Dokonce koluje legenda, ktera rika, ze kdyz ten ERG ventil demontujes, ziskas par koni k dobru. Tvrdi se totiz o motorech, ktere se delaly v dobe, kdy se ERG zacalo zavadet - ventil sice nebyl namontovan, ale uz tam byly drzaky a veskera priprava, ze maji prej cca o 10ps vic (aby po montazi ventilu mely seriovy vykon). Ale jak rikam, je to legenda, nikdo to nikdy poradne nepotvrdil. Demontaz neni vubec slozita a nema zadny negativni vliv na funkcnost motoru.