Přejít na obsah

rondob

Uživatel
  • Počet příspěvků

    190
  • Registrace

Vše od uživatele rondob

  1. nie nie, prepáčte asi som to zle napísal.... Tak ak je teplo klimatizácia funguje normálne. Chladí aj trubky sú studené. Ale keď je vonku napr 16 stupňou podľa palubného pc tak sa klíma nezapne. Ono mi to príde ako keby raz išla inokedy nie. Myslel som či nie je nejaká spodná hodnota kedy sa klíma už nezapne a kompresor nebeží.
    • 37
  2. Tak ako je to prosím Vás s automatickou klimatizáciou? Zapína sa len pri nejakej teplote alebo ide stále? Mám ju pred naštartovaním motora vypnúť manuálne alebo možem ju nechať bežať.... Ako to vlastne je? Ja som mal pred tým Felíciu a tam klíma nebola a v práci mám len mechanickú klímu a tá ide stále keď ju zapnem
    • 37
  3. tak a este jeden asi blby dotaz.... dnes bolo vonku asi 15 st sadol som do auta, ze vyskusam ako klima funguje, zapnem ju a....... nic. Podotknem ze mam automaticku. Tak som sa siel previezt vosiel som do podzemnych garazi a zrazu sa v pohode rozbehla. Pri akej teplote ju automat zopne? A v zime ju nepouzijem? Ale niekde som cital ze klimu je potrebne pustit aspon raz mesacne. Tak ako to je?
    • 37
  4. tak páni problém sa asi našiel..... je to totálna nezodpovednosť mechanika.:( bol som na diagtnostiku, samozrejme neukázala nič, a tak sa ma mechanik opýtal že či je klimatizácia naplnená? Ja že áno vy ste ju plnili. Tak stlačil plniaci ventil a...... nič ani to nefuklo. Predpoklad je taký že ten čo to mal naplniť sa na to vys... ale ja som 50eur zaplatil..... tak zasa odniesť auto a čakať. na porazenie. Ale aspoň som vyčistil všetky relátka
    • 37
  5. ozaj a ako odskúšam či mi ide ventilátor na chladiči? Zatiaľ som ho ísť nepočul.
  6. keby mi aspoň kompresor zaplo, ale on nič ani ťuk. Budem musieť nájsť niekoho na diagnostiku
  7. Tak som chlapi vyčistil dokonale tie relátka a aj tie koncovky a nič..... klima nejde. Zapnem automatiku ale nič sa nestane... ventilátor sa netočí a ani kompresor sa nezapne... čo s tým? Ako zistim ze je system naplnený? Mechanik mi tvrdi že chladivo tam je a že neuniká. (zAPLATIL SOM 50EUR za naplnenie) vraj to naplnili a neuniká.... akurát že klimu neskusili tak nechápem
  8. rondob

    umytie motora áno? alebo nie?

    no v Košickom dopravnom podniku umývajú motory wapkou a horúcou vodou, preto sa pýtam či nejako nemôžem poškodiť elektroniku motora. Vadí mi že je špinavý ale nechcem niečo pokaziť.
  9. Prosím Vás dá sa bez ujmy nejako poumývať motor 2.0 hdi? Nemyslím tým doma ale normálne tam kde to vykonávajú. Ide o to že som mal prasknuté tesnenie ventilov a celý motor je strašne zas..tý. A to ešte nevravím že boli zlé nejaké podložky pod vstrekmi a tak mi to mechanik pri výmene ešte riadne okorenil takým niečým ako kryštáliky smoly alebo čo. Tak sa chem opýtať či si to už niekto dal poumývať a či sa nič nemôže stať elektronike. Ďakujem
  10. ešte jedna primitívna otázka ako vyberiem tie kolíky z prednej masky aby som ich nepoškodil? A dostal sa k relátku?
  11. dobre a to relátko je prístupné? Alebo je treba niečo demontovať ? Pozriem sa ešte do poistkovej skrinky. Uff predtým som mal felíciu a tá mala dokopy jeden a pol kábla ale toto je niečo úplne iné. Mám sa čo učiť.
  12. práveže mi nikde naokolo nepasuje tak mi je to divné.... preto som myslel že tam niečo chýba. ale čo tá klíma prečo nezopne ventilátor?
  13. Ahojte prosim vas o pomoc asi tyzden som majitelom Peugeotu 406 combi 2.0 hdi 66 kw, mám automatickú klimu ktorú som si dal naplnit ale ani po prichode zo servisu klima nefunguje. vraj je naplnená ale nezapne kompresor ani ventilator sa neroztoci. tak vas prosím o radu. Ozaj a nasiel som pri baterke nejaky volny trojzilovy kablik nechýba mi tam nieco? Prosim Vas o pomoc Ďakujem
×
×
  • Vytvořit...