaře bych chtěl ještě nechat opravit pár kosmetických věcí, ale to až podle času a financí.. Taky o víkendu proběhlo komplet mytí auta a taky sundání folie ze zadního skla.. To byl boj bál jsem se abych nepotrhal výhřev.. ale vše dopadlo dobře
  20. Rikic339

    Rikic 407 coupe - prodáno..

    Ke Kopeckýmu o pár věcech vím (zadní brzdy, turbo a tak..) jen se modlim aby se nenašlo něco dalšího..
  21. Rikic339

    Rikic 407 coupe - prodáno..

    Tak už jsme doma Jen na skok, ráno auto převezeno do servisu a servisujeeem tak uvidíme co všechno tam najdou.. držte palce!
  22. Rikic339

    Pug 206 RC

    Chodím okolo skoro každej den na Veleslavíně a vždycky se za ním musím otočit, moc hezká práce Hlavně ať dál slouží a mnoho šťastných kilometrů
  23. Rikic339

    Rikic 407 coupe - prodáno..

    Já přemýšlím že tyhle origo kola nechám na zimu a na léto koupím jiný a jinak má StibTo pravdu s tou váhou.. MotoMoto: děkuji
  24. Rikic339

    Rikic 407 coupe - prodáno..

    Však já vím neboj
  25. Rikic339

    Rikic 407 coupe - prodáno..

    Hezký nebo ne, to je věc vkusu mě osobně k tomu autu seděj.. a opravu/koupi nových budu řešit až příští rok Každopádně ta cena pneu není vůbec tak hrozná, jak píše MJSytic za 3-3,5/ks se dají sehnat celkem kvalitní pneu
×
×
  • Vytvořit...