Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P106-přehřívání motoru-únik chladící kapaliny


drtikol777

Recommended Posts

ahoj. včera jsem jel se svojí 106kou na dálnici a trochu jsem ho prohnal... když jsem se blížil domů, tak jsem zpozoroval problémy z řazením. po zastavení jsem zjistil, že je přehřátý motor a chladící kapalina stříkala i přes zavřené víčko.

v autě mi žádná kontrolka nesvitila! ještě nikdy nesvítila. sahara běžela.

 

dnes jsem dolil kapalinu na max při nenastartovaném autě a jel to projet. (po nastartování sem koukal jak si motor nasává vodu z nádržky. mám tedy raději dolít vodu při nastartovaném motoru? nebude motor přelitý?

 

 

a navíc z motoru slyším asi zvuk synchronů protože to reaguje na otáčky a mění to zvuk otáček při zařazení různých rychlostí. při šlápnutí na spojku zvuk přestane. jde špatně řadit hlavně jednička....

po ujetí pár kilometrů jsem zase vařil...

 

co mohlo odejít? může mě auto někde nechat? jak předejít vaření?

poraďte. dík...

Upraveno uživatelem drtikol777
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, to už bude chtít servis asi jsi tomu dost ublížil, pokud ti nefunguje žádná kontrola teploty motoru a problémy s řazením nasvědčují tomu že se přehřála taky převodovka a mohla odejít ložiska atd. o motoru ani nemluvě. Jinak to bude určitě zavzdušněné a to těsnění pod hlavou asi KO. Takže řádně odvzdušnit a uvidíš co dál.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kontrolky na druhou polohu svítí? Jak je uvedeno předešlém příspěvku, odvzdušnit. Řadička nemá vůli? Pokud ano, mohla vyklouznout gumová ,,kulička", která je na na táhlu řazení viz příloha.

Čidlo teploty je v pořádku? Pokud se přehříval motor, tak zapnout topení. Podívat se na termostat. A co chladič? Neteče? není zanesený?

Bylo dost oleje v motoru a v převodovce? Není na víčku od oleje šedý šlem (voda)?

post-4390-0-53840100-1429524223_thumb.jp

post-4390-0-18800800-1429524234_thumb.jp

Upraveno uživatelem OK406
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

odvzudšnil jsem. bylo vidět, že tam byl vzduch. snad to přestane vařit...

 

je to starý auto. potřebuju aby ještě měsic vydrželo. jezdim denně. 2X35km do práce a pak pujde do šrotu...

vydrží to?

a za mesic budes delat co ??

pokud opravdu ma jezdit jen mesic tak kazdej den kybl vody v kufru a dolivat - dolivat - dolivat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...